Ú s t í n/L. - Poslední zápas sezóny 2012/2013 odehrál mladší dorost. V domácím prostředí se utkal s Berounem, v jehož týmu byl kromě tří starších žáků i jeden mladší žák s ročníkem narození 2001. Hosté, kteří přijeli pouze se čtrnácti hráči do pole, do zápasu vstoupili lépe, vedli 1:0, později i 2:1. Lvíčata se nevzdala a bojovala. Díky obětavému výkonu, a v téměř nejsilnější sestavě, vyhrála 3:2.
so 23. 3. 2013, Zlatopramen Arena
Medvědi Beroun 1933
3:2 1:2, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 4. Tůma (Amirov, Loukota), 27. Magasanik (Vico), 48. Rubeš (Amirov, Tůma) – 1. Pivovarči (Řepka), 12. Veselý (Hrabár). Rozhodčí: Barna - Majerčin, Šimánek. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. Diváci: 537. Střely na branku: 43:20. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Holý K., od 21. min Zvědělík – Moucha, Loukota, Komár, Holý T., Vytejček, Kábá, Spálenka – Amirov, Tůma, Rubeš, Bejček, Zdvořáček, Magasanik, Kordule, Vaněk, Vico, Leitner

Medvědi Beroun 1933: Smíšek – Pecka, Heindl, Pivovarči, Řepka, Veselý, Nejepsa, Hrabár, Šanda, Kosinová, Straka, Rejzek, Mourek, Čmejda.

Úvod zápasu se domácím vůbec nepovedl. Z první akce utkání se po objetí branky prosadil Pivovarči, který překonal Holého. Po necelých čtyřech minutách hry skórovali domácí. V přesilové hře doklepl puk za brankovou čáru Tůma. Ve 12. minutě vyrobila domácí obrana velkou chybu, kterou využil Veselý. „Co to dneska vymýšlíte za novinky,“ptal se nevěřícně Čaloun svých svěřenců. První třetina skončila za stavu 1:2.

Trenéři domácího celku udělali změnu v sestavě. Místo Karla Holého šel do branky Robin Zvědělík. Nově příchozí muž Slovanu pomohl. V čase 26:24 se do brejku dostal Magasanik, který si poradil s gólmanem Smíškem. Lvíčata byla v celé třetině aktivnější. Po čtyřiceti minutách byl stav zápasu vyrovnaný 2:2.

Poslední dějství se v klidu dohrávalo. Souboje o puk se odehrávaly zejména ve středním pásmu. V této části hry padla jediná branka. Po asistenci Tůmy s Amirovem se mezi střelce zapsal také Rubeš. Hosté se na odpověď nezmohli, a tak zápas vyhráli domácí a začali slavit postup do nejvyšší soutěže.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): Utkání jsme dobře nezačali, postupem času se hra zlepšila.