B e r o u n - Další vítězný zápas mají za sebou mladší dorostenci Ústeckých Lvů. Po zápase v Berouně už mohou mít trenéři Čaloun se Štěpánkem ucelenou představu o kvalitě ELIOD ligy mladšího dorostu. Navíc všechny týmy z popředí tabulky dokázali Ústečtí porazit výrazným rozdílem.
so 27. 10. 2012
Medvědi Beroun 1933
1:5 0:2, 0:3, 1:0

Branky a nahrávky: 55. Ďuračka (Rejzek) - 7. Amirov (Tůma, Vytejček), 13. Tůma (Rubeš, Vytejček), 23. Drha (Zdvořáček), 28. Tůma, 37. Tůma (Amirov). Vyloučení: 4:6, navíc Novák (BER) 5 min. + OK (UHK). Využití: 1:2. Diváci: 43. Střely na branku: 47:59. Průběh utkání: 0:5, 1:5.

Medvědi Beroun 1933: Mourek - Ďuračka, Mareš, Pivovarči, Řepka, Krejčí, Sýkora, Hrabár, Veselý, Östereicher, Straka, Heindl, Novák, Rejzek, Kosinová

Ústecký Slovan s.r.o.: Zvědělík - Vytejček, Loukota, Hruška, Komár, Kába, Moucha, Spálenka, Holý - Amirov, Tůma, Rubeš - Zdvořáček, Leitner, Drha - Bejček, Ozom, Magasanik - Vico

Dramatická zápletka utkání mladšího dorostu začala již v Ústí nad Labem, kde hokejistům vypověděl službu autobus. Náhradní přijel až po hodině čekání, a tak začátek utkání musel být posunut o 25 minut.

Tato epizoda jako by ústecké hráče poznamenala a bylo to znát na jejich výkonu v celém zápase. Hra se v první třetině přelévala od branky k brance. Chyby se vršily na obou stranách a jenom zásluhou bezchybného Zvědělíka ji hosté vyhráli 2:0. První branku vstřelil Amirov, který přečíslení vyřešil střelou pod víko. Druhou branku přidal kapitán Tůma, když využil přesilovou hru. V závěru třetiny domácí Novák nevybíravým způsobem srazil Rubeše, za což vyfasoval větší trest 5 minut a do konce utkání.

V úvodu druhé třetiny pokračovali Lvi v přesilové hře, kterou po přihrávce Zdvořáčka využil z brankoviště Drha. Domácí přidali a začali čím dál víc ohrožovat branku Zvědělíka. Ve druhé třetině si připsal 23 zákroků. Ve 28. minutě předvedl Tůma sólo přes celé hřiště a střelou k tyči zvýšil již na 4:0. Hra se přitvrdila a následovalo několik vyloučení. Jak se má naložit s přesilovkou předvedl Amirov, který našel zcela volného Tůmu a ten dovršil hattrick.

Třetí třetina se již dohrávala. Medvědi se snažili o vstřelení čestného úspěchu, což se jim nakonec v přesilovce v 55. minutě podařilo. Přesilovku využil Ďuračka. Tato branka přerušila pětizápasovou Zvědělíkovu neprůstřelnost.

Díky deváté výhře v řadě tak trvá neporazitelnost Ústeckého celku.