R o u d n i c e n/L - V rámci 7. kola ELIOD ligy mladšího dorostu zajížděli ústečtí hráči na led posledního celku tabulky. Domácí v předešlých zápasech nezískali ještě ani bod, a tak o favoritovi utkání nebylo pochyb. Amirov, Tůma, Rubeš a Zdvořáček vstřelili hattrick, přičemž prvně jmenovaný dokonce dvojtý. Ústecký celek se na prvním místě v tabulce osamostatnil, neboť Děčín prohrál na samostatné nájezdy v Berouně a Most má zápas s Děčínem k dobru.
so 13. 10. 2012, HC Benešov
HC Roudnice n. L.
Ústecký Slovan s.r.o.
0:18 0:3, 0:8, 0:7

Branky a nahrávky: 1. Amirov (Rubeš, Tůma), 4. Amirov, 8. Amirov (Loukota, Rubeš), 25. Drha (Ozom, Loukota), 28. Rubeš (Tůma), 29. Zdvořáček (Ozom, Drha), 30. Tůma (Rubeš, Loukota), 35. Rubeš (Tůma, Loukota), 35. Amirov (Rubeš, Tůma), 37. Bejček (Tomáš, Vico), 39. Zdvořáček, 41. Amirov (Rubeš, Tůma), 48. Tůma (Amirov, Rubeš), 51. Zdvořáček (Drha, Komár), 54. Amirov (Rubeš), 56. Tůma (Rubeš, Amirov), 59. Rubeš (Amirov, Tůma), 60. Mašková (Drha, Zdvořáček). Rozhodčí: Krebs - Hrbek, Vacek. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 50. Střely na branku: 27:73. Průběh utkání: 0:18.

HC Roudnice n. L.: Špirek (35. Moravec) - Obst, Souček, Richtr, Večeřa, Vyštejn, Chalupa, Rittig, Macibora, Kubát, Pěkný, Havelka, Brandejský, Cach, Macoun, Dvořák, Satran, Neissová, Stibůrek, Vít

Ústecký Slovan s.r.o.: Zvědělík - Vytejček, Loukota, Komár, Hruška, Kába, Moucha, Spálenka - Amirov, Tůma, Rubeš - Zdvořáček, Ozom, Drha - Tomáš, Vico, Mašková - Bejček

Komentář

Ústečtí hráči vstoupili do utkání aktivně a během prvních tří střídání první řady vstřelil čistý hattrick střelecky dobře naladěný Amirov. Poté se brankostroj prvního celku tabulky proti poslednímu zadrhl. Počet střel v první třetině však hovořil jasně pro hosty - 10:32.

Ve druhé třetině Ústí produktivitu zlepšilo a téměř každá druhá střela skončila v domácí síti. Na 0:4 zvýšil na začátku třetiny Drha střelou pod víko, dále pak Rubeš dorazil Tůmovu střelu. Na 6:0 z pohledu hostí zvýšil bekhendovou střelou Zdvořáček.

V polovině utkání se do brejku sami na nikoho dostali dokonce dva hostující hráči a skórující Tůma s Rubešem už věděli jak s touto šancí naložit. Brankostroj se nezastavil, Tůma vyslal opět do brejku Rubeše a ten švihem pod víko zvýšil vedení Ústeckých již na 8:0. Další gól přidal Amirov a domácí vystřídali brankáře. V čase 36:16 se prosadila i třetí formace, branku vstřelil Bejček. Účet druhé třetiny uzavřel již 11. gólem hostujícího celku Zdvořáček po objetí branky.

Třetí třetina pokračovala v podobném kvapíku jako třetina druhá. Další svůj gól po 49 vteřinách přidal po důrazu v brankovišti Amirov, poté se prosadil po souhře celého útoku Tůma. V 51. minutě dokončil svůj hattrick dorážkou Zdvořáček a následně vsítil již svůj šestý gól Amirov. Pak i Tůma a brzy po něm Rubeš dovršili své hattricky. Poslední gól po přihrávkách Zdvořáčka a Drhy vstřelila Martina Mašková. Byl to její první gól dorostenecké soutěži.

Sdílet článek na sociálních sítích

Mladší dorost

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže