Ústí nad Labem - V rámci severočeského derby zajížděl Slovan do Mostu. Lvi zaspali úvod utkání, na nepříznivý stav 0:4 ale dokázali reagovat, když vyhráli 5:4. Zdeňka Orcta střídal v ústecké brance po necelých deseti minutách Jan Dlouhý.
so 28. 9. 2013, Zimní stadion Most
MOSTEČTÍ LVI
4:5 4:1, 0:3, 0:1

Branky a nahrávky: 7. Kafan (Andres, Čížek), 8. Smolka (Tauš, Gerhát), 9. Písařík (Bojer, Slavíček), 10. Zavřel (Drtil, Andres) – 13. Vobořil (Daniel Boháč), 23. Rod (Sklenička, Přeučil), 24. Kloz (Baránek, Tůma), 27. Přeučil (Roubík, Rod), 58. Baránek (Tůma, Kloz). Rozhodčí: R. Svoboda – Hynčica, Rozlílek. Vyloučení: 5:7, navíc Sklenička (UNL) 10 min. [NESP]. Využití: 1:1. Diváci: 541. Střely na branku: 35:37. Průběh utkání: 4:0, 4:5.

MOSTEČTÍ LVI: Volke – Charousek, T. Drtil, Kasal, Čížek, Havelka, Slavík – Tauš, Smolka, Gerhát – Bojer, Slavíček, Písařík – Nedrda, Koudela, Sedláček – Andres, Zavřel, Kafan. Trenéři: Leo Gudas, Kamil Kašťák.

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct (9. Dlouhý) - Grin, Sklenička, Vobořil, K. Černý, Vl. Brož, Vaněk, Holomek - P. Přeučil, Roubík, Rod - Budínský, V. Meidl, Daniel Boháč - D. Tůma, J. Kloz, do 40. Vávra - do 40. Dostálek, Baránek, do 40. Pořický. Trenéři: Jaromír Šindel, Tomáš Mareš.

Šílený zápas. I tak by se dalo nazvat derby severočeských rivalů mezi domácím Mostem a ústeckým Slovanem. Žlutomodří zažili nejprve pořádný šok, když v desáté místo prohrávali 0:4, nakonec i přes nepříznivý vývoj svěřenci kouče Šindela dokázali zvítězit. Ale pojďme popořadě.

V 7. minutě unikl ústecké obraně Kryštof Kafan a při svém sólu si bekhendem povodil Orcta. Za pár sekund na to se prosadil Pavel Smolka, který uspěl střelou z mezikruží. Aby toho nebylo málo, minutu poté upravoval na rozdíl tří branek Pavel Písařík. A v desáté minutě vedl Most 4:0, když z brankoviště dostal puk do sítě Marek Zavřel.

Čeho je moc, toho je příliš, a proto ústecký gólman Orct přepustil své místo v brance Janu Dlouhému. S ním už Slovan neinkasoval a naopak vývoj zápasu senzačně otočil.

Ve 13. minutě se prudkou střelou prosadil Milan Vobořil a ve druhé třetině po hororové úvodní dvacetiminutovce Ústí hned třikrát skórovalo.

Ve 23. minutě Skleničkovu ránu tečoval Tomáš Rod, ve 24. minutě blafákem snížil Jan Kloz a o další tři minuty srovnal Tomáš Přeučil.

V ten moment byli v šoku naopak hokejisté Mostu a to ještě nevěděli, že bude hůř. Skvěle rozehraný zápas jim sebral dvě minuty před koncem řádné hrací doby Martin Baránek, který svou sólovou akci zakončil pátou brankou v síti Martina Volkeho.

Po extrémně divokém průběhu si tak tři body do tabulky připsali Ústečtí Lvi a navázali tak na předešlou výhru s Benátkami.

Kamil Kašťák (HC Most): "K našemu výkonu nemám slov. Deset minut jsme předváděli špičkový hokej, jenže potom jsme úplně odešli. Podařilo se nám to za stavu 4:4 ještě herně srovnat, ale dvě minuty před koncem přišla další hrubá chyba, po které jsme inkasovali rozhodující branku. V sobotu jsme si kalich hořkosti vypili až do dna. Takhle se hrát prostě nedá, vyhraný zápas jsme vůbec nezvládli."

Jaromír Šindel (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Začátek nás trošku zaskočil. 4:0 v desáté minutě jsem opravdu nečekal. Nechci se vymlouvat na brzký začátek, věděli jsme o tom a přistoupili jsme na to. Ale ten nástup do utkání byl vážně hrozný. Nekoncentrovali jsme se na hru, nechali jsme domácí hrát a inkasovali jsme. Od druhé třetiny se ale ukázalo, že máme některé zkušené hráče, kteří jsou schopni nezpanikařit a otočit takový průběh. Ve druhé části jsme to dokázali srovnat a v samotném závěru jsme potom rozhodli další brankou v náš prospěch. Musím kluky trošku pokárat za ten začátek, ale zase na druhou stranu si zaslouží absolutorium za to, jak se s tím poté dokázali vypořádat."