Ú s t í n/L. - K prvnímu utkání v roce 2013 nastoupili hokejisté staršího dorostu. V domácím prostředí přivítali tým PZ Kladno. Lvíčata o své výhře rozhodla ve druhé třetině, kterou vyhrála 4:0. Gólman Burkovec se vyznamenal čistým kontem, dva góly vstřelil Janák.
pá 4. 1. 2013
PZ Kladno
6:0 0:0, 4:0, 2:0

Branky a nahrávky: 33. Chovanec (Klement, Navarra), 34. Kopta(Klement, Navarra), 36. Navarra (Chovanec, Kment), 40. Janák (Kopta, Řídel), 56. Janák (Kopta, Klement), 60. Vondráček (Kašek, Hucek). Rozhodčí: Krob - Ptáček, Kilián. Vyloučení: 5:11. Využití: 2:0. Diváci: 137. Střely na branku: 34:26. Průběh utkání: 6:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Burkovec - Šimanovský, Trončinský, Málek, Klement, Hucek, Melichar, Hübsch - Řídel, Procházka, Chovanec, Vondráček, Kopta, Navarra, Macek, Kment, Koval, Janák, Kašek, Gruber

PZ Kladno: Brunát - Dolejší, Fikáček, Bakula, Exner, Procházka, Míka, Písecký, Bodor, Keller, Švec, Černý, Himl, Husník, Cikánik, Cukr, Vrba.

Úvod zápasu se odehrál ve velkém tempu, první střelu vyslali domácí. Kladenští borci byli velmi dobře silově vybaveni, žlutomodří je s obtížemi odstavovali od puku. Ústečtí hráli přesilovku pět na tři. Tu ovšem sehráli špatně, chyběla střelba. Domácí měli po celou třetinu více ze hry, ale naráželi na dobře hrající obranu soupeře. Po dvaceti minutách byl stav bez branek.

Hned ve 21. minutě se před brankou Kladna strhla šarvátka, jejím výsledkem byla přesilová hra Kladna. Hucek si v oslabení počínal nedovoleně, a tak šel na trestnou. Hosté přesilovku o dva muže nevyužili. Krátce po polovině zápasu se nenápadnou střelou mezi betony prosadil Chovanec. V čase 33:25 dorazil puk do branky po střele Kopty Klement. Lvíčata využila také přesilovou hru pět na tři. Navarra stál na konci pohledné akce, která upravila skóre na 3:0. Poslední slovo si ve druhé třetině vzal Janák, který precizně provedeným blafákem nekompromisně pověsil puk pod horní tyč. Za stavu 4:0 skončila druhá třetina.

Zápas se jen dohrával, bylo jasné, že Kladno bude muset hodně přidat, pokud by chtělo pomýšlet na zvrat v utkání. Ústečtí v klidu svůj náskok bránili, nedělali zbytečné chyby. Kladno se do mnoha šancí nedostalo. Pokud se dostalo do střelecké pozice, trefilo jen připraveného Burkovce. Lvíčata již po několikáté hrála přesilovku pět na tři a vyznamenal se semaforem kladenský gólman. Poté byl už krátký na ránu Janáka, který vstřelil pátý gól svého týmu. Poslední branku zápasu vsítil Vondráček. Ústí zaslouženě vyhrálo 6:0.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): Domnívám se, že jsme byli celý zápas lepším týmem. PZ Kladno hraje dobrý hokej, byť to tak podle tabulky nevypadá. Jsem moc rád za tři body.