Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi na severočeské derby s Mostem nebudou vzpomínat zrovna v nejlepším světle. Brzy prohrávali 0:2 a přestože dokázali ve třetí třetině srovnat na 3:3, po dvou slepených brankách Majdana a Andrese v domácím prostředí prohráli.
st 6. 11. 2013, Zlatopramen Arena
MOSTEČTÍ LVI
3:5 2:3, 0:0, 1:2

Branky a nahrávky: 11. Kloz (Sklenička), 20. Přeučil (Grin, Sklenička), 45. Roubík (Přeučil) – 3. Gerhát (Písařík, Sedláček), 9. Slavíček (Písařík), 13. Smolka (Bojer), 49. Majdan, 50. Andres (Smolka). Rozhodčí: Smitka – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 3:6, navíc Tauš 10 min. [NESP], M. Tůma (oba MOS) OT do konce utkání [NESP]. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 776. Střely na branku: 48:33. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: J. Dlouhý – Grin, Z. Sklenička, K. Černý, Smetana, Vl. Brož, Holomek, Vaněk – P. Přeučil, Roubík, Rod – Vávra, Alinč, Daniel Boháč – Baránek, J. Kloz, D. Tůma – Dostálek, M. Hanzl, V. Meidl. Trenéři: Jaromír Šindel, Tomáš Mareš.

MOSTEČTÍ LVI: Horák – Kasal, K. Charousek, Pavelka, T. Drtil, M. Tůma, Slavik – Tauš, Smolka, Bojer – Jurčíík, Zavřel, Majdan – P. Sedláček, Slavíček, Písařík – Andres, Gerhát, Kafan – L. Marek. Trenéři: Leo Gudas, Kamil Kašťák.

Do zápasu vstoupili lépe hosté, když hned ve 3. minutě vstřelili s pořádnou porcí štěstí branku. Přesnou přihrávku dostal na pravý kruh František Gerhát, který vyslal na Dlouhého nenápadnou střelu a ta domácímu gólmanovi smolně propadla do sítě.

Netrvalo dlouho a na trestnou lavici usedl Majdan. Šanci na vyrovnání tak měli domácí. Paradoxně to ale byli právě hosté, kteří přidali další branku. Písařík vyvezl puk až do útočného pásma, našel přesně Bohumila Slavíčka, od něhož se puk odrazil mezi betony Dlouhého.

Asi v polovině první třetiny se Lvům podařilo snížit na 1:2. Sklenička vystřelil od modré a k teči se dostal Kloz, Horák sice vyrazil kotouč před sebe, ale právě Jan Kloz se k puku dostal znovu a nakonec ho dotlačil až za brankovou čáru.

Most neponechal nic náhodě a o tři minuty později šel opět do dvoubrankového vedení. Bojer ukořistil kotouč za domácí brankou, adresoval ho čekajícímu Pavlu Smolkovi v mezikruží, který pohotově zakončil nad lapačku žlutomodrého brankaře.

Dvě vteřiny před závěrem první části ještě poslal Sklenička dlouhý pas na Petra Přeučila až do útočného pásma, který si hravě poradil s jedním mosteckým obráncem a pohodlně zavěsil do sítě.

V úvodu druhé periody měli hosté k dispozici přesilovou hru, tuto výhodu ovšem nevyužili. Pak hráli zase o v oslabení naopak mostečtí hokejisté. Lvi se ale nemohli usadit v útočném pásmu, a tak téměř neohrozili mosteckého gólmana.

Druhá třetina byla celkově chudá na šance. Baník se snažil udržet si vedení, a žlutomodří se tak jen těžko dostávali přes hostující obranu. Ke konci této části ještě Slovan trochu zatlačil na pilu, ale branku do šatny jako v první třetině, se mu vstřelit nepovedlo.

Po prvních pěti minutách třetí části Ústí vyrovnalo. Domácí v přesilové hře chvíli kombinovali v útočné třetině, až se nakonec ke střele dostal Jaroslav Roubík, který mosteckého Horáka z kruhu pro vhazování propálil.

Ústečtí Lvi si pak chvíli vytvořili tlak a okupovali území před mosteckou klecí. Jenže Juraj Majdan se zmcnil kotouče a uháněl směrem k domácí svatyni. Dostal se až do mezikruží, odkud svou dělovkou vymetl růžek ústecké brány. O pár vteřin později přidal Most další gól, když Bronislav Andres, kterého přesně našel Smolka, poslal puk do sítě z pravého kruhu.

Ke konci zápasu si ještě žlutomodří zahráli v početní výhodě a snažili se ovlivnit skóre. To se jim ale nepovedlo. Následná hra domácích bez brankaře také nepřinesla Ústí ovoce, a tak si Baník odvezl výhru 5:3 a tři body.

Jaromír Šindel (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Zápas jsme nezvládli. Nepodařila se nám první třetina, kdy jsme dostali velice lehce tři góly po chybách, které jsou na úrovni dorostu. Těžko jsme se už z toho dostávali. Padla na nás nějaká psychická depka. Most sehrál zápas velice dobře. V utkání jej posilnilo několik hráčů z Litvínova, což by nemělo mít na konečný výsledek utkání stejně vliv. Utkání jsme chtěli vyhrát, ale bohužel jsme ho nezvládli."

Leo Gudas (HC Most): "V utkání jsme hráli velice dobře a pro nás jsou to velice cenné body. Jsme rádi, že jsme vstřelili více gólů, které zápas rozhodly v náš prospěch."

Foto - hlavička, trenér Jaromír Šindel: Miroslav Rosendorf.