Most - Kvůli rekonstrukci ZS Ivana Hlinky v Litvínově museli hokejisté Slovanu sehrát přátelské utkání s Vervou v Mostě. Do zápasu vstoupili lépe žlutomodří, kteří se vedení ujali brankou do šatny z hole Lukáše Poživila. Svěřenci Vladimíra Jeřábka a Petra Rosola stihli duel otočit ve druhé části, kdy se prosadili Viktor Hübl a Rostislav Martynek. Závěrečná hra bez brankáře už Ústí nad Labem nepomohla, exústecký brankář Pavel Francouz už v zápase nekapituloval. Litvínov tak před 800 diváky zvítězil 2:1.
čt 29. 8. 2013, ZS Most
HC Verva Litvínov
2:1 0:1, 2:0, 0:0

Branky a nahrávky: 26. Hübl, 40. Martynek – 17. Poživil (Přeučil). Rozhodčí: Turčan – Hauser, Rozlílek. Vyloučení: 10:9. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 800. Střely na branku: 37:21. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

HC Verva Litvínov: Francouz – Stříteský, J. Zeman, Chaloupka, F. Pavlík, Gula, Pavelka, Šlégr, Kousalík – Lukeš, V. Hübl, Majdan – Martynek, Gerhát, M. Trávníček – Rapáč, J. Černý, R. Pšurný – Jurčík, Piroš, Ručinský

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Grin, Vobořil, L. Poživil, Holomek, Vl. Brož, Vaněk, T. Procházka - D. Tůma, Roubík, P. Přeučil - Budínský, Alinč, Daniel Boháč - Baránek, Rod, V. Meidl - Vávra, M. Hanzl, Pořický - J. Šimíček, Dostálek

Verva bez zraněných Hanzla a Trávníčka nastoupila se sedmi obránci, ten osmý (Chaloupka) zaskočil na křídle čtvrté formace. Jinak byl tým kompletní včetně "Naganistů". Ústí nad Labem přijelo bez brankáře Orcta (respektive - byl v hledišti), v kleci se zdatně předvedl jeho mladší kolega.

Po dvou minutách hry dvakrát zahrozila Pirošova formace, v páté napřáhl ke golfáku Lukeš, o minutu později sklidil Litvínov první potlesk. Byl útočnější, aktivnější celou třetinu, přesto ji nakonec prohrál.

Teprve v osmé minutě se hosté na delší dobu usadili v útočném pásmu a hned z toho rezultovala střela do Francouzovy masky. Víc toho ale bylo k vidění na druhé straně, Majdan promáchl po kombinaci Hübla a Lukeše, Jurčík s Ručinským jeli dva na jednoho, dvakrát pálil od modré Šlégr...

Lví prapor pozvedl Alinč, ani nadvakrát na Francouze nevyzrál, a zvedl Poživil, který od modré rozvlnil síť, 0:1. Před ním ani po něm ještě neuspěl dvakrát Piroš a jednou Alinč, hosté museli být s vedením spokojeni.

Ve 23. minutě odkulhal z ledu po srážce Rapáč, přibylo vyloučených, k radosti většiny fanoušků však přišly také branky do opačné sítě. V oslabení při signalizované litvínovské výhodě Hübl prostřelil Petráska a upevnil si pozici nejlepšího černožlutého střelce v přípravě.

V polovině utkání byl sám před brankou Pšurný. Hosté měli po trestech Šlégra a Piroše půlminutovou přesilovku pět na tři, ale neuspěli. Vzruch přinesla poslední minuta. Černý v přesilovce po Šlégrově vyražené bombě od modré nastřelil břevno, ale po vhazování tlak Vervy pokračoval a Martynek závar ukončil úspěšnou dorážkou.

Třetí část přes oboustrannou změnu skóre nepřinesl. Pěkně kombinovala první formace žlutých nebo gólem zaváněla akce Černý - Martynek. Ani krátká power-play už Šindelovým svěřencům nepomohla, Litvínov zaznamenal v přípravě pátou výhru (bilance: 5-1-5), i když byl i tentokrát na štíru s koncovkou.

Do Mostu se Litvínovští vrátí znovu v úterý k duelu s domácím klubem, ve čtvrtek jej pak čeká generálka na extraligu a první duel na ZS Ivana Hlinky s Mladou Boleslaví.

Reportáž převzata z hokej-litvinov.cz

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Do utkání jsme nastoupili se šesti obránci a čtyřmi útočnými trojicemi. Začátek vyšel lépe domácím, kteří několikrát ohrozili výborného Petráska. Od osmé minuty jsme měli několik vyložených šancí, ale neproměnili jsme ani jednu. Prostřelit Pavla Francouze se podařilo až Lukáši Poživilovi, který bombou od modré čáry otevřel skóre zápasu. Druhou třetinu jsme začali aktivně, měli dvě slušné dorážky, ale od poloviny zápasu nás začali hráči Litvínova přebruslovat, byli silnější v osobních soubojích, z čehož pramenily naše chyby, jejich šance. Škoda branky v oslabení, kterou jsme dostali 24 sekundy před sirénou. Ve třetí části domácí zkušeně hlídali svůj náskok, my jsme se do nějaké vyložené šance již nedostali. Myslím si, že Verva byla právě o tu jednu branku lepším mužstvem. Příští týden nás čekají poslední dvě přípravná utkání, a pak to již vypukne ..."