Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi chtěli napravit předchozí debakl 2:8 z ledu Litoměřic a proti Berounu v domácím prostředí šli od začátku utkání za vítězstvím. V 6. minutě vedli již 2:0 a přestože hosté dokázali snížit, nakonec Slovan přesvědčivě bral všechny body za výhru 4:1.
st 4. 12. 2013, Zlatopramen Arena
Medvědi Beroun 1933
4:1 2:1, 0:0, 2:0

Branky a nahrávky: 2. Rod (Vávra, Vobořil), 6. Daniel Boháč (Baránek, Hanzl), 53. Tůma (Kloz, Sklenička), 58. Vávra (Rod, Alinč) – 11. Půlpán (Jebavý, Hrdel). Rozhodčí: Grech – Gerát, Hynek. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. Diváci: 603. Střely na branku: 32:35. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1. Nejlepší hráči: Michael Petrásek - Tomáš Mastík.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek – Grin, Z. Sklenička, F. Pavlík, Vobořil, K. Černý, Smetana, Holomek, Vaněk – J. Kloz, Roubík, D. Tůma – Vávra, Alinč, Rod – Baránek, M. Hanzl, Daniel Boháč – Dostálek, P. Přeučil, Pořický. Trenéři: Milan Skrbek, Tomáš Mareš.

Medvědi Beroun 1933: Šimboch (7. Mastík) – Jebavý, J. Látal, Špelda, Chalupa, Kolařík, Gutwald, D. Sklenička – Marek, Hrdel, A. Půlpán – J. Divíšek, Babka, Ondráček – Kubeš, Stromko, Markulinec – T. Půlpán, Šteiner, Matějka. Trenéři: Petr Novák, Karel Manhart.

Do zápasu vstoupili lépe domácí, když hned ve druhé minutě vsítili branku. Do vedení dostal žlutomodré Tomáš Rod, který po závaru před brankou nakonec dopravil kotouč za brankovou čáru. O pár vteřin později si ústečtí hokejisté vynutili v útočném pásmu faul a Beroun musel dvě minuty přetrpět ve čtyřech.

V šesté minutě už Slovan vedl o dvě branky. Lvi využili hrubé chyby gólmana Šimbocha, který vyjel do rohu pro kotouč a mizerně rozehrál. Puku se zmocnil Baránek, poslal ho na levý kruh Danielu Boháčovi a ten pohodlně skóroval do prázdné brány. Následně byl Šimboch odvolán a do brány se postavil Mastík.

Hosté se do šancí nedostávali, téměř nevystřelili na bránu, ale v polovině první třetiny si zahráli přesilovku a také ji náležitě využili. Jebavý adresoval kotouč Aleši Půlpánovi, který si bekhendovou kličkou obhodil Petráska.

Prostřední část začala pěkně zostra. Oba brankáři měli plné ruce práce. Šance totiž byly tentokrát k vidění na obou stranách a hra se přesýpala ze strany na stranu. Lvi si ke konci druhé periody vytvářeli tlak během dvouminutové početní výhody. Tu ale nevyužili, a tak ochozy Zlatopramen Areny neviděly ve druhé třetině ani jeden gól.

Žlutomodří měli namále v době berounské přesilovky ve třetí části. Petrásek ale svůj tým podržel a nedopustil žádné zaváhání. Zato Ústí se pak těžko dostávalo do nějakých větších příležitostí. Role se brzy obrátily, když na trestnou lavici usedl jeden z hostí. Prosadit se mohl znovu Rod nebo například Kloz. Zbývalo dvacet šest vteřin do konce přesilovky, když ji Lvi nakonec zužitkovali. Sklenička pálil od modré a David Tůma si počkal před gólmanem, aby střelu tečoval za Mastíkova záda.

Pět minut před závěrem utkání šli ústečtí hokejisté na čtyřiadvacet vteřin do tří. Lvi se ale zvládli ubránit a o několik chvil později měli k dispozici také početní výhodu. V ní se předvedlo duo Rod, Vávra. První jmenovaný dostal ukázkovou přihrávku přímo na hůl od Vávry a zkusil vystřelit na bránu. Puk ale berounský gólman vyrazil před sebe, kde se najednou octl Tomáš Vávra a s přehledem zakončil. Vítězstvím 4:1 si tak Slovan vybojoval další tříbodový zisk na domácím ledě.

Milan Skrbek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Bereme skutečně každé vítězství a každý bod. V naší situaci musíme být rádi za každý bodový zisk. Úvod zápasu se nám povedl a brzy jsme vstřelili dvě branky. Beroun měl poměrně hodně šancí, ale náš brankář Petrásek zachytal výborně."

Petr Novák (Medvědi Beroun 1933): "Zápas se mi hodnotí pochopitelně špatně, když jsme prohráli, nepřevedli jsme ale špatný výkon. Soupeři jsme naší lehkovážností nabídli brzké dvoubrankové vedení, což rozhodlo. Prvních deset minut se nám vůbec nepovedlo, poté jsme ale hru srovnali a ve druhé třetině si dovolím říct, že jsme měli více šancí na skórování. Naše příležitosti jsme ale nevyužili a Ústí nad Labem je natolik zkušený mančaft, že nás za to ve třetí třetině potrestal."

Autor fotografie v TOP, hlavičky trenérů: Miroslav Rosendorf.