Ú s t í n/L. - V regionálním derby proti sobě nastoupilo Ústí a Děčín. Všichni očekávali velký boj. Skutečnost byla jiná. Děčín hodně kousal, střílel na Zvědělíka, ale branku hosté nedali. Naopak domácí hráči jich vstřelili hned jedenáct a přehráli jednoznačně Děčín 11:0. Gólman Zvědělík udržel pátou nulu sezony.
čt 25. 10. 2012, Zlatopramen Arena
HC Děčín
11:0 4:0, 4:0, 3:0

Branky a nahrávky: 10. Loukota, 12. Rubeš (Tůma), 14. Amirov (Rubeš, Tůma), 16. Bejček (Ozom, Magasanik), 23. Leitner (Zdvořáček), 26. Zdvořáček (Leitner), 34. Ozom, 35. Leitner (Loukota) 56. Tůma (Amirov), 60. Rubeš (Tůma), 60. Spálenka. Rozhodčí: Barna - Term, Šimánek. Vyloučení: 2:1, navíc Drha 5 min. + OK (ZHK). Bez využití. Diváci: 137. Střely na branku: 45:60. Průběh utkání: 11:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zvědělík – Spálenka, Komár, Loukota, Kába, Vytejček, Moucha, Hruška, Drha, Bejček, Amirov, Rubeš, Tůma, Zdvořáček, Magasanik, Kubín, Ozom

HC Děčín: Havlík, (od 16. do 26. min. Světelský) – Boudný, Kvaček, Michajličenko, Pulda, Havlík, Křepelka, Žďánský, Techl, Barták, Lichtenberk, Zábranský, Brňák, Osmani, Mareš, Forejtová

Úvod zápasu se nesl ve velkém tempu. Oba dva týmy se snažily předvést na ledě maximum toho, co umí. Hra se přelévala ze strany na stranu. Čekalo se na první branku. V čase 9:46 se prosadil Loukota střelou od modré čáry. Před brankou bylo mnoho hráčů, možná ještě někdo puk tečoval. Ve 12. minutě vedli domácí již o dvě branky. Autorem byl Rubeš. Aby toho nebylo málo, tak v čase 13:20 Rubešova přihrávka našla zcela volného Amirova, který góly dávat umí – 3:0. Poslední branku třetiny vstřelil Bejček, který stanovil stav zápasu na 4:0. Gólman Havlík prchl na střídačku, na jeho místo šel Světelský.

Do druhé třetiny Děčín vstoupil s přesvědčením, že skóre sníží. To se ovšem nestalo, ba naopak. V čase 22:02 se střelou mezi betony prosadil Leitner. Ústí navýšilo na 5:0. Hosté často stříleli od modré čáry, jenže Zvědělíka nepokořili. Probíhala 26. minuta zápasu, když se k puku dostal Zdvořáček a zakončil pěknou ranou za asistence Leitnera. Děčín opět střídal brankáře, na místo činu se vrátil Havlík. Ve 34. minutě si připsal již sedmý gól svého týmu Ozom. O minutu později padla další branka do sítě hostů. Autor osmé branky byl Laitner. Hosté prověřovali Zvědělíka, který jejich testem prošel na výbornou. Po dvou třetinách platil stav 8:0.

Ve třetí třetině se zápas dohrával. O tom, kdo vyhraje, bylo jasno. V čase 47:15 poslal velmi nešetrně Drha k zemi hostujícího hráče. Domácí hráč vyfasoval trest 5 minut + do konce utkání za úder do oblasti hlavy a krku. Pět minut před koncem zápasu vstřelili žlutomodří devátou branku. Amirov svým pasem našel Tůmu, který si poradil ve stylu velkých střelců. V čase 59:06 dovršili domácí svou kanonádu. Rubeš prostřelil hostujícího gólmana. Spálenka vstřelil jedenáctou branku Lvíčat. Ústí si se soupeřem dělalo, co chtělo, a tak vyhrálo 11:0.