Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi jako by byli prokletí. Ani tentokrát se jim nepodařilo zvítězit. V klání s Wolfsburgem prohrálo Ústí nad Labem o čtyři branky. Domácí dokonce inkasovali ve vlastním přesilové hře. Celek z Německa si tak z ústecké Zlatopramen Areny odváží opět vítězství.
pá 9. 8. 2013, Zlatopramen Arena
EHC Wolfsburg
2:6 0:1, 0:3, 2:2

Branky a nahrávky: 47. Kloz (Roubík, Rod), 53. Přeučil (Roubík) - 18. Rosa (Haskins), 27. Haskins (Rosa), 37. Danner, 40. Polaczek, 48. Pohl (Furchner, Milley), 60. Furchner (Milley, Pohl). Rozhodčí: Volf, Knapík - M. Biedermann, Místecký. Vyloučení: 10:9. Využití: 1:4. V oslabení: 0:1. Diváci: 600. Střely na branku: 14:35. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 2:5, 2:6.

Ústecký Slovan s.r.o.: J. Dlouhý – Grin, Sklenička, Vobořil, Holomek, Vl. Brož, K. Černý, T. Procházka, Vaněk, Tomáš - J. Kloz, Roubík, Rod - Dostálek, V. Meidl, Daniel Boháč - Vávra, M. Hanzl, P. Přeučil - Číhal, Kuchynka, Pořický

EHC Wolfsburg: Vogl – Alt, Bina, Brocklehurst, Keller, Kohl, Likens, Palin, Wurm - Bassen, Danner, Fauser - Furchner, Haskins, Höhenleitner - Linsenmeier, Moore, Pohl - Polaczek, Rosa, Milley - Mayer

Utkání začalo ve svižném tempu a po pár vteřinách musel mladík Dlouhý zasahovat proti útoku německých hráčů. V 5. minutě byl vyloučen hostující Wurm a Ústečtí získali početní výhodu. Medvědi z Wolfsburgu se o chvíli později provinili znovu a žlutomodří tak měli dvojnásobnou power-play. V jedenácté minutě byl za katr poslán domací Meidl, ale ani hosté z Německa svou šanci nevyužili. Šest minut před koncem úvodního dějství se do přečíslení dostal Milley a Haskins, ale jejich šanci ústecký brankář překazil. Hra se přelévala ze strany na stranu, ale ani jeden ze soupeřů se nedokázal gólově prosadit. Ve vlastním oslabení ujel Rod, ale přestřelil. Naopak na druhé straně vyšla spolupráce Haskinse s Rosou a Grizzly Adams se ujali vedení 1:0.

Hned v úvodu druhé třetiny měli hráči Slovanu přesilovou hru, ale ta zůstala nevyužita. O chvíli později se provinil podražením soupeře Holomek, ale ani medvědům se nepodařilo skórovat. Ve 27. minutě se stav měnil znovu. Rosa našel dobře postaveného Haskinse a ten se nemýlil - 0:2. Trenéři Slovanu nebyli s hrou svých svěřenců spokojeni a vyžádali si oddechový čas. Pět minut před druhou sirénou měli modrožlutí dvojnásobnou početní výhodu, ale puk jen orazítkoval tyč černooranžových. Naopak později ve vlastním oslabení ujel Danner a překonal gólmana Lvů – 0:3. Do konce prostřední části zbývalo patnáct sekund a skóre na tabuli se měnilo znovu. To, když Polaczek střelou nad lapačku překvapil Dlouhého – 0:4.

Na začátku závěrečné části se hrálo ve čtyřech na obou stranách. O chvíli později Přeučil oslabil mužstvo z Ústí, ale domácí se ubránili. Poté se Kuchynka dostal před Vogela, ale ten byl pozorný. Severočeši po faulu Brocklehursta získali početní výhodu, kterou dokázali využít. Kloz získal kotouč od Roubíka a ležícího gólmana nadvakrát překonal – 1:4. Radost domácích ale netrvala dlouho. Při výhodě jednoho muže v poli navíc našel Furchner volného Pohla a ten zavěsil – 1:5. Skóre na multimediální kostce se měnilo znovu sedm minut před koncem, kdy Přeučil střelou nad levý beton nadvakrát prostřelil Vogla – 2:5. Třicet vteřin před závěrečným hvizdem se ještě prosadil Furchner a upravil na konečných 2:6.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Výborný soupeř z DEL, který předloni prohrál ve finále a loni vypadl v semifinále DEL. Mužstvo plné hráčů z Kanady, velmi bruslivé, důrazné a "profesionální". Naši hráči působili od první minuty bojácným dojmem, byli jsme všude o dva kroky později a z toho pramenily naše fauly. Málo jsme stříleli, nevytvořili jsme si takřka žádné šance. V tomto utkání snese měřítko pouze naše první pětice a to je málo."