Ú s t í n/L. - Ve Zlatopramen Areně byl k vidění souboj třetího Třince s posledním Ústím. Podle tabulky byli favority hosté, jenže domácí velmi srdnatě bojovali. Oceláři prostřelili Nováka jen jednou. Žlutomodří sehráli vyrovnanou patrii, ale nedokázali prostřelit gólmana Šimbocha, který tak uhájil čisté konto.
čt 3. 1. 2013
Ústecký Slovan s.r.o.
HC Oceláři Třinec
0:1 0:0, 0:1, 0:0

Branky a nahrávky: 37. Bajtek (Bezuška, Hurtík). Rozhodčí: Schmejkal - Marek, Rybáček. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. Diváci: 90. Střely na branku: 20:57. Průběh utkání: 0:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Novák - Bačák, Dostálek, Faigl, Fojt, Hanzl, Holeček, Jindřich, Křepelka, Kubáč, Kuchynka, Málek, Motejlek, Musil, Navarra, Piewak, Ságer, Smetana, Vegner, Zdvořáček.

HC Oceláři Třinec: Šimboch - Bajtek, Běhal, Bezuška, Diviš, Foltýn, Franek, Hurtík Jaroš, Juhász, Kasala, Kasperlík, Kurzok, Mach, Ohera, Pargáč, Pisarik Valíček, Vyčesaný

Komentář

Úvod zápasu patřil hostům, ti několikrát prověřili pozorného Nováka. Po chvilce se osmělili i domácí, Kuchynka v dobré pozici netrefil puk. K vidění byl velmi rychlý a pohledný hokej. Branka v této třetině nepadla, nicméně bylo na co koukat. V čase 19:39 se hráči začali pošťuchovat a vznikla s toho rozmíška. Jejím výsledkem byla přesilovka pro domácí, kterou si přenesli do druhé třetiny.

Početní výhodu ovšem nevyužili, a tak souboj o to, kdo se ujme vedení, pokračoval dál. Ústecký Novák i jeho protějšek Šimboch si počínali výborně. Ve 37. minutě putoval na trestnou lavici za podražení Smetana. Přesilovku hosté využili. Bezuška našel svým pasem Bajtka, který poslal Třinec střelou pod horní tyč do vedení. Prosadil se nejproduktivnější hráč hostů. Za stavu 0:1 skončila druhá třetina.

Lvíčata se od samého začátku třetiny tlačila za vyrovnáním, jenomže výborně chytající Šimboch všechny rány kryl. Když už se zdálo, že domácí gólmana překonali, pomohla mu branková konstrukce. Ústí dostalo možnost početní výhody, žlutomodří ale měli problém se střelbou. Sedmnáct sekund před koncem si vzal Milan Skrbek oddechový čas, odvolal brankáře Nováka z branky a domácí útočili v šesti mužích. Ani přes velkou snahu a bojovný výkon na vyrovnání nedosáhli. Třinec si připsal tři body za vydřenou výhru 1:0.

Ohlasy trenérů

Milan Skrbek (HC Slovan Ústí nad Labem): Když nestřílíme, nemůžeme vyhrát.

Fotogalerie

Sdílet článek na sociálních sítích

Junioři

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže