Karlovy Vary - V rámci dvanáctého kola RAKO extraligy staršího dorostu cestovala Lvíčata do Karlových Varů. Svěřenci koučů Víta Borůvky a Miroslava Macha vystřelili pouze sedmnáctkrát, což na výhru nestačilo. Lvíčata prohrála 0:5.
so 5. 10. 2013
HC Energie Karlovy Vary
5:0 1:0, 2:0, 2:0

Branky a nahrávky: 7. Krliš (Adam, Trapl), 28. Osmík (Svoboda), 37. Binias (Trapl, Čejka), 47. Rubeš (Trapl), 59. Krliš (Rubeš, Adam). Rozhodčí: Valenta – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:5. Využití: 3:0. Diváci: 132. Střely na branku: 41:17. Průběh utkání: 5:0.

HC Energie Karlovy Vary: Harakal – Vodička, Bahounek, Rulík, Adam, Truhlář, Beer, Binias – Soudský, Krliš, Osmík, Svoboda, Trapl, Rubeš, Nguyen, Dimitrov, Čejka, Pfister, Hubáček

Ústecký Slovan s.r.o.: Kosina – Hucek, Loukota, Melichar, Zdvořáček, Kvaček, Michajličenko – Navarra, Kopta, Kašek, Amirov, Tůma, Rubeš, Koval, Techl, Drha

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Do Karlových Varů přijel poslední tým tabulky západní skupiny RAKO extraligy staršího dorostu – Ústečtí Lvi. Už od samého začátku zápasu byla vidět převaha domácího mužstva, které bylo pro tento duel vyztuženo několika členy kádru karlovarské juniorky z ruské MHL. Ta má týdenní pauzu, a tak se trenérský štáb domluvil na doplnění kádru staršího dorostu.

Tým hostí naopak do KV Areny dorazil s pouhými 15 hráči do pole, ve druhé obranné dvojici zaskakoval forvard Petr Zdvořáček.

Mezi první velké akce ale musela být zapsána šance z hole hostujícího Navarry, který se snažil trefit puk do mezery k tyči, kam se ale mrštně dostal nohou gólman Harakal. Dále už ale v první třetině hrozili jen domácí energetici. V první akci se prezentoval Tomáš Rubeš, jenž na konci svého útoku přidal možná až zbytečnou kličku do bekhendu, která dala hostujícímu brankaři Kosinovi menší prostor k vykrytí.

Branku tak necelá stovka diváků viděla až v 7. minutě. Domácí Václav Krliš natáhl ve dvojnásobné přesilovce ke střele od modré čáry a vymetl přesně pravou šibenici branky Martina Kosiny. Ve zbývající klasické početní výhodě už domácí hráči na Ústí nic nevymysleli. Hosté mohli naopak rychle srovnat, když se v rozmezí 49 sekund nechali vyloučit dva hráči Energie. Ze své dvojnásobné přesilovky ale vytěžili pouhou jednu střelu na branku a ohánět se musel i brankař Kosina, když do úniku prchal jeden z domácích hráčů.

Druhá třetina začala početní výhodou pro lvy. Ti několikrát vystřelili, ale domácí Harakal si počínal velmi sebejistě. Energetici dokázali předvést několik pěkných průniků od mantinelu do středu hřiště, které přinášely ovoce. V první takové akci prokličkoval Svoboda kolem čtyř hráčů, předal za sebe Martinu Osmíkovi a ten pěkným příklepem poslal puk za Kosinova záda. Podruhé se o podobnou věc pokusil Krliš, ale ten úspěch neslavil.

Čtyři minuty do konce prostřední dvacetiminutovky našel Trapl pěkným pasem Petra Biniase a ten se zblízka nemýlil. Do sirény byl ještě vyloučen Navarra, který svůj tým stihl do té doby oslabit už třikrát.

Na začátku třetí periody se hostující kouč Borůvka snažil své hráče nabudit k větší aktivitě a napadání. To se hostům dařilo do 47. minuty, ve které ujeli domácí Trapl s Rubešem. První jmenovaný vystřelil a brankařem vyražený puk se dostal pod nohy Tomáše Rubeše, a ten trefil nad beton přesouvajícího se Kosiny. Na hostech byl vidět nedostatek sil a také nováčkovská nezkušenost. Poslední zásah na cestu přidal v přesilovce Václav Krliš, který dostal přihrávku přes brankoviště a puk trefil přesně pod břevno.

Ústí nad Labem tak z Karlových Varů odjíždí s prázdnou. Domácí naopak získávají 3 body a jako bonus si může brankař Harakal zapsat vychytanou nulu.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary):Do utkání jsme nevstoupili tak, jak bychom si představovali. Chyběl nám především pohyb a důslednost v osobních soubojích. V první třetině nám párkrát podržel brankář Harakal, ve druhém dějství jsme dle mého soudu naši hru zlepšili. Zvýšili jsme pohybovou kvalitu a využili jsme tři přesilové hry z pěti, což nakonec utkání rozhodlo.