Ú s t í n/L. - Ústí nad Labem a Hvězda Praha se v přímém souboji utkaly o první místo. Velmi důležitý zápas začali domácí lépe, vedli 1:0. Poté se hra vyrovnala, ale díky velké bojovnosti a nasazení Lvíčata svého soupeře přehrála 7:4 a dostala se na výsluní tabulky.
ne 4. 11. 2012
HC Hvězda Praha
7:4 1:1, 3:1, 3:2

Branky a nahrávky: 9. Kopta (Klement, Janák), 32. Chovanec (Řídel, Navarra), 39. Navarra (Řídel, Trončinský), 40. Koval (Macek, Kment), 41. Chovanec (Řídel, Navarra), 43. Chovanec (Řídel, Trončinský), 57. Kment - 12. Vostřák (Klečka), 22. Culek (Smejkal), 48. Kocánek (Erbrt), 56. Smejkal (Vostřák, Klečka). Rozhodčí: Krob - Ptáček, Kilián. Vyloučení: 6:5, navíc Říha 10 min. (ZHK), Muzika 5 min. + OK (KOL), Bartoš 5 min. + OK (KOL), Černý (všichni HVP) 10 min. (NESP). využití: 4:0. Diváci: 137. Střely na branku: 22:35. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 6:2, 6:4, 7:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Burkovec - Šimanovský, Trončinský, Hucek, Klement, Melichar - Navarra, Řídel, Chovanec - Janák, Kopta, Kment - Koval, Kašek, Šváb - Macek, Gruber

HC Hvězda Praha: Dubský - Janoušek, Avremenko, Sentenský, Kocánek, Ondruš, Muzika, Vostřák, Smejkal, Klečka, Černý, Strmiska, Bartoš, Culek, Hampl, Křížek, Říha

Úvod zápasu se odehrál ve velkém tempu. Více ze hry měli hosté, kteří několikrát prověřili pozorného Burkovce. Domácí se dostali do první velké šance a hned ji využili. Kopta využil Klementovu přihrávku a krásně prostřelili gólmana hostů. V čase 11:42 Vostřák zakončil únik dva na jednoho střelou, kterou Burkovec chytit nemohl. Za stavu 1:1 skončila první třetina.

Vstup do druhé třetiny měli lepší hosté. Na kostce svítil čas 21:48 a hosty poslal do vedení Culek, který stál na konci pohledné akce. Hosté otočili vývoj zápasu. Utkání mnoho šancí nenabídlo. Krátce po polovině zápasu dostali domácí výhodu. Sudí signalizoval vyloučení hostujícího hráče, Burkovec prchl na střídačku a Lvíčata v šesti dotlačila puk do branky. Chovanec si vybruslil před branku a vyrovnal na 2:2. V závěru třetiny Pražané udělali dva likvidační fauly, a rozhodčí oba hráče poslali do kabiny. Přesilovou hru využil ve 39. minutě Navarra, který se prosadil střelou mezi betony a poslal domácí do vedení 3:2. Velmi rychle po něm domácí vedli o dvě branky, Koval střílel do odkryté branky. Po dvou třetinách vedlo Ústí 4:2.

Poslední třetinu začali domácí v přesilové hře pět na tři. Poté ještě více než dvě a půl minuty pět na čtyři. V čase 40:31 vstřelil Chovanec pátou branku. Jednalo se o učebnicově sehrané přečíslení dva na jednoho. Šestou branku domácích obstaral Chovanec, který zkompletoval hattrick. Ve 48. minutě se prosadil Kocúrek a snížil na 6:3. Domácí přestali hrát, toho využili hosté a Smejkal korigoval na 6:4. Lvíčata ale odpověděla po chvilce, v 57. minutě se prosadil Kment a Ústí vedlo 7:4.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem: Máme zraněné čtyři hráče, soupeř praktikoval dost drsný styl hry.