Ú s t í n/L. - Do ústecké Zlatopramen Areny přijel tým Kadaně, který letos hraje pod názvem Chomutov "B". Lvíčata měla zápas od začátku ve svých tlapkách. Soupeře zesměšnila jedenácti gólovým přídělem, který si Kadaň odvezla domů.
pá 28. 9. 2012, Zlatopramen Arena
Piráti Chomutov B
11:1 3:0, 5:0, 3:1

Branky a nahrávky: 3. Kubín (Vytejček), 7. Drha (Magasanik), 9. Rubeš (Tůma, Amirov), 22. Magasanik, 34. Magasanik (Komár), 36. Tůma (Rubeš, Amirov), 39. Rubeš (Amirov), 39. Zdvořáček (Magasanik), 41. Tůma (Amirov), 42. Drha (Zdvořáček), 50. Tůma (Rubeš, Amirov) - 59. Suchý (Kamenický). Rozhodčí: Barna - Šimánek, Temz. Vyloučení: 6:1. Využití: 0:1. Diváci: 137. Průběh utkání: 11:0, 11:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zvědělík, od 40. Holý - Spálenka, Komár, Loukota, Kába,Vytejček, Moucha, Hruška, Drha, Tomáš, Vico, Mašková, Amirov, Rubeš, Tůma, Zdvořáček, Magasanik, Kubín

Piráti Chomutov B: Mědílek, od 34. do 39. Vítek - Hejduk, Kamenický, Hassl, Kapica, Hlíza, Svoboda, Kšíkal, Špiegl, Suchý, Smejc, Týr, Hnídek, Nečas, Pešek, Ládlová

Úvod zápasu přinesl rychlý hokej, zbytečně se nevylučovalo. Domácí skórovali již ve 3. minutě , prosadil se Kubín. Jednalo se o gól, který vyplynul z dlouhého obléhání branky hostů. O čtyři minuty později se stav opět změnil. Drha měl v útočném pásmu tolik prostoru, že ho využít prostě musel. Na třetí pokus poslal puk za záda brankáře Mědílka. I po tomto gólu měli domácí obrovský tlak, který přetavili v další branku, jmenovitě se do listiny střelců zapsal Rubeš. Za stavu 3:0 skončina první třetina.

Ve druhém dějství skórovali domácí. Ve 22. minutě se prosadil Magasanik. Po polovině zápasu na 5:0 upravil skóre opět Magasaník a poslal gólmana Mědílka z branky. Ani změna brankáře nepomohla. Vítek byl na ledě necelé tři minuty a lovil puk z branky. Touš do branky poslal kapitán domácích Tůma. V čase 38:33 Rubeš naznačil přihrávku, kterou všichni čekali. Místo toho geniálně zvolil střelu, která skončila v brance. O 6 sekund později vyhnal Zdvořáček gólmana Vítka z branky. Na místo činu se vrátil Mědílek. Po dvou třetinách vedlo Ústí 8:0.

Rozhodnutý zápas pokračoval v režii Slovanu. Po 41 sekundách třetí třetiny se střelou mezi betony prezentoval Tůma. Po brankách Drhy a Tůmy, který tímto gólem dokonal hattrick, vedli domácí 11:0. V samém závěru utkání skórovali hosté, jmenovitě Suchý. Ústecké komando vyhrálo 11:1.