Ú s t í n/L. - Utkání nebylo vůbec snadné. Od prvních minut bylo jasné, že Lvíčata budou muset předvést dobrý výkon, aby měla šanci na bodový zisk. Souboj Ústí a Letňan přinesl pět branek, domácí se radovali z výhry 3:2, kterou v závěru utkání s vypětím všech sil vybojovali.
pá 6. 9. 2013, Zlatopramen Arena
HC Letci Letňany
3:2 0:1, 2:0, 1:1

Branky a nahrávky: 28. Kopta (Macek, Amirov), 34. Ozom (Kašek), 58. Navarra (Rubeš, Tůma) – 12. Poljanyčka (Klečka, Kulda), 41. Poljanyčka (Kulda). Rozhodčí: Hynčica – Kilián, Místecký. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: . Střely na branku: 25:21. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kosina – Melichar, Hucek, Loukota, Zdvořáček, Drha, Kába – Kopta, Macek, Tůma, Rubeš, Amirov, Kašek, Ozom, Koval, Navarra

HC Letci Letňany: Dubský – Hůla, Chvála,Katriňák, Pařík, Sekera, Starosta, Štosek, Zeliska – Honetschlager, Horák, Hroboň, Klečka, Kulda, Polák, Poljanyčka, Pražienka, Smejkal, Tomek, Vu

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Úvod zápasu ovlivnila častá vyloučení. Sudí vyloučili celkem sedm hráčů v první třetině. Ani jednu z nabídnutých výhod hokejisté nevyužili. K vidění nebyla žádná gólová šance, obranné řady obou celků plnily své úkoly dobře. Jedinou branku v první třetině vstřelil ve dvanácté minutě Oleksandr Poljanyčka ve vlastním oslabení. Puk získal ve středním pásmu, přijel ke kruhům a vystřelil švihem. Gólman Kosina se mohl jen ohlédnout za sebe. Minutu před koncem třetiny mohl vyrovnat Koval, ale neuspěl. Po první třetině prohrávalo Ústí 0:1.

Do druhé třetiny zlepšili domácí hokejisté svůj výkon a na hře to bylo znát. Navarra se dostal do brejku, který ovšem nevyužil. Na druhé straně Honethschlager neprostřelil Kosinu. V čase 27:27 žlutomodří vstřelili premiérový gól v letošním ročníku RACO extraligy. Ondřej Kopta puk netrefil ideálně, možná i díky tomu se puk vyhnul všem nástrahám a doplachtil až do branky. Hned po vyrovnání se mohla Lvíčata radovat znovu. Dvojice Navarra ani Rubeš na Dubského nevyzrála. Ve 34. minutě se zmocnil puku Navarra, který našel do ideální pozice najezdivšího Bořka Ozoma. Ústecký útočník měl čas a poslal Lvíčata do vedení 2:1. Hostující Polák mohl vyrovnat, ale trefil pouze Kosinu. Za stavu 2:1 skončila druhá třetina.

Čtyřicet osm vteřin po úvodním buly se prosadili hosté. Domácí obrana nechala hodně prostoru a Oleksandr Poljanyčka v přesilovce doklepl puk za brankovou čáru. Za vyrovnaného stavu se hra uklidnila, šance se na obou stranách střídaly. Zdálo se, že utkání bude směřovat do prodloužení. V 55. minutě se nechal vyloučit Amirov. Ústečtí borci obětavě padali do střel. Navarra i Tůma nastavili svá těla proti puku. Domácí přečkali s vypětím všech sil oslabení a udeřili. V čase 57:34 zavezl puk do útočného pásma Rubeš a Roman Navarra prostřelil brankáře Dubského. Letňany si vzaly oddechový čas a odvolaly brankáře. Po buly před Kosinou poslal kotouč do středního pásma Macek. Marek Macek byl o několik sekund později nešetrně poslán k ledu. Domácí střídačka tento moment viděla jako jasný faul, a tak počastovala sudí několika peprnými výrazy. Střídačka Lvíčat dostala menší trest za nesportovní chování a hosté měli šanci na vyrovnání. Obrana Ústí hrála dobře, puk získal Macek a trefil tyč branky. Lvíčata doslova vybojovala první tři body.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústečtí Lvi): „Kluci dneska hráli fantasticky, jsem šťastný za tři body. Odehráli jsme hodně oslabení, hráči hráli obětavě, padali do střel. Spornou situaci v závěru utkání, kdy byl atakován Macek, jsem viděl jako faul. Podle mého to byl úder do oblasti hlavy a krku. Nechal jsem se unést, rozhodčí nás vyloučil. Kluci to ubránili a patří jim velký dík.“

Petr Neumann (HC Letci Letňany): „Vedli jsme 1:0, za tohoto stavu jsme měli vedení navýšit. Nepovedlo se. Za vyrovnaného stavu jsme měli rozhodnout. Hráči dělali všechno obráceně. Když měli vystřelit, nahráli a naopak. Ústí z minima vytěžilo maximum.“