Ústí nad Labem - Na úvodní branku po vánoční přestávce si muselo 1 345 diváků ve Zlatopramen Areně počkat do osmatřicáté minuty, kdy se prosadil v přesilové hře českobudějovický Zdeněk Ondřej. Ústečtí si vynutili prodloužení v minutě čtyřiapadesáté, kdy dvojnásobnou početní výhodu zužitkoval Marek Loskot. V sedmé sérii nájezdů poté zařídil druhý prémiový bod domácím Martin Hanzl.
so 4. 1. 2014, Zlatopramen Arena
ČEZ Motor České Budějovice
2:1sn 0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 54. Loskot (Vobořil, Tůma), rozhodující nájezd Hanzl – 38. Ondřej (Rob, Šachl). Rozhodčí: Souček, Schmejkal – Svobodová, Jílek. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:1. Diváci: 1 345. Střely na branku: 33:38 (11:7, 11:14, 8:12 - 2:5, 1:0). Průběh utkání: 0:1, 2:1. Zakázaná uvolnění: 0:6. Ofsajdy: 4:3; z toho na úmyslné ofsajdy 0:1. Vyhraná vhazování: 36:34 (8:12, 16:11, 8:8 – 4:3). Nejlepší hráči: Jakub Pořický - Dominik Halmoši.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek – Grin, Z. Sklenička, K. Černý, Vobořil, Vl. Brož, Smetana, do 40. Vaněk – do 40. P. Přeučil, Alinč, Roubík – Loskot, Rod, D. Tůma – Baránek, M. Hanzl, Vávra – do 40. Dostálek, do 40. Videlka, Pořický. Trenéři: Milan Skrbek, Tomáš Mareš.

ČEZ Motor České Budějovice: Halmoši – J. Kasík, Vráblík, L. Bohunický, Chmelíř, Pavlíček, Prokop, Kotaška – Kuchejda, Šperger, Ferebauer – Kotalík, Šachl, Z. Ondřej – J. Bárta, Skuhravý, Melka – do 40. Kniazev, Rob, do 40. Vaniš. Trenéři: Petr Rosol, Radek Bělohlav st.

Do útoku se jako první vrhli domácí, kteří si hned vytvořili několik šancí. Na druhé straně kluziště to ovšem také chvíli vřelo. Po pěti minutách hry usedl na trestnou lavici jeden z domácích hráčů, a Budějovice tak měly k dispozici přesilovou hru. Jenže Motor se nedokázal usadit v útočném pásmu, a tak zůstala přesilovka nevyužita.

V sedmé minutě šli do čtyř hosté, ale početní výhoda Ústí netrvala dlouho, protože po jednadvaceti vteřinách putoval k časoměřičům i ústecký hráč. V dalších minutách měli opět pár příležitostí žlutomodří. Halmoši byl ovšem bezchybný.

Dvě minuty před závěrem první třetiny vyloučil sudí dva budějovické hráče najednou, a hosté se tak museli bránit pouze ve třech. Lvi se sice celou dobu snažili procpat kotouč za brankovou čáru, jenomže se jim to nepovedlo, a první část tak skončila bezbrankovým stavem.

Chvíli po začátku druhé periody obdržela hráčská lavice Českých Budějovic dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Ústí však ani tuto výhodu nedokázalo využít. Trestných minut padalo v zápase poměrně dost, ovšem početní výhody ani jednomu celku nepomohly.

Asi v polovině utkání měl Halmoši plné rukavice práce, a to především s pokusem Loskota. V šesti pak hráli i žlutomodří, za což je také stihl dvouminutový trest. Role se zase po pár minutách vyměnily. Na trestné lavici se hráči střídali jako na běžícím páse.

Necelé tři minuty před koncem druhé dvacetiminutovky vstřelily Budějovice branku. Po přihrávce Roba a Kotalíka za ústeckou brankou se puk dostal do prostoru mezi kruhy ke zcela nehlídanému Zdeňku Ondřejovi, který dokázal prostřelit domácího gólmana.

Začátek třetí třetiny byl velmi vyrovnaný. Šance viděly ochozy Zlatopramen Areny na obou stranách kluziště. Asi největší příležitost měl Alinč, jehož střelu z mezikruží chytil Halmoši do lapačky. Další oslabení ve třech musely bránit Budějovice necelých sedm minut před koncem zápasu, a toho žlutomodří využili. Tůma si vyměnil puk s Vobořilem, který ho adresoval Marku Loskotovi, a ten dělovkou z kruhu překonal Halmošiho.

O vítězi utkání nerozhodla základní hrací doba, a tak se prodlužovalo. Prosadit se mohly obě mužstva, jenže Petrásek i Halmoši své týmy podrželi. Dvacet šest vteřin před závěrem zápasu se ještě vylučovalo, a to na straně hostí. Nakonec ale stejně došlo až na samostatné nájezdy. V nich rozhodl až v sedmé sérii forhendovou kličkou Martin Hanzl, a Lvi tak brali dva body.

Milan Skrbek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Dva body jsou pro nás v této fázi výborné, s nepříznivým stavem 0:1 jsme se dokázali vypořádat a zápas otočit v náš prospěch. Pro mužstvo je to dobrá věc. Celkově bylo utkání vyrovnané, bylo hodně vyloučených. Osm našich vyloučených hráčů je vysoké číslo. Nevím, jestli to je tím, že jsou rozhodčí úzkoprsí, ale nedisciplinovanost byla na obou stranách. Nám se přesilové hry proti Českým Budějovicím nedařily, i když jsme jednu nakonec proměnili. Trestuhodně jsme promarnili dvouminutovou početní výhodu pět na tři, při které se nám skórovat nepodařilo." (celý rozhovor naleznete zde)

Petr Rosol (ČEZ Motor České Budějovice): "K vidění byl úrputný hokej ze zabezpečených obran, proto nepadlo tolik branek. K vítězství jsme byli hodně blízko, ale dopustili jsme se stupidního faulu, i když byl hodně přísný, a inkasovali jsme ve třech. Za stavu 1:1 jsme orazítkovali tyč, v prodloužení jsme žádné šance neměli. V penaltách jsme měli smůlu, hráčům jsem věřil. Jména mužstvo nedělají, je vidět, že hráči netrénovali a byli narychlo sesbíraní 5. září 2013. Většina neměla žádnou letní přípravu, nehráli žádné přátelské utkání. Je to velký handicap a je znát, že mužstvu to hodně chybí. Cílem pro letošní sezónu je zachránit tým před sestupem a začít budovat tým pro nadcházející sezónu. Play-off se nám začíná vzdalovat, porážkou s Mostem jsme si vše zkomplikovali, ale naděje umírá poslední."

Foto TOP: Marek Šnajdr.
Foto - hlavičky trenérů: Miroslav Rosendorf.