Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi slaví první vítězství v přípravném období. Po nedávné porážce s Wolfsburgem si tentokrát poradili s nedalekými Litoměřicemi v poměru 3:1. Za Slovan se do statistik zapsali Jaroslav Roubík, Petr Přeučil a Václav Meidl.
čt 15. 8. 2013, Zlatopramen Arena
HC Stadion Litoměřice
3:1 2:0, 0:0, 1:1

Branky a nahrávky: 14. Roubík (Grin, Sklenička), 16. Přeučil (Roubík, Grin), 44. Meidl (Vávra) – 51. Doležal (Racek, Tvrzník). Rozhodčí: Volf, M. Novák - M. Biedermann, Loskot. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. Diváci: 453. Střely na branku: 27:21. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct – Grin, Sklenička, K. Černý, Vaněk, Vl. Brož, Holomek, T. Procházka, Tomáš – P. Přeučil, Roubík, Rod - Vávra, V. Meidl, Daniel Boháč - Baránek, M. Hanzl, Pořický - Dostálek, Kuchynka, J. Šimíček

HC Stadion Litoměřice: Sedláček – Husák, Míka, J. Evan, Skřivánek, Smetana, Žovinec, Opava - T. Doležal, Rubeš, Jánský - Martin Novák, Brzobohatý, M. Čermák - Racek, M. Tvrzník, Z. Doležal - Müller, Brandejský, Brém

Po pěti porážkách se Ústečtí Lvi v přípravě na novou sezonu konečně radují z vítězství. Oplatili porážku Litoměřicím z úvodu měsíce a po slušném výkonu podpořeném kvalitním výkonem brankáře Orcta zvítězili 3:1. Přestože se sympaticky jevili i mladíci kolem Hanzla nebo Baránka, skórovali protřelí borci Roubík, Meidl nebo Přeučil.

Ústečtí vstoupili do zápasu aktivně, během úvodních sekund několikrát zaměstnali Sedláčka v brance Litoměřic. Hosté se dostali ke slovu při vyloučení Skleničky. Puk se dvakrát odrážel od bruslí kolem ústecké branky a jen štěstí pro domácí zapříčinilo, že neskončil v ní.

Osmdesát vteřin dvojnásobné početní výhody promrhali Lvi v polovině úvodního dějství, jenže splín to na nich nezanechalo. Naopak! 11 vteřin před vypršením Žovincova trestu, tedy ještě v klasické výhodě otevřeli skóre. Jaroslav Roubíksvou střelu z pravého kruhu dokonale skryl, Sedláček ji neviděl. O dvě minuty později přidali domácí druhou trefu. Od zadního hrazení si do brankoviště neohroženě vybruslil Petr Přeučil a svůj bekhend propasíroval až za brankovou čáru. Do šaten tak šli Lvi s dvoubrankovým vedením./p>

Ve druhé třetině byli o něco aktivnější Litoměřičtí, jenže do velkých příležitostí se nedostali. Před brankou naopak více hrozil Slovan. Ale ani únik Meidla, ani pokus Dostálka (ten břiknul o tyč), ani akce Boháče znovu s Dostálkem po chybě hostujího brankáře gólem neskončily..

Na začátku třetí třetiny zužitkovali Lvi druhou přesilovku. Po spolupráci na brankovišti s Vávrou zakončoval Václav Meidl. Ústecký veterán v brance Zdeněk Orct přišel o čisté konto deset minut před koncem. Po hrůzostrašné chybě při rozehrávce nabil Racek Zdeňku Doležalovi, který neměl s uklizením puku do branky problém. Orct se přesunout nestačil. Litoměřice však žádný závěrečný nápor nepředvedly. Naopak, poté co ukázal hostující obraně záda, mohl navýšit vedení Boháč. Sedláček jej však vychytal, stejně jako dorážku Meidla. Definitivní naději po srovnání vzal hostům faul Žovince necelé tři minuty před koncem svým faulem.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Do utkání jsme šli s jasným záměrem, a to být od první minuty hodně aktivní, hodně bruslit a tím dostat soupeře pod tlak. To se nám celkem dobře dařilo po celou první třetinu, kterou jsme vyhráli 2:0. Po celou druhou část jsme výsledek kontrolovali, i když v této třetině byly o něco nebezpečnější Litoměřice. Do třetí dvacetiminutovky jsme chtěli vstoupit stejně aktivně jako do první, podařilo se nám vstřelit třetí branku a měli jsme být v klidu. Místo toho jsme začali hrát až moc "profesorsky", po chybné rozehrávce soupeř snížil a my jsme kupili jednu chybu za druhou. Výborný Zdeněk Orct nás ale podržel a soupeř další gól nevstřelil. Litoměřicím jsme oplatili porážku a jen doufáme, že nás tato výhra nakopne k dalším dobrým výkonům."