T ř e m o š n á - Na led jednoho z možných spolufavoritů soutěže cestovali mladší dorostenci Ústeckých Lvů. Západočeši svůj tým hodně omladili a v týmu měli pouze tři hráče ročníku 1997. Přesto to pro Lvíčata nebyl jednoduchý zápas, neboť v něm hned dvakrát prohrávala. Výbornou pětiminutovkou ve druhé polovině prostřední třetiny, ve které Ústečtí nastříleli čtyři branky, ale možné drama zažehnali.
ne 23. 9. 2012
HC Meteor Třemošná
Ústecký Slovan s.r.o.
5:9 1:1, 2:5, 2:3

Branky a nahrávky: 10. Petrlík (Juhász), 22. Hanzlík, 22. Petrlík, 51. Rubner (Hrbas), 56. Roubal - 12. Tůma (Rubeš), 23. Rubeš (Tůma, Amirov), 27. Drha (Ozom), 28. Magasanik (Vico), 31. Rubeš, 33. Zdvořáček (Rubeš), 49. Amirov (Rubeš), 54. Magasanik (Bejček), 55. Rubeš (Amirov). Rozhodčí: Sýkora M. - Malý, Kotyza. Vyloučení: 2:9, navíc Toman 10 min. [NESP], Petrlík (oba TRM) 5 min. + OK [VRAŽ], Tůma (UNL) 10 min. [NESP]. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 48. Střely na branku: 34:56. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:7, 4:7, 4:9, 5:9.

HC Meteor Třemošná: Hauser - Halíř, Hanzlík, Hrbas, Jakubec D., Jakubec O., Jícha, Jahász, Just, Kačena, Korelus, Kosnar, Petrlík, Princ, Roubal, Rubner, Sedláček, Šmejkal, Šmíd, Tomán, Vondrák

Ústecký Slovan s.r.o.: Zvědělík - Loukota, Vytejček, Holý, Hruška, Kába, Moucha - Amirov, Tůma, Rubeš - Zdvořáček, Ozom, Drha - Bejček, Vico, Magasanik - Kubín

Komentář

Domácí hokejisté na Lvíčata vyrukovali presingem v útočném pásmu a ústečtí hráči byli na menším kluzišti v prvních deseti minutách pod velkým tlakem. Výsledek tohoto tlaku byla první Petrlíkova branka domácích po střele od modré. Hosté si postupně začali na rozměry ledové plochy zvykat. Rubeš vyhrál v útočném pásmu buly a Tůma z první vymetl růžek domácí branky. I dál se hrál hokej ve vysokém tempu se spoustou osobních soubojů.

Do druhé třetiny vstoupili opět lépe domácí a dvěma góly Hanzlíka a opět Petrlíka během 22 vteřin odskočili na 3:1. Naštěstí chvíli poté po souhře celého útoku Rubeš snížil na 3:2. Dokonalý obrat zvládli hráči Slovanu za 5 a půl minuty. Nejprve Drha střelou k tyči srovnal na 3:3, poté ukázkovým blafákem Magasanik zvýšil na 4:3 z pohledu hostí, pak střílel opět Rubeš tahem pod víko a dílo třetiny dokonal Zdvořáček ve vlastním oslabení po nezištné přihrávce Rubeše.

Začátek třetí třetiny se nesl v podobě tvrdých soubojů, někdy až za hranicí pravidel, což u domácích rozhodčí často toleroval. Výsledkem byl pak desetiminutový trest pro kapitána Ústeckých Lvů Tůmu, který si u rozhodčích stěžoval. Ústecký brankostroj se ale nezastavil. Ve 49. minutě Amirov střelou z mezikruží zvýšil už vedení hostí o čtyři branky. Domácí vzápětí snížili, když osamocený Rubner provedl ukázkový blafák. Na 8:4 z pohledu Ústeckých zvýšil opět Magasanik a po něm 9. brankou hostí uzavřel svůj hattrick Rubeš. Tečku za utkáním udělal domácí Roubal, který využil přesilovkou.

Sdílet článek na sociálních sítích

Mladší dorost

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže