Třebíč – Tým vedený Miroslavem Machem a Vítem Borůvkou cestoval k dalšímu barážovému zápasu. Na ledě Třebíče nastoupila Lvíčata s vědomím, že pokud získají tři body, zajistí si postup do nejvyšší soutěže. Ústecký sen se začal měnit v realitu už v první třetině, kdy skóroval Kment. Na jeho čin ve druhé dvacetiminutovce navázal dvěma góly Kopta. Ústí vyhrálo 6:2 a slaví postup.
st 27. 3. 2013
SK Horácká Slavia Třebíč
2:6 0:1, 0:3, 2:2

Branky a nahrávky: 45. Abrahám, 45. Matov (Ferda, Mejzlík) – 13. Kment (Navarra, Janák), 23. Kopta (Macek, Vondráček), 25. Kopta, 38. Kment (Janák), 52. Klement (Kment, Navarra), 58. Janák (Navarra). Rozhodčí: Humpolíček – Černý, Rojko. Vyloučení: 3:3, navíc Straka (UNL) SN. Využití: 0:1. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:6.

SK Horácká Slavia Třebíč: Svoboda, od 41.Čáp – Kochánek, Matov, Ferda, Štveráček, Juráň, šimka, Abrahám, Jirák, Urban, Tůma J., Štěpánek, Kučera, Maštera, Hort, Hodek, Fortelný, Mejzlík

Ústecký Slovan s.r.o.: Burkovec, od 58. ZVědělík – Kašek, Koval, šimanovský, Procházka, Klement, Gruber, Macek, Trončinský, Hucek, Straka, Vondráček, Kopta, Melichar, Málek, Kment, Navarra, Chovanec, Šváb, Tůma M., Janák.

V úvodu zápasu měla Lvíčata výhodu takřka dvouminutové početní výhody o dva bruslaře. Přesilovku nevyužila. Poté se nechal vyloučit Procházka. Jeho faul nedokázali domácí potrestat gólem. Ústecký brankář Burkovec zůstal po jednom ze svých zákroků ležet na ledě. Po chvíli byl připraven zápas dochytat. Z následného protiútoku se prosadil nepokrytý Kment a Slovan vedl 1:0. Do šancí se dál dostával zejména autor první trefy, ale další branku nepřidal. Za stavu 0:1 skončila první třetina.

Lvíčata vstoupila do druhé třetiny velmi aktivně. Kotouč putoval po ose Vondráček – Macek a skončil až u Kopty, který se nemýlil, a tak Ústí vedlo o dvě branky. Šanci na snížení měl Matov. Proti jeho střele se vyznamenal Burkovec. Domácí neproměnili vyloženou šanci a přišel trest. Kopta se dostal k odraženému puku a v souboji s gólmanem Svobodou uspěl. Ve 36. minutě Miroslav Straka v jasné pozici fauloval domácího hráče, který poté dostal možnost provádět trestné střílení. Gólman Severočechů byl v souboji úspěšnější, puk za svá záda nepustil. O dvě minuty později se radovala Lvíčata. Kment z jízdy prostřelil brankáře Třebíče. Po dvou třetinách vedlo Ústí 4:0.

V začátku poslední třetiny zabrali domácí. Burkovce nejprve prostřelil Abrahám, poté Matov. Třebíč se začala nadechovat k závěrečnému tlaku. Její snahu ovšem překazilo vyloučení Kučery. V přesilové hře upravil na 5:2 z pohledu hostů Klement. V závěru utkání přidal šestou branku Severočechů Janák. Na necelé poslední tři minuty šel do branky Slovanu Zvědělík. S konečným hvizdem propukla velká radost na straně Ústí nad Labem, protože postupuje do nejvyšší soutěže.