Ústí nad Labem - V jedenáctém přípravném utkání změřil doma Slovan síly s nedalekými Drážďany. V derby Ústeckých a Ledních Lvů byly favoritem domácí šelmy, které nakonec přelstily soupeře výsledkem 6:3. O vítězi rozhodlo až třetí dějství, které domácí ovládli poměrem 3:0. Hattrick si do svých statistik připsal Vít Budínský.
st 4. 9. 2013, Zlatopramen Arena
Dresdner Eislöwen
6:3 1:1, 2:2, 3:0

Branky a nahrávky: 3. Budínský (Daniel Boháč, Alinč), 27. Budínský (Daniel Boháč, Poživil), 31. Budínský z TS, 41. Přeučil (Roubík, Tůma), 49. Holomek (Meidl, Brož), 51. Baránek (Brož, Holomek) – 14. Pöllänen (Heřman, Ch. Ziolkowski), 24. Garten (Tepper, Mücke), 28. Heřman (Thomas, Pöllänen). Rozhodčí: Volf, M. Novák – Místecký, M. Biedermann. Vyloučení: 2:7, navíc Prommersberger (DRE) TS [HÁK]. Využití: 2:1. Diváci: 610. Střely na branku: 46:23 (12:5, 18:11, 16:7). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 6:3. Zakázaná uvolnění: 1:5. Ofsajdy: 2:1. Vyhraná vhazování: 30:25 (8:10, 11:7, 11:8).

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct (30. Petrásek) – Grin, Sklenička, Vobořil, Vaněk, L. Poživil, K. Černý, Vl. Brož, Holomek – V. Meidl, Roubík, P. Přeučil – Budínský, Alinč, Daniel Boháč – D. Tůma, Rod, Vávra – Baránek, Pořický, Dostálek

Dresdner Eislöwen: Nastiuk (30. Schrörs) – Lüsch, Prommersberger, Thomas, Mücke, Ch. Ziolkowski, T. Ziolkowski – Kaartinen, J. Heřman, Pöllänen – Garten, Kruminsch, Tepper – Kymazal, Rentzsch, Velwitsch

Utkání začalo v mírném tempu. Již ve druhé minutě se krátce po sobě provinili němečtí hráči a Ústečtí Lvi získali výhodu dvou mužů v poli navíc. Tu dokázali využít, když se z bezprostřední blízkosti trefil Budínský a žlutomodří se ujali vedení 1:0. V sedmé minutě ohrozil Orcta Heřman, ale gólman šelem si s jeho střelou poradil. Ve třinácté minutě se dostal před Natiuka Rod, ale nezakončil. Na druhé straně vypálil Pöllänen, ale jeho střela zkušeného brankáře domácích neohrozila. Skóre se měnilo znovu ve čtrnácté minutě. To, když Pöllänen vystřelil z mezikruží a vyrovnal stav skóre - 1:1. V závěru první třetiny ujel Tůma, ale gólman hostí mu jeho záměr překazil.

V úvodu druhé části byl vyloučen domácí Vávra a Drážďanští získali početní výhodu. Tu zužitkoval Garten a poslal svůj celek do vedení - 2:1. Stav na tabuli se měnil znovu v sedmadvacáté minutě, když důrazný Budínský dorazil kotouč za Nastiukova záda - 2:2. O necelou minutu později se na druhé straně prosadil exústecký Heřman a zajistil modrobílým jednobrankový náskok - 3:2. V polovině zápasu oba soupeři vyměnili své brankáře. V jedenatřicáté minutě byl faulován Budínský a bylo nařízeno trestné střílení. To tento zkušený forward proměnil a dovršil tak svůj hattrick - 3:3. Čtyři minuty před druhou přestávkou měli hokejisté Slovanu pětadvacet vteřin dvojnásobnou početní výhodu, kterou však nevyužili. Po dvou periodách byl tak stav nerozhodný 3:3.

Závěrečná část začala lépe pro žlutomodré. V čase 40:35 našel Roubík dobře postaveného Skleničku, který svou dělovkou propálil Schörse - 4:3. V devětačtyřicáté minutě navýšil stav Holomek a Krušnohorci vedli 5:3. Šelmy byly opravdu při chuti a necelých deset minut před závěrečným hvizdem skóroval Baránek - 6:3. V 52. minutě byl poslán za katr Černý. Hosté se dostali do úniku a Petrásek střelu zlikvidoval zalehnutím kotouče. To se nelíbilo rozhodčím a modrožluté oslabili. V samotném konci klání hráli Ústečtí přesilovou hru, ale stav se již nezměnil. Po šedesáti minutách hry tak Severočeši zvítězili nad Drážďanami poměrem 6:3.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Do utkání jsme vstoupili velmi vlažně, neměli jsme pohyb, hráči si zřejmě mysleli, že se soupeř porazí sám. V první části, kdy jsme hráli třikrát přesilovou hru, jsme si pár šancí vytvořili, ale při hře pět na pět jsme byli dosti neškodní. Drážďany nám vstřelily všechny branky po našich hrubých, někdy až nepochopitelných, individuálních chybách. Naše hra se mírně zlepšila až ve třetí třetině, kdy jsme se prosadili střelecky a dovedli zápas do vítězného konce. Za výkon nelze hráče pochválit, někteří si musí rychle uvědomit, že zde bojují o svá místa. Musíme jít poctivou, tvrdou cestou, doba, kdy se tu vyhrávalo o čtyři až pět branek je dávno pryč. Jinak budeme samozřejmě spoléhat na podporu našich věrných fanoušků a věříme, že budou naším šestým hráčem na ledě."

Thomas Popiesch (Eislöwen Dresden): "Čtyřicet minut jsme neodehráli špatně, dokázali jsme si vytvořit šance. Ve třetím dějství jsme se dopustili několika chyb, po kterých jsme inkasovali tři branky. Hráli jsme během dvou dnů dva zápasy, což se projevilo právě v závěrečné části, kdy nám trochu scházela energie. Úterní utkání v Litoměřicích nebylo vůbec jednoduché, hrál se rychlý hokej. Obě střetnutí byla hodně odlišná. Zkoušeli jsme navíc různé nové věci, máme mladý tým. S výkonem ale celkově spokojen jsem. Český hokej je dobrý hokej, všichni hráči mají hodně zkušeností, rád sleduji všechny české hokejové soutěže. Sami v týmu máme Čecha Jana Heřmana, kterého jsme zkoušeli v Litoměřicích a ve středu i v Ústí nad Labem. Nedokážu nyní říct, jestli nastoupí i v dalším utkání."