Ú s t í n/L. - K sehrání 22. kola NOEN extraligy juniorů cestovala smečka Lvíčat do Zlína. V zápase se dostala do vedení 1:0 díky brance Pořického. Souboj poslala do prodloužení trefa Faigla v 59. minutě. V nastaveném čase skóroval domácí Zlín. Ústí si připsalo bod, z posledních dvou zápasů získalo 3 body.
so 1. 12. 2012
PSG Zlín
3:2pp 1:1, 1:0, 0:1, - 1:0

Branky a nahrávky: 20. Matula (Talán), 23. Janota (Popelka, Kovařík), 61. Janota (Kovařík, Popelka) - 6. Pořický (Bulva, Faigl), 59. Faigl (Pořický). . Rozhodčí: Hradil – Novák, Wesley. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 130. Střely na branku: 43:30. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2..

PSG Zlín: Rozum – Janota, Macharáček, Řezáč, Strojil, Talán, Zbořil – Haloda, Janeba, Kovařík, Kratochvíl, Kundera, Matula, Míka, Popelka, Sedláček, Tomiga

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek – Bulva, Holeček, Málek, Neumann, Vegner, Zdvořáček – Bačák, Dostálek, Faigl, Fojt, Hanzl, Jindřich, Kubáč, Piewak, Pořický

Hned v úvodu utkání měli domácí výhodu přesilové hry, vytvořili si tlak, ale Petráska v brance Lvíčat nikdo překonat nedokázal. Výhodu přesilové hry měli i hosté, zatlačili Berany v pásmu a šli do vedení, když Pořický z kruhu prostřelil Rozuma – 0:1. Zlínští ihned chtěli srovnat a vytvářeli si spoustu šancí, ale na Petráska si nepřišel Janeba, Kundera ani Sedláček. Hosté odolali šancím a mohli vedení navýšit, když v situaci dva na jednoho přihrával Hanzl na Dostálka, ale ten v rozhodující chvíli zlomil hůl. Srovnání přišlo patnáct vteřin před koncem první třetiny. Talán střílel od modré a jeho pokus usměrnil tečí do branky Matula – 1:1.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji domácí, dvojice Popelka a Kovařík několikrát provětrala obranu Lvíčat. Do vedení šli Berani ve 23. minutě, Janota prostřelil Petráska – 2:1. Berani po vedoucí brance přidávali a hráli několik přesilových her, ale ani jednu nedokázali využít. V poslední minutě druhé třetiny byl faulován Popelka a bylo nařízeno trestné střílení. Jeho nájezd však zlikvidoval brankář Petrásek, který se do sestavy Ústí vrátil po několika zápasové pauze.

Třetí třetina nenabídla promrzlým divákům spoustu branek ani gólové šance. Oba soupeři si zahráli přesilovou hru, ale ani jeden tým výhodu v branku nepřetavil. Hosté začali přidávat a Rozum si připsal důležité zákroky po střelách Faigla a Kubáče. Rozhodující moment nastal pět minut před koncem utkání, když byl vyloučen Řezáč a Ústečtí měli čtyřminutovou přesilovou hru. Hosté dlouho drželi domácí hráče pod tlakem a domácí trenér Svoboda si vzal oddechový čas. Vyrovnávací branka přišla, když Lvíčata hrála bez brankáře. Pořický našel volného Faigla a ten kotouč uklidil do branky – 2:2.

Základní hrací doba utkání nerozhodla a přišlo na řadu prodloužení. V něm měli Berani výhodu přesilové hry. Neuběhla ani minuta prodloužení a na modré napřáhl ke střele Janota a rozhodl utkání, navíc si připsal druhou branku v zápase. – 3:2.