Ú s t í n/L. - V rámci dvacátého čtvrtého kola RAKO extraligy staršího dorostu přicestoval do Ústí celek Plzně. Lvíčata vedla 1:0 díky brance Marka Macka. Hosté však stav zápasu otočili a nakonec se radovali z výhry 4:2. Žlutomodří podali velmi dobrý výkon.
so 23. 11. 2013
HC Škoda Plzeň
2:4 1:2, 0:0, 1:2

Branky a nahrávky: . Macek (Tůma, Kopta), 42. Amirov (Michajličenko) – 9. Suchý (Beneš), 20. Walter (Švarc), 41. Beneš (Suchý, Kaňák), 47. Hajšman (Kokoška). Rozhodčí: Krob, Ptáček, Ševic. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. Diváci: 79. Střely na branku: 20:39. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kosina – Hucek, Loukota, Melichar, Zdvořáček, Benda, Michajličenko – Macek, Kopta, Tůma, Amirov, Kašek, Rubeš, Koval Ozom, Drha

HC Škoda Plzeň: Štekr – Kaňák, Walter, Polívka, Prokop, Volf, Šmíd, Starý D., Pokorný – Vlček, Beneš, Suchý, Vracovský, Švarc, Opava, Hajšman, Kokoška, Starý J., Kučera, Vavřička, Krystl

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Úvod zápasu se více povedl domácímu týmu, který hrál aktivněji. Nejvíce práce dělalo hostující obraně duo Kašek- Kopta, které často kombinovalo v útočném pásmu. Ústí se dostalo do vedení v šesté minutě. Tůma našel přesnou přihrávkou Marka Macka, který si s brankářem poradil bravurně. O dvě a půl minuty později bylo vyrovnáno. Domácí hráči udělali obrovskou chybu na obranné modré. Dávali si přednost v odehrání puku tak dlouho, až se ho zmocnil Filip Suchý a sám proti Kosinovi uspěl. Za vyrovnaného stavu měla Plzeň převahu, ale domácí parta hrála velmi obětavě a zodpovědně. Ústí mělo k dispozici skoro minulu a půl přesilovou hru pět na tři, kterou nedokázalo využít. Přišel trest. V početní výhodě se prosadili hosté. Padesát pět sekund před koncem třetiny se prosadil Jan Walter, který střílel od modré. Po dvaceti minutách tak platil stav 1:2.

Začátek třetiny ovlivnila dvě rychlá vyloučení. Ani jeden z týmů svou přesilovou hru nevyužil. Aktivněji hrála Plzeň. Kokoška z dobré pozice na Kosinu nevyzrál. V polovině třetiny se hrál rychlý hokej, který nebyl přerušovaný. Přerušení hry přešlo až ve třicáté druhé minutě. Lvíčata hrála celé dvě minuty přesilovku o dva hráče. V útočném pásmu kombinovala, ale k nebezpečné střele se nedostala. Hosté oslabení ubránili, a pak byli zase aktivnější. V závěru třetiny byl vyloučen domácí Hucek. V této třetině branka nepadla. Stav 1:2

V čase 40:48 chybovala domácí obrana a hostující Martin Beneš projel okolo mantinelu a prostřelil Kosinu. Lvíčata rychle odpověděla stejnou mincí. O dvacet sekund později našel Michajličenko volného Famila Amirova, který rychlou střelou překonal Štekra v brance Plzně. Ve 47. minutě se hosté dostali do útočného pásma. Kosina první střelu zneškodnil, na dorážku Hajšmana byl už krátký. Domácí i přes nepříznivý stav hráli dobře, snažili se snížit a následně vyrovnat, ale přes obranu Plzně to bylo těžké. Nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře. Lvíčata prohrála 2:4.

Vít Borůvka (HC Slovan Ústí): Myslím, že jsme mohli pomýšlet na tři body, ale kvůli individuálním chybám jsme dneska prohráli. Nevyužili jsme dvě přesilovky pět na tři a za stavu 2:3 netrefili prázdnou branku. Kluci podali dobrý výkon.

Ladislav Čihák (HC Plzeň 1929): Soupeř hrál dobře, byl houževnatý, napadal nás. My jsme, řekl bych, vyhráli se štěstím. Včera jsme odehráli těžký zápas na Spartě. Hráči hodně makali, a tak dneska možná měli méně sil.