Ú s t í n/L. - Ústí nad Labem odehrálo další zápas v Litoměřicích. Do branky se místo Burkovce postavil mladší dorostenec Robin Zvědělík, který si počínal velmi dobře. Zápas vyšel také Kmentovi, který vstřelil hned čtyři branky.
pá 22. 2. 2013
HC Stadion Litoměřice
2:7 1:3, 0:3, 1:1

Branky a nahrávky:: 18. Neruda (Polák, Slaboch), 44. Polák - 3. Chovanec (Macek), 11. Kment (Janák), 20. Macek (Řídel, Chovanec), 25. Kment, 30. Kopta (Melichar), 38. Kment (Šimanovský), 51. Kment (Hucek). Rozhodčí: Hladík - Bosák, Grunder. Vyloučení: 2:4, navíc Čihovský (LTM) 10 ZHK. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 51. Střely na branku: 48:40. Průběh utkání: 0:2, 1:2,1:6, 2:6. 2:7.

HC Stadion Litoměřice: Horák, od 30. Lukeš - Staněk, Krýsl, Fichtner, Winnerlich, Brandejský, Slaboch, Neruda, Hanzlíček, Polák, Čichovský, Matějek, Vejmar, Hrdlička, Willert

Ústecký Slovan s.r.o.: Zvědělík - Šimanovský, Trončinský, Klement, Hucek, Melichar, Hübsch, Řídel, Procházka, Chovanec, Vondráček, Kopta, Macek, Kment, Koval, Šváb, Hašek, Gruber, Janák

Lvíčata vstoupila do zápasu lépe. Již ve třetí minutě se prosadil Chovanec. Domácí v úvodu zápasu naráželi na dobře hrající obranu Ústí. Když už puk prošel k brance, Zvědělík byl připraven. V osmé minutě se do slibné šance dostal Řídel, který mířil nad branku. V 11. minutě vedlo Ústí již o dvě branky. Pohotově se trefil Kment. Stadion měl k dispozici dvě přesilové hry, které nevyužil. Robin Zvědělík inkasoval po tlaku domácího týmu, puk za jeho záda poslal Neruda. Třetí branku hostů vstřelil Macek. Po první třetině vedlo Ústí 3:1.

Úvod třetiny patřil domácím, kteří několikrát prověřili Zvědělíka. Ve 25. minutě Kment chtěl svým pasem najít spoluhráče, ale bek Litoměřic si puk srazil do vlastní branky. V polovině zápasu se parádní střelou prezentoval Kopta. Dvě minuty před koncem druhé periody dokonal Kment hattrick. Po dvou třetinách vedlo Ústí vysoko 6:1.

Poslední třetina se jen v klidu dohrávala, oba týmy věděly, kdo vyhraje. Ve 44. minutě Litoměřice díky brance Poláka snížily. O sedm minut později se prosadil Kment, který vstřelil čtvrtou branku. Lvíčata vyhrála v Kalich Areně jasně 7:2.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): Utkaní se mi moc nelíbilo, ale za tři body jsem rád.