Ú s t í n/L. - 4. kolo RAKO extraliga staršího dorostu znamenalo derby. Do Ústí nad Labem přijel nedaleký Litvínov. Hosté potvrdili roli favorita. Po první třetině bylo skóre 0:2. Lvíčatům se nedařil přechod do útočného pásma, jedinou branku vstřelil v závěru Filip Rubeš. Ústí tak prohrálo 1:5.
pá 13. 9. 2013
HC Verva Litvínov
1:5 0:2, 0:1, 1:2

Branky a nahrávky: 56. Rubeš (Kašek) – 4. Dunko (Sládek), 15. Jícha (Chmelař, Bárdoš), 38. Kučera, 42. Pospíšil (Kučera, Vostárek), 45. Kučera (Stříbrný, Šíp). Rozhodčí: Krob - Ševic, Ptáček. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 80. Střely na branku: 12:28. Průběh utkání: 0:5, 1:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zvědělík – Hucek, Kvaček, Michajličenko, Milechar, Kašek, Koval, Zeman, Drha, Macek, Techl, Rubeš, Tůma, Zdvořáček, Navarra, Amirov, Ozom

HC Verva Litvínov: Spěšný - Najman, Jonák, Vostárek, Šíp, Moravec, Chmelař, Sládek, Jícha, Kučera, Bárdoš, Brzek, Stříbrný, Dunko, Poljanský, Pospíšil

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Vstup do zápasu měli lepší hosté, kteří se dokázali prosadit. David Dunko si krásně najel před branku a prostřelil domácího Zvědělíka. Lvíčata i přes inkasovanou branku hrála aktivně, ale nevěděla, jak vyzrát na systematicky hrající obranu Litvínova. Ústí mělo k dispozici dvě přesilové hry, ani jednu početní výhodu nedokázalo využít. Hosty ubráněná oslabení povzbudila, což se na jejich hře podepsalo pozitivně. V čase 14:31 se znovu radoval Litvínov. Žlutomodří se zapomněli v útočném pásmu, Bárdoš přihrál Chmelaři, který exkluzivním pasem vyzval ke skórování Josefa Jíchu. V závěru hráli domácí přesilovou hru, jenže tu nevyužili. První třetina přinesla bojovný hokej, skóre bylo 0:2.

Ve dvacáté šesté minutě se k dobré akci dostali domácí Tůma a Macek. Brankář Spěšný však svým levým betonem vykopl puk směřující do branky. Další šanci měli hosté. Navarra společně s Mackem se snažili kotouč z obranného pásma vyhodit, to se jim nepodařilo. Málem přišel trest. Hostující Moravec se mihl před brankou a nedokázal volný puk trefit. Kotouč následně přikryl gólman Zvědělík. V čase 37:07 hráli domácí přesilovou hru, i tak inkasovali. Ústecké obraně ujel Tomáš Kučera, který vyzrál na Zvědělíka. Ve druhém dějství domácí vystřelili jen dvakrát. Stav po dvou třetinách byl 0:3

Hned po dvaceti vteřinách se nechal vyloučit Hucek. Početní výhodu Litvínov využil. Tomáš Kučera dostal od obrany domácích mnoho prostoru, Zvědělíka oklamal a poslal puk do branky. Lvíčata se nemohla dostat přes střední pásmo. Hosté si svůj náskok pohodlně hlídali. Lvíčata v poslední třetině vystřelila na branku dvakrát. Z jedné střely se prosadil Filip Rubeš a v čase 55:33 vstřelil čestný úspěch domácího celku. Ústí prohrálo 1:5.

Vít Borůvka (HC Slovan Ústí nad Labem): Za poslední tři zápasy jsme vstřelili pouze jednu branku. Myslím, že se to jen tak nezmění. Soupeři jsou výrazně lepší než my. Máme velké problémy vytvářet si šance. Když už si ji tak nějak vytvoříme, tak to skončí na nepřesné přihrávce. Jde o dlouhodobou práci, pozitivní změny se asi hned tak neukáží.

Václav Kočí (HC Litvínov): Odehráli jsme první tři zápasy na dobré úrovně, jen jsme měli problém s koncovkou. V dnešním zápase jsme ukázali, že góly dávat umíme. Za výhru a tři body jsem rád.