Ú s t í n/L. - V rámci souboje dvacátého kola RAKO extraligy staršího dorostu přicestoval do Ústí tým Kladna. Hosté byli od samého úvodu lepším týmem. Domácí Lvíčata vyprodukovala dvacet tři střel, ujala se však jen jedna. Po nepříliš povedeném výkonu prohrálo mužstvo okolo kapitána Kopty 1:5.
so 26. 10. 2013
Rytíři Kladno
1:5 0:1, 0:2, 1:2

Branky a nahrávky: 60. Loukota – 8. Kružík (Doudera, Matula), 27. Hajný, 37. Kadlec (Patyk, Zajíc), 46. Doudera (Kružík, Pliml), 53. Matula (Patyk). Rozhodčí: Krob – Místecký, Folk. Vyloučení: 5:4. Využití: 3:1. Diváci: 137. Střely na branku: 23:31. Průběh utkání: 0:5,1:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kosina – Zdvořáček, Hucek, Loukota, Melichar, Michajličenko – Navarra, Kopta, Tůma, Amirov, Kašek, Rubeš, Koval, Ozom, Drha

Rytíři Kladno: Vladař – Matula, Balcar, Doudera, Chládek, Zajíc, Havelka, Libecajt, Kružík, Pliml, Keszi, Hajný, Borkovec, Schildhabel, Kadlec, Čermák, Bláha, Patyk, Molčík, Vendis

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Lvíčatům se úvod zápasu příliš nepovedl, Kladno hrálo lépe, v soubojích vyhrávalo. Keszi se dostal sám před Kosinu, ale brankář dobře zasáhl. Na druhé straně zahrozil střelou z jízdy Kašek. Po něm se snažil Rubeš. Ani jeden však proti brankáři Vladařovi neuspěl. V šesté minutě se snažil Drha přihrávkou před branku najít na modré stojícího Ozoma. Přihrávka postrádala přesnost. V osmé minutě padla první branka zápasu. Na trestné lavici seděl domácí Michajličenko. Kapitán Kladna Daniel Kružík kroužil v levém kruhu tak dlouho, než získal dostatek prostoru pro střelu. Kosina měl mezírku v postoji a tou se puk dostal za jeho záda. Lvíčata po inkasované brance svou hru zlepšila. Když se z dobré pozice neprosadil Navarra ani Melichar, tak první třetina skončila za stavu 0:1.

Ve druhé třetině se hrál rychlý hokej, rozhodčí málo přerušovali hru. Domácí hráli přesilovou hru, která se jim ale vůbec nepodařila. Do první velké šance se dostal ve 27. minutě Jakub Hajný, který prostřelil Kosinu. Jednalo se o akci, kdy si sám vybruslil před branku a rychlou střelou upravil stav na 0:2. Za Ústí se k dobrým střelám dostal Kopta a Ozom, jenže ani jeden z nich nevymyslel recept na Vladaře. V polovině zápasu se mohl do brejku dostat Kašek, přihrávka na něj byla nepřesná. V čase 36:07 vystřelil na Kosinu Patyk. Domácí brankář odrazil puk před sebe a hostující Aleš Kadlec měl snadnou práci. Po dvou třetinách platil stav 0:3.

Z kraje třetiny se do dobré pozice dostali domácí Navarra a Rubeš. Gólman Vladař je vychytal. Čtvrtou branku přidali hosté v přesilové hře. Lukáš Doudera stál na konci pěkné akce, kterou začali Pliml s Kružíkem. Domácí byli horším týmem, a tak si museli vypomáhat fauly. Jednu z přesilovek využil František Matula, který upravil na 0:5. V poslední minutě vstřelil čestnou branku domácích Jakub Loukota. Slovan podlehl Kladnu 1:5.

Vít Borůvka (HC Slovan Ústí): Soupeř byl jasně lepší, k ničemu nás nepustil.Výsledek odpovídá hře na ledě.
Jaroslav Povondra (Kladno): Se zápasem jsme spokojeni. Hráči odehráli dobrý zápas.