P r a h a - Díky tradičně nepovedené třetí části zápasu, kdy se slávisté prosadili hned třikrát, zakončují ústečtí hokejisté letošní extraligovou sezónu prohrou. Pro tuto sezónu to ale není vše. Juniory ještě čeká nevyzpytatelná baráž s vítězi třech skupin ligy juniorů, kterými jsou týmy PZ Kladna, Hradce Králové a Vsetína.
so 9. 3. 2013
HC Slavia Praha
Ústecký Slovan s.r.o.
4:3 1:1, 0:2, 3:0

Branky a nahrávky: 1. Babka (Tomek), 42. Jedlička (Šteiner), 52. Tomek (Moravec, Babka), 55. Brzák (Ptáčník, Malý) – 8. Kuchynka (Hanzl), 31. Bačák, 40. Kuchynka (Hanzl, Smetana). Rozhodčí: Arnošt Nečas - Jan Slavík, Milan Svoboda. Vyloučení: 3:1. Využití: 2:0. Diváci: 113. Střely na branku: 37:18. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3.

HC Slavia Praha: Mouček - Leština, Babka, Růžička, Malý, Rittig, Jedlička, Brzák, Tomek, Semrád, Preševa, Ryzák, Novák M., Šteiner, Hlinka, Moravec, Ptáčník

Ústecký Slovan s.r.o.: Novák D. - Bulva, Zdvořáček, Smetana, Dostálek, Fojt, Kubáč, Kuchynka, Hanzl, Piewak, Bačák, Vegner, Strnad, Faigl, Musil, Jindřich, Neumann, Málek

Komentář

Sešívaní se dostali hned v první minutě do vedení. Přistrčení Tomka doklepl do odkryté klece Jakub Babka. Poté ovšem přišlo první vyloučení domácích v zápase, při kterém se Štěpán Kuchynka odpoutal od obránce a přesnou ranou pod víko srovnal. Netrvalo dlouho a Slavia mohla znovu vést, Semrád ale od modré nastřelil jen břevno.

Zbytek první části byl hodně vyrovnaný a ani jeden z týmů se nemohl prokousat k zajímavému zakončení. Druhé dějství začalo přesným opakem. Nejdříve se Šteiner z hloubky vlastní třetiny probyl až k brankovišti, když už chtěl pálil, puk mu přeskočil hokejku. O chvilku později se k bekhendovému zakončení dostal Babka, Novák ale včasným vykopnutím zamezil sešívaným skórovat.

V polovině duelu předvedl Mouček fantastický zákrok proti zakončení Kuchynky, na střelu pod horní tyčku Vladimíra Bačáka byl už ale krátký. Vzápětí mohl srovnat Tomek, to by ovšem musel trefit poloodkrytou svatyni. Hosté dokázali slávistickou příležitost dokonale potrestat. Na přihrávku Hanzla si najel Štěpán Kuchynka a propálil vše, co mu stálo v cestě.

Třetí dvacetiminutovka začala náporem červenobílých. Jakub Jedlička se uvolnil na modré a ranou k tyčce vrátil svůj tým zpět do hry. O chvíli později měl možnost na srovnání znovu Jedlička, který ujel obraně, ale Forsbergovou kličkou neuspěl. Chvíli nato orazítkoval Preševa tyčku, dorážku poslal mimo Semrád.

V 52. minutě předvedli sešívaní pohlednou kombinaci na jeden dotek, kterou zakončil střelou do odkryté klece Václav Tomek. Domácí šli za výhrou jako lvi a nakonec se i zadařilo. Luboš Brzák se uvolnil a poslal puk přesně mezi rukou a betonem do sítě. Ústeckým nepomohla už ani hra bez gólmana.

Sdílet článek na sociálních sítích

Junioři

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže