Ú s t í n/L. - V rámci patnáctého kola RAKO extraligy staršího dorostu se do Ústí nad Labem vypravil celek Letňan. Domácí vedli 3:1, v poslední třetině po vlastních chybách nechali soupeře vyrovnat. V prodloužení vstřelili hosté kontroverzní branku, díky které Ústí prohrálo 3:4 po prodloužení.
so 12. 10. 2013
HC Letci Letňany
3:4pp 1:0, 2:1 0:2 - 0:1

Branky a nahrávky: 13. Navarra (Kopta), 22. Rubeš (Amirov), 38. Kašek (Amirov) – 36. Honetschläger, 56. Poljanyčka (Smejkal), 57. Štosek, 62. Klečka (Kulda). Rozhodčí: Orlický - Ptáček, Ševic. Vyloučení: 3:10. Bez využití:. Diváci: 137. Střely na branku: 28:31. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zvědělík - Hucek, Loukota, Melichar, Michajličejnko, Zdvořáček - Amirov, Kašek, Kopta, Navarra, Rubeš, Ozom, Techl Tůma

HC Letci Letňany: Dubský - Hůla, Štosek, Pařík, Starosta, Sekera, Kučera, Zeliska, Chvála - Kulda, Poljanyčka, Čapek, Honetschläger, Klečka, Smejkal, Polák, Pražienka, Hroboň, Tomek

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Úvodní tlak si vytvořili domácí díky přesilové hře. V té ale Lvíčatům ujel Horák a Michajličenko musel soupeře v jasné pozici faulovat. Hráč Letňan trestné střílení neproměnil, Zvědělík se vyznamenal. Ústí si v první třetině zahrálo třikrát v početní výhodě, paradoxně se mu vůbec nedařilo. Naopak do šancí se dostávali spíš hosté. Po sérii šancí Pražanů se prosadili domácí. Roman Navarra využil přesné přihrávky od Kopty a prostřelil brankáře Dubského. Další šanci si připsal domácí Kašek, mířil ale nad branku. Na druhé straně si Zvědělík poradil s pokusem Klečky. Po první třetině platil stav 1:0

Do druhé třetiny vstoupilo Ústí lépe. Po sedmdesáti pěti vteřinách našel Amirov výborným pasem Filipa Rubeše, který bez zaváhání prostřelil gólmana Letňan. Hosté za nepříznivého stavu nepropadali depresi, snažili se hrát ze zajištěné obrany. Na brankáře Slovanu pálil z dobré pozice Tomek, jeho pokus brankou neskončil. V čase 35:13 fauloval Zdvořáček unikajícího Tomáše Honetschlägela. Hostující hráč s jistotou nájezd proměnil a snížil. Poslední slovo si v této třetině vzali domácí. Amirovovu střílenou přihrávku do branky usměrnil Matyáš Kašek. Za stavu 3:1 skončila druhá perioda.

Snížit mohli hosté krátce po začátku třetiny, ale Chvála ujíždějící v brejku trefil pouze tyčku branky Zvědělíka. Slovan si zahrál přesilovou hru čtyři na tři, pak pět na čtyři. Ani jednu možnost nevyužil, a tak přišel trest. V padesáté šesté minutě brankář domácího celku špatně rozehrál. Snažil se své zaváhání napravit, ale na střelu Aleksandra Poljanyčky byl krátký. Neuplynula ani minuta a pro Ústí přišel šok. Severočeský obránce rozehrával klasicky akci z obranného pásma. Přihrávkou chtěl oslovit spoluhráče stojícího před brankou. Ten si kotouč ovšem nešťastně srazil do branky. Zvědělík se smutně ohlédl. Minutu před koncem základní hrací doby byl vyloučen hostující Kučera. Domácí vrhli všechny síly do útoku. Když se neprosadil Navarra, Kopta ani Kašek, tak se prodlužovalo.

Zbytek přesilové hry domácí nevyužili. V čase 61:38 se zdálo, že rozhodčí přerušili hru, a tak domácí přestali hrát. Kotouč ležel volný za Zvědělíkem. Hostující Jan Klečka ho dorazil do branky. Žlutomodří se okamžitě sjeli k rozhodčímu, který podle nich přerušil hru. Ani důrazné diskuze gólmana Zvědělíka, kapitána Kopty a posléze i trenéra Macha nic nezměnily na tom, že Ústí prohrálo 3:4 po prodloužení.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí): Dneska jsme ztratili dva body. Jasně jsme vedli 3:1 a individuálními chybami jsme se připravili o body. Ten sporný moment vidělo víc lidí. V prodloužení rozhodčí jasně pískl a přerušil hru. Letňany puk dorazily do branky a gól platil. Ztráta bodů je to ale naše chyba. Vedení jsme měli udržet.
Petr Neumann (HC Letci Letňany): Bylo to těžké utkání, byli jsme hodně vylučovaní, nemohli jsme se dostat do tempa. Po dvou třetinách jsme prohrávali 1:3. Kluci zabojovali a dokázali vyrovnat.Vítěznou branku jsem viděl tak, že se rozsvítilo červené světlo za brankou. Puk tam byl volný, rozhodčí se upískl. Gól nakonec uznal. Byl to nejvíce sporný moment, ale rozhodně ne jediný v utkání.