Ú s t í n/L. - To, co se nepovedlo hlavnímu týmu Slovanu ve středu, se povedlo Lvíčatům v pátek. Junioři v zápase s Mladou Boleslaví prohrávali 2:4, přesto se však nevzdali. Ústí vyhrálo 6:4, velký podíl na výsledku měl tříbodový Kuchynka. Vítěznou branku zaznamenal kanonýr Hanzl.
pá 1. 2. 2013
BK Mladá Boleslav
6:4 0:1, 3:3, 3:0

Branky a nahrávky: 25. Motejlek (Musil), 28. Navarra (Fojt), 40. Hanzl (Kuchynka), 46. Dostálek (Musil, Zdvořáček), 55. Hanzl (Kuchynka), 60. Kuchynka (Faigl) - 16. Vrba (Frolík), 28. Němec (Chvátal), 39. Ficek (Frolík, Bernad), 40. Rys (Jiránek, Kurka). Rozhodčí: Petružálek - Místecký, Střelka. Vyloučení: 8:13, navíc Ságer (UNL) 5 min. + OK [HRUB]. Využití: 2:0. Diváci: 100. Střely na branku: 29:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:4, 3:4, 6:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Novák - Zdvořáček, Fojt, Kubáč, Kuchynka, Hanzl, Piewak, Ságer, Bačák, Dostálek, Holeček, Vegner, Motejlek, Faigl, Musil, Jindřich, Bulva, Neumann, Navarra

BK Mladá Boleslav: Sejpal, od 40. Bača - Souček, Rys, Kulhánek, Němec, Marek, Kurka, Chvátal, Brzák, Ficek, Frolík, Bičiště, Kulich, Školoud, Vrba, Jiránek, Bernard

Do Zlatopramen Areny přišli i domácí fanoušci, kteří od samého úvodu hnali domácí tým. Z kraje zápasu museli rozhodčí hráče uklidňovat za pomoci trestných minut. Největší šanci prvních deseti minut měli hosté ve vlastním oslabení, David Novák předvedl parádní zákrok. Šance na obou stranách byly stejné. Činili se gólmani. Středním pásmem projel Vegner hladce, ale nezakončil. V poslední sekundě hry se prosadili hosté. Frolíkovu přihrávku před prázdnou branku zužitkoval Vrba. Za stavu 0:1 skončila první třetina.

Úvod druhého dějství se nesl ve znamení vyrovnaného hokeje, velkou šanci si vytvořil Motejlek, ale nedal. Následně se ujala nenápadná střela Motejlka, který si tak zlepšil náladu po předchozím zaváhání. Vstřelená branka domácím pomohla. Navarra dorazil Fojtovu střelu a poslal domácí do vedení. To trvalo celých 45 sekund, protože Němcovu střelu srazil jeden z domácích hráčů do branky. Stav byl vyrovnaný. Boleslav se mohla dostat do vedení, proti Ústí bylo nařízeno trestné střílení. David Novák byl vynikající, nenechal se překonat. Ve 39. minutě rozebrali hosté domácí obranu a do prázdné branky zakončil Ficek. Lvíčata se dostala do obranného pásma, hostující Rys zamířil přesně a Boleslav vedla 4:2. Aby toho nebylo málo, tak třináct vteřin před koncem třetiny prostřelil hostujícího brankáře Hanzl, který snížil na rozdíl jedené branky. Za stavu 3:4 šly oba týmy do šatny.

Na Nováka v brance Ústí se řítil jeden z hostujících hráčů, ale domácí kouzelník vyšel ze souboje vítězně. Ve 46. minutě vytáhl Dostálek svůj klenot – blafák. Gólman hostů neměl šanci zasáhnout, a tak se podařilo domácím vyrovnat na 4:4. Ústecký Ságer se pustil do bitky s Kurkou. Za aplauzu domácích fanoušků Ságer svalil svého soupeře na zem. Výsledkem toho bylo vyloučení obou aktérů. V 55. minutě se povedenou střelou prezentoval Hanzl, který poslal domácí do vedení. Boleslav si vzala oddechový čas, snažila se vyrovnat. Jenomže domácí dopravili puk do branky sedm sekund před koncem, jmenovitě Kuchynka. Ústí vyhrálo 6:4.

Milan Skrbek (HC Slovan Ústí nad Labem): Vyhráli jsme, hráči získají alespoň trošku sebevědomí. Doufám, že na dnešek navážeme v dalším zápase.