Litoměřice - Ústecké mladší dorostence čekal další zápas na hřišti soupeře. Kádr Martina Štěpánka a Jana Čalouna cestoval do nedalekých Litoměřic. V Kalich Areně se utkal s tamním výběrem. Lvíčata vyhrála 6:3, ale rozhodně nepodala takový výkon, jaký by si trenéři přáli.
ne 3. 3. 2013
HC Stadion Litoměřice
3:6 1:3, 1:2, 1:1

Branky a nahrávky: 9. Nikolayeu (Prochorenko), 24. Sadil (Krátký), 52. Domský - 2. Rubeš (Tůma), 5. Ozom (Zdvořáček, Magasanik), 20. Zdvořáček (Ozom, Magasanik), 25. Tůma (Komár), 27. Zdvořáček (Ozom, Magasanik), 53. Amirov (Tůma). Rozhodčí: Barna - Temr, Majerčin. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. Diváci: 35. Střely na branku: 35:68. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:5, 3:5, 3:6.

HC Stadion Litoměřice: Dobiáš - Krátký, Minka, Kloc, Klepetko, Novotný, Miklayeau, Domský, Svoboda, Prochorenko, Krejza, Lauko, Sadil

Ústecký Slovan s.r.o.: Zvědělík - Vytejček, Loukota, Buchtela, Moucha, Komár, Kába, Spálenka - Amirov, Tůma, Rubeš, Zdvořáček, Ozom, Magasanik, Bejček, Leitner, Vico, Kubín

Po půl minutě střílel pěkně od modré Loukota, ale jeho střelu nikdo ze spoluhráčů netečoval do branky. Lvíčata hrála lépe, Vico nedokázal usměrnit puk do branky. Ve 2. minutě přihrál Tůma na Rubeše, který poslal střelou z kruhu svůj tým do vedení. O tři minuty později sehráli hosté výbornou akci. Střelec Ozom s přehledem trefil branku. Domácí snížili v čase 8:03. Ústecká defenziva brankáři nepomohla, a tak se se štěstím prosadil Nikolayeu. Stadion si vytvořil sérii dobrých šancí, ale Zvědělík byl fantastický. V 15. minutě jeli domácí již několikátý brejk, ale bek Spálenka předvedl dobrý obranný zákrok. Poslední slovo si v první třetině vzali hosté, jmenovitě se prosadil Zdvořáček. Za stavu 3:1 skončila první třetina.

Buchtela dostal puk do dobré pozice, ale trefil pouze gólmana. Ve 24. minutě vystřelil Sadil ránu vzduchem, která doletěla až do branky. Domácí snížili na rozdíl jediné branky. Lvíčatům vrátil náskok o dvě góly Tůma. V čase 26:09 vymyslel Ozom parádní přihrávku na Zdvořáčka, který střílel do prázdné branky. Ústí vedlo 5:2. Za tohoto stavu šly oba týmy do šaten.

Třetí třetina se jen v klidu dohrávala. Litoměřice hrály přesilovou hru, ale nemhly se dostat do pásma. Lvíčata oslabení ubránila, dokonce útočila. Gólman domácích musel být pozorný. V 52. minutě Domský vystřelil, rána mu zcela zřetelně nesedla, i přesto se prosadil. Modrožlutí odpověděli rychle, prosadil se Amirov. Za stavu 6:3 pro Ústí zápas skončil.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí): Utkání jsme sice vyhráli, ale jsem hrubě nespokojen s předvedenou hrou.