Ú s t í n/L. - Žlutomodří na svém ledě přivítaly tým Meteor Třemošná. Ústečtí hráči měli od začátku převahu, kterou vyjádřili i gólově. Po mdlém výkonu si hosté odvezli pět inkasovaných branek.
ne 14. 10. 2012
HC Meteor Třemošná
5:2 2:0, 1:1, 2:1

Branky a nahrávky: 6.Klement (Kment), 19. Navarra (Chovanec, Trončinský), 40. Gruber (Kment, Kopta), 50. Kment (Straka, Burkovec) 54. Chovanec (Trončinský, Šimanovský) - 32. Sklenička (Opava), 57. Mottl (Frühauf). Rozhodčí: Chmel - Hynčica, Mašek. Vyloučení: 5:6, navíc Jabůrek 10 minut NARZ. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 137. Střely na branku: 34:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Burkovec - Šimanovský, Trončinský, Straka, Klement,Hucek, Melichar, Hübsch, Chovanec, Vondráček, Kopta, Navarra, Macek, Kment, Koval, Šváb, Kašek, Gruber

HC Meteor Třemošná: Sedlák - Havlík, Sklenička, Frühauf, Harlíkán, Kastner, Dedič, Voves, Pech, Spišák, Šimůnek, Opava, Motl, Hopčák, Čabelka, Jabůrek, Valeček

Začátek zápasu začal ve velkém tempu. Oba týmy se dostávaly do velkých šancí. Za domácí to byl Chovanec a Straka, u hostů Pech a Opava. První branka padla v čase 5:34, prosadil se Klement. Ke konci třetiny domácí navýšili své vedení. V přesilové hře skóroval Navarra. Asistovali Chovanec a Trončinský. Více zajímavých momentů třetina nepřinesla.

Ve druhé třetině byl soupěř rozhodnut vyrovnat. Hosté se dostali do několika šancí, avšak žádnou zatím nezužitkovali. Melichar se dostal do přečíslení dva na jednoho, jeho pokus mířil mimo. V 29. minutě došlo k likvidačnímu zákroku na domácího hráče, který rozhodčí nepotrestal. Během 32. minuty se Třemošňáci dostali až před Burkovce a snížili na 2:1. Autorem gólu byl Sklenička, asistoval Opava. Branka padla v přesilové hře, Sklenička střílel od modré čáry. Lvíčata se snažila ukořistit další branku, při lovu se jim dařilo. Ulovila brankáře Sedláka. V probíhající 38. minutě se k puku dostal Gruber, který zvýšil na 3:1. Asistovali Kment a Kopta. Konec třetiny se odehrál v poklidném tempu.

Oba týmy se dostávají do obranných pásem, avšak ani jeden zatím nezakončil šťastně. Ve 48. minutě se puku ujal Kment a poslal ho rovnou za záda Sedláka. Asistovali Straka a Burkovec. Ústečtí před sebou měli prázdnou branku, avšak jejich úmysly jim zmařil hostující obránce. Soupeř se dostal do šance, ale Burkovec zasahovat nemusel. Během 54. minuty padl další gól do sítě Meteoru. Autorem branky byl Chovanec, kterému pomohla tyčka. Asistovali Trončinský a Šimanovský. Čtyři minuty před koncem prostřelil Burkovce Mottl ve vlastním oslabení. Stav 5:2 svítil na kostce po zápase.