Ústí nad Labem – Starší dorostenci se poprvé v baráži představili v domácím prostředí. Odehráli utkání proti týmu SK Třebíč. Zápas měl od samého úvodu jasného favorita. Lvíčata vyhrála první dvě třetiny shodně 3:0. V poslední periodě přidali sedmou branku. Utkání se podvedlo Kmentovi, který vstřelil hattrick a gólman Burkovec udržel čisté konto.
pá 15. 3. 2013
SK Horácká Slavia Třebíč
7:0 3:0, 3:0, 1:0

Branky a nahrávky: 4. Janák (Kment, Vonddráček), 7. Kment (Janák, Trončinský), 12. Tůma (Trončinský, Navarra), 28. Kopta (Navarra, Tůma), 33. Kment (Šimanovský, Trončinský), 38. Kment, 45. Tůma (Trončinský, Šimanovský). Rozhodčí: Dundr - Chochola, Marek. Vyloučení: 5:5, navíc Štěpánek (TRE) 10 min. NESP. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 250. Střely na branku: 27:21. Průběh utkání: 7:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Burkovec - Šimanovský, Procházka, Klement, Trončinský, Hucek, Straka, Melichar, Hübsch, Koval, Gruber, Macek, Řídel, Vondráček, Kopta, Kment, Navarra, Chovanec, Šváb, Tůma M., Janák

SK Horácká Slavia Třebíč: Svoboda, od 12. Čáp - Kochánek, Štveráček, Šimka, Oburka, Kučera, Hort, Hodek, Matov, Všetečka, Juráň, Abrahám, Kajnar, Jirák, Urban, Tůma J.,Štěpánek, Fortelný, Mejzlík

První třetina byla zcela v režii Ústí. Ve 4. minutě se prosadil Janák. O tři minuty později skóroval Kment. Třebíč tahala za kratší konec pomyslného lana, a tak musela faulovat. Poslední slovo si v první periodě vzal Tůma, který zaznamenal vůbec první branku ve starším dorostu. Za stavu 3:0 skončila první třetina.

Hra vypadala stále stejně. Lvíčata útočila a hosté se museli bránit. Ve 28. minutě se prosadil po výborné kombinaci celé formace Kopta. Krátce po polovině zápasu si gólman Třebíče srazil nahození Kopty do branky. Hosté prohrávali 0:5. Třebíč působila velmi neškodně, a tak gólman Burkovec sledoval útočné snahy spoluhráčů. Poslední branku domácího týmu vstřelil Kment. Po dvou třetinách vedlo Ústí 6:0.

První důležitější moment třetí třetiny byl střet domácího Procházky s hostujícími útočníky. Ústecký hráč za asistence spoluhráčů dobruslil na střídačku. Lvíčata hrála přesilovou hru a výborně si do prostoru najel Tůma, který vstřelil svou druhou branku v zápase. Třebíč utkání v klidu dohrávala, Lvíčata pohodlně držela náskok. Za stavu 7:0 skončil zápas.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): Od začátku jsme hráli lépe než soupeř. Utkání jsme po zásluze vyhráli. V prvním barážovém zápase byli hráči ustrašení. Dnes podali optimální výkon.