Ú s t í n/L. - Ústečtí starší dorostenci odehráli další domácí zápas. Na ledě Zlatopramen Areny si poradili s týmem Meteor Třemošná v poměru 3:1. V první třetině jako první inkasovalo Ústí, poté ale Burkovec svými jistými zákroky položil základ výhře a zisku důležitých tří bodů.
ne 20. 1. 2013
HC Meteor Třemošná
3:1 0:1, 2:0, 1:0

Branky a nahrávky: 21. Vondráček (Janák, Kment), 25. Gruber (Hucek, Melichar), 45. Macek (Kment) - 20. Dědič (Hrbek). Rozhodčí: Plachý, Střelka, Místecký. Vyloučení: 4:4. Bez využití. V oslabení:0:0. Diváci: 137. Střely na branku: 41:12. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Burkovec - Šimanovský, Trončinský, Klement, Hucek, Melichar, Hübsch, Procházka, Vondráček, Kopta, Macek, Kment, Koval, Kašek, Gruber, Janák

HC Meteor Třemošná: Štekr - Frühauf, Spišák, Kastner, Šmíd, Havlík, Martykán, Pech, Hejna, Šimůnek, Dědič, Hrbek, Monhart, Čábelka, Toman, Michel

V první třetině bylo k vidění několik přesilových her, ujala se ale až ta poslední. Jediná branka padla v čase 19:26. V Přesilové hře se prosadil Dědič, který využil přihrávku Hrbka. Za stavu 0:1 skončila první třetina.

Do druhé třetiny vstoupili domácí jako uragán. Po 11 sekundách se prosadil střelou na vzdálenější tyč Vondráček. Ústí se další branky dočkalo ve 25. minutě, kdy se mezi střelce zapsal Gruber a domácí vedli 2:1. Více branek napadlo, a tak za tohoto stavu šly oba týmy do šaten.

Třetí periodu začala Lvíčata aktivně, z toho vyplynula další branka. V čase 44:12 se mezi tři tyče tefil Kment. Ústí svůj náskok pohodlně udrželo až do závěrečného hvizdu. Tři body zůstali na severu Čech, žlutomodří vyhráli 3:1

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): Zápas hodnotím dobře, získali jsme tři body. Máme poměrně hodně zraněných hráčů, museli jsme malinko upravit sestavu. Všechny formace odehráli dobrý zápas.