Ú s t í n/L. - Do Ústí přijel tým PZ Kladno. Hosté se ujali vedení, ale poté se děly věci. Ústecký gólman Burkovec kvalitním výkonem položil základ domácímu úspěchu. Žlutomodří borci vstřelili šest branek a rozhodli o výhře 6:1.
pá 28. 9. 2012
PZ Kladno
6:1 0:1, 3:0, 3:0

Branky a nahrávky: 25. Kopta, 32. Straka (Kopta), 40. Navarra (Trončinský, Procházka), 45. Procházka (Navarra), 52. Straka (Klement), 58. Vondráček (Klement, Kopta). Rozhodčí: Petružálek - Kilian, Ptáček. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 137. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 6:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Burkovec - Šimanovský, Trončinský, Straka, Klement, Hucek, Melichar, Řídel, Procházka, Chovanec, Kopta, Vondráček, Navarra, Kment, Koval, Šváb, Kašek, Gruber

PZ Kladno: Frolík - Dolejší, Fikáček, Bakula, Převrátil, Exner, Procházka, Filip, Bodon, Puml, Horvát, Černý, Hyml, Husník, Hanuš, Bednář, Cigánik, Čelikovský, Švec

Začátek zápasu proti týmu PZ Kladno se odehrál v rychlém tempu. První branku vstřelili hosté, jmenovitě se prosadil Puml. Vedli 1:0. Domácí ale byli při chuti a snažili se dorovnat krok. K dispozici měli i početní výhodu, kterou ovšem ve vyrovnání nepřetavili. Více zajímavých momentů první třetina nepřinesla.

Ve druhé třetině domácí přidali, a tak přišlo vyrovnání. Koptova rána se ukázala být jako gólová. Kladno sice branku inkasovalo, ale na jeho hře to znát nebylo. Brankář žlutomodrého komanda Burkovec musel být neustále ve střehu. Ústečtí hráli v oslabení, v čase 31:57 Strakavyužil Koptovu přihrávku a domácí se dostali do vedení. Další přesilovka domácích byla využita. V poslední minutě druhé třetiny skóroval Navarra, který po asistenci Trončinského a Procházky vylepšil stav zápasu na 3:1.

Ve třetí třetině pokračovala převaha domácího týmu. V polovině periody domácí dopravili puk do branky znovu. Jenže stejně jako o pár minut dříve nebyla branka uznána. Ústí vedlo 4:1, to odpovídalo průběhu hry. V čase 51:38 skóroval domácí Straka, jednalo o branku po krásné akci. Využil Klementovu přihrávku a vylepšil náskok na 5:1. Šestou branku domácího týmu vstřelil Vondráček.