Ú s t í n/L. - Ústečtí trenéři museli před tímto zápasem udělal několik změn v sestavě. Asi ta největší byla na postu brankáře. Michael Petrásek chytal ve středu letos poprvé za hlavní tým, a tak se do branku juniorského výběru postavil Novák. Premiéru si ve žlutomodrém dresu odbyl Martin Bulva. Inovace sestavy nepomohla, protože po chybě Bulvy inkasovalo Ústí rozhodující branku. Na ledě Plzně padlo 4:5.
čt 15. 11. 2012
HC Škoda Plzeň
5:4 2:1, 1:2, 2:1

Branky a nahrávky: 7. Marcel (Mašek), 19. Schleiss, 26. Tulačka (Schleiss, Andrlík), 43. Němec (Tulačka, Slavík), 60. Pacanda - 1. Matai (Kubáč), 24. Kubáč (Faigl, Matai), 29. Ságer (Kuchynka, Hanzl), 55. Kuchynka (Ságer). Rozhodčí: Pražák - Jelínek, Suchánek. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:2. Diváci: 76. Střely na branku: 39:39. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4.

HC Škoda Plzeň: Příhoda - Marcel, Šmíd, Slavík, Moravčík, Andrlík, Kubík - Němec, Bastl, Pejchar, Šimandl, Mašek, Schleiss, Zimmermann, Noga, Pacanda, Tulačka, Pašek, Langer

Ústecký Slovan s.r.o.: Novák - Zdvořáček, Křepelka, Ságer, Bulva, Holeček, Vegner, Neumann - Fojt, Kubáč, Kuchynka, Hanzl, Piewak, Štěpánek, Bačák, Vlach, Faigl, Dostálek, Jindřich, Matai

Domácím se vůbec nepovedl úvod zápasu. Již po necelé půlminutě se z brejku trefil Matai a poslal Ústí do vedení. 0:1. Domácí se snažili o vyrovnání, ale žádnou velkou šanci si nedokázali vytvořit. Až Zimmermannova střela z levého kruhu v 7. minutě donutila Nováka k ostrému zákroku. Hned po následující buly již ale musel ústecký gólman kapitulovat, po přesné Marcelově střele, která se od tyčky odrazila do branky. 1:1. Hosty mohl zpátky do vedení poslat Fojt, ale sám před Příhodou bekhendový blafák k úspěšnému konci nedotáhl. Hosté začali Plzeň přehrávat a vynutili si i přesilovku, v té ale nic kloudného nevymysleli. Za to je potrestal Schleiss, který v 19. minutě ujel do brejku, vyhrál souboj o puk s daleko vyjetým Novákem a pak mu již zbývalo pouze trefit prázdnou branku. 2:1.

Hostům vyšel vstup i do druhé třetiny. V přesilovce v 24. minutě srovnal skóre zápasu Kubáč, 2:2. Pak ale Ústečtí dvakrát krátce po sobě faulovali a nabídli domácím dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Plzeň ji dokázala využít velmi rychle. Rychlé a chytré přihrávky Andrlíka a Schleisse umožnili Tulačkovi střelu do odkryté branky. Ústecký gólman ji přesto dokázal vyrazit, proti dorážce byl již ale zcela bezmocný. 3:2. Na začátku 26. minuty se tedy domácí dostali zpět do vedení. V pokračující standardní přesilovce mohli přidat ještě další gól, ale Severočeši pouze jednobodové manko udrželi. Navíc se jim podařilo díky přesilovce opět vyrovnat. Ságer si sjel před branku a poslal na konci 29. minuty puk zblízka pod horní tyčku. 3:3. I nadále se v druhé třetině hodně vylučovalo, další branky ani výrazné šance ale dlouho vidět nebyly. Až ve 38. minutě se ve velké šanci objevil po buly Zimmermann a trefil pravou tyčku Novákovy branky. Na druhé straně zase mohli převážit na svoji stranu vítězství Ústečtí, Ságer a Matai se dostali až před Příhodu, ten ale střelu i dorážku pokryl.

Vstup do závěrečné třetiny naopak vyšel lépe domácím. V přesilovce se dvakrát tečovaná střela díky finálnímu zásahu Němce doklouzala mezi betony Nováka až do branky. 4:3. Domácí nepoučtěli hosty do žádných šancí a zdálo se, že zápas bez problémů dotáhnou k vítězství. Navíc mohli další branky přidat Pacanda, který trefil z kruhu tyčku, a Schleiss, který po bekhendovém blafáku minul odkrytou branku. Neproměněné šance mohli domácí dost mrzet. Hosté se totiž v 55. minutě dostali do ojedinělého přečíslení 3 na 2 a Kuchynka nenápadnou střelou zápěstím opět srovnal. 4:4. Domácí se snažili převážit opět vítězství na svoji stranu. To se jim dlouho nedařilo. Pak ale předvedl neskutečnou chybu Bulva, jehož nepovedené vyhození zachytil Pacanda a střelou příklepem převážil skóre necelou minutu před koncem na stranu Plzně. 5:4. Hosté se snažili o vyrovnání a důrazně dotírali na Příhodu, ale puk za jeho záda nedotlačili. Vše zakončila hromadná bitka, která se strhla zároveň se závěrečným hvizdem a na výsledku utkání již nemohla nic změnit.

David Bruk (HC Plzeň 1929): "Do zápasu jsme vstoupili špatně, nekoncentrovaně. Nehráli jsme dobře. Ústí je poslední, má pouze 6 bodů, ale nebylo to vidět. Od nás to byl velmi špatný zápas, který jsme shodou náhod vyhráli. Dali jsme vítězný gól až minutu před koncem a kdyby za nás nechytal skvěle Příhoda, tak jsme ten zápas prohráli. Hráli jsme po téměř třítýdenní pauze. Možná jsme byli nerozehraní. Nebruslili jsme, chyběl důraz. Ale nevěřím, že by hráči zápas vypustili."

Hostující trenéři se k zápasu nevyjádřili.