Ú s t í n/L. - Před zápasem oba soupeře v tabulce dělilo 15 bodů. Rozdíl na ledě byl ovšem minimální. Po dvou třetinách vedlo Ústí 3:2. S domácími to vypadalo dobře, jenomže v poslední části hry byli žlutomodří celkem sedmkrát vyloučení, a tak nabídnuté přesilové hry využil Litvínov a zápas otočil z 2:4 na 5:4.
so 20. 10. 2012
HC Verva Litvínov
4:5 2:1, 1:1, 1:3

Branky a nahrávky: 15. Bačák (Štěpánek, Dostálek), 16. Faigl (Kubáč), 38. Vlach (Faigl), 49. Vlach (Kubáč, Grin) - 14. Smolka (Šrámek, Jurčík), 23. Trübenekr (Fučík), 50. Zdeněk, 53. Jurčík (Šrámek, Smolka), 54. Válek (Hora). Rozhodčí: Jebavý - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 11:8. Využití: 1:1. Diváci: 137. Střely na branku: 29:46. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Zdvořáček, Křepelka,Ságer, Grin, Holeček, Vegner, Neumann, Málek, Fojt, Kubáč, Kuchynka, Hanzl, Piewak, Štěpánek, Bačák, Vlach, Faigl, Dostálek, Jindřich, Janák

HC Verva Litvínov: Horák - Kokeš, Cvrk, Fučík, Hora, Kasal, Ejem, Jurčík, Řehoř, Šrámek, Písařík, Průša, Kuchař, Válek, Trübenekr, Zdeněk, Mical, Švarc, Smolka

Od začátku zápasu bylo k vidění mnoho zajímavých hokejových momentů. Domácí byli velmi aktivní, nicméně skóroval Litvínov. Smolka prostřelil lehce dezorientovaného Petráska a poslal hosty do vedení. Lvíčata odpověděla hned z protiútoku. Dostálek adresoval parádní přihrávku na hůl Bačáka, který velmi snadno vyrovnal. V 16. minutě se Ústí dostalo do vedení a otočilo zápas. Faigl s velkou dávkou štěstí prostřelil Horáka a poslal Lvíčata do vedení 2:1. Za tohoto stavu skončila první třetina.

Litvínov vstoupil do druhého dějství velmi dobře, což nejlépe dokumentovala branka Trübenekra, který si Petráska položil na led a velmi snadno vyrovnal na 2:2. Zápas dostal nový náboj. Hosté dostali k dispozici mnoho přesilových her, ty ovšem využít nedokázali, a tak přišel trest. Vlach rozjásal domácí střídačku. Jednalo se o takový gól z ničeho nic. Dlouhou dobu Litvínov útočil, poté ale onu branku vstřelili žlutomodří. Za stavu 3:2 šly týmy do šaten.

V úvodu třetiny byli vyloučeni domácí a aktivita Litvínova nabírala na intenzitě. Domácí borci ubránili dvě minuty dvojnásobného oslabení. Ústí v čase 48:58 navýšilo své vedení. Vlachova přesilovková rána skončila až za zády Horáka. Ústí vedlo 4:2. Pro žlutomodré nastalo těžké období, museli se bránit tlaku hostů. Přesně o minutu později Litvínov snížil. Zdeněk dost možná využil poznatků, které mu trenér při oddechovém čase, který si hosté po vstřelené brance domácích, sdělil. Opět to bylo jen o gól. V 53. minutě hráli hosté přesilovku čtyři na tři. Tu dokázali využít, Petráska prostřelil Jurčík a upravil stav zápasu na 4:4. Černou čtyřminutovku pro domácí dokonal Válek, který propasíroval puk za ústeckého gólmana. Domácí se snažili, ale na brankáře Horáka si v závěru zápasu nepřišli. Ústí prohrálo takřka vyhraný zápas.

Milan Skrbek (HC Slovan Ústí nad Labem): Z naší strany zápas nebyl zas tak špatný. Dvě třetiny byly dobré. Mužstvo, které má v poslední třetině sedm vyloučených, nemůže vyhrát. Porazili jsme se sami.

Radek Mrázek (HC Litvínov): Jsme rádi za tři body. První dvě třetiny jsme nehráli dobře, ta třetí se povedla.