Ú s t í n/L. - Po volném losu vstoupili mladší dorostenci Ústeckých Lvů premiérově do ELIOD servis ligy mladšího dorostu až ve druhém kole. Po loňském sestupu z extraligy je pro ně druhá nejvyšší soutěž této kategorie velkou neznámou, ale pokud chtějí pomýšlet na brzký návrat, nemohou si dovolit zaváhat s žádným soupeřem. Úvodní branku duelu vstřelili sice hosté, poté už však bylo na ledě pouze jediné mužstvo. Hattrickem se blýskl Martin Tůma.
ne 16. 9. 2012, Zlatopramen Arena
HC Kobra Praha
6:3 2:1, 2:0, 2:2

Branky a nahrávky: 15. Drha (Zdvořáček, Ozom), 16. Amirov (Tůma), 31. Moucha (Magasanik, Vico), 37. Tůma (Rubeš), 44. Tůma (Rubeš), 59. Tůma (Amirov, Rubeš) - 8. Davídek, 52. Okegawa (Doležal, Sovík), 58. Dubský (Kadlec). Vyloučení: 5:4. Využití: 2:2. Diváci: 137. Střely na branku: 35:24. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:3, 6:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zvědělík - Vytejček, Loukota, Holý Spálenka, Moucha, Kába - Amirov, Tůma, Rubeš - Zdvořáček, Ozom, Drha - Vico, Magasanik, Mašková - Bejček

HC Kobra Praha: Haupt - Hrabě, Hofman, Hodonský, Prokop, Doležal, Pecha, Kafka, Šrámek, Lauko, Okegawa, Sovík, Fiala, Štěpánek, Kadlec, Dubský, Davídek

Úvod zápasu byl ve znamení rychlého vyloučení na obou stranách. Hra ve stejném počtu nesvědčila ani jedinému týmu, souboje o puk se odehrávaly ve středním pásmu. Šance byly na obou stranách. Domácí hrozili z brejků, hosté střelami od modré čáry a střední vzdálenosti. Úvodní branku vstřelil v čase 7:30 Davídek. Bylo to v signalizované výhodě. Domácí se oklepali a snažili se vyrovnat. Naráželi na dobře organizovanou defenzívu soupeře. Pět minut před koncem třetiny se domácí konečně dočkali vyrovnání. Ozom adresoval přihrávku na Zdvořáčka, který našel u pravé tyče stojícího Drhu. Čas 15:50 a parádní střela z repertoáru Amirova poslala domácí do vedení. Autor branky předvedl oslavu gólu tak, jako to známe od střelců v NHL. Ústí vedlo 2:1.

Druhá třetina přinesla pohledný hokej, který se divákům musel líbit. Domácí byli stále lepším týmem, tomu také odpovídal vývoj skóre. Díky brankám Mouchy a Tůmy se žlutomodří ujali vedení 4:1. Tento stav proti bezzubé Kobře v pohodě bránili. Po čtyřiceti minutách vedlo Ústí 4:1.

Úvod poslední části byl opatrný. Kobra sice hrála přesilovku, ale do ideální pozice se ne a ne dostat. V čase 44:04 se prosadil Tůma. Zvolil střelu mezi betony gólmana. Domácí byli stále při chuti. Hosté vůbec nevěděli, jak hrát. Kobra hrála přesilovku a domácí vozili puk po útočném pásmu. Ústí v pohodě zápas dohrávalo. Pražané sice vstřelili dvě branky, jmenovitě se prosadil Okegawa a Dubský. Ústecký Tůma dvěma góly zkompletoval hattrick. Ústí vyhrálo 6:3.