Ú s t í n/L. - Ústecký juniorský tým v zápase v Třinci třikrát prohrával, třikrát dorovnal. Na branku Matuše z 51. minuty odpovědět nedokázal. Lvíčata ukázala, že se soupeřem umí držet krok. Od tohoto zápasu by se herní projev mohl zlepšit a v dalším mačích by si žlutomodří mohli získat nějaký bod.
so 6. 10. 2012
HC Oceláři Třinec
Ústecký Slovan s.r.o.
4:3 3:3, 0:0, 1:0

Branky a nahrávky:2. Mach (Pargáč), 7. Ohera (Vyčesaný), 15. Hurtík (Běhal), 51. Matuš (Bajtek) - 5. Pořický (Zdvořáček), 12. Fojt (Smetana), 16. Fojt (Megela). Rozhodčí: Jeřábek - Gebauer, Konvička. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 122. Střely na branku: 49:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3..

HC Oceláři Třinec: Němec, od 16. min. Šimboch - Běhal, Pisarik, Bezuška, Valíček, Hurtík, Foltýn - Bajtek, Kasperlík, Mach, Pargáč, Šjafotdinov, Ohera, Vyčesaný, Franek, Juhász, Matuš, Bartoň, Jaroš

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Zdvořáček, Smetana, Křepelka, Grin, Holeček, Vegner, Neumann - Megela, Fojt, Kubáč, Hanzl, Piewak, Štěpánek, Bačák, Pořický, Jindřich, Janák

Komentář

Zápas mezi Třincem a Ústím byl na góly štědrý už od úvodu a diváci se rozhodně nenudili. Jako první se radovalo domácí družstvo, gólman hostů nejprve vyrazil střelu Pargáče, za to na dorážku Jakuba Macha byl už krátký. Krátce poté vystřelil zcela nečekaně od modré čáry kapitán Ústí, Jakub Pořický. Rána tohoto forwarda byla rychlejší než beton Karla Němce a rázem bylo vyrovnáno. Domácí na nic nečekali a brzo odpověděli další gólovou akcí, o kterou se postaral Vyčesaný svou přesnou přihrávkou a Filip Ohera měl už snadnou práci trefit z bezprostřední blízkosti odkrytou část branky. Radek Fojt korigoval ve vlastním oslabení, když si najel do volného prostoru a bekhendem dokázal prostřelit Němce mezi jeho betony. Další změnu stavu zařídil přesnou střelou z úhlu Pavel Hurtík, 3:2, ovšem Radek Fojt se znova ničeho nezalekl a jeho tvrdá střela z pravého kruhu se zatřepotala v síti. Na tento gól domácí reagovali změnou brankářů a Karla Němce nahradil Juraj Šimboch.

Druhá dvacetiminutovka byla od té první zcela odlišná, neboť branku jsme neviděli žádnou a také se hrálo čistě bez vyloučení. O jednu hokejovou krásu se postaral brankář Ústí, Michael Petrásek, který nejprve vyrazil kotouč a poté ochránil svou prázdnou bránu vztyčenou hokejkou před dorážkou Pargáče. První vyloučení v této periodě přišlo až v závěru, ale to hostům nijak nepomohlo, a tak se šlo do šaten znova za vyrovnaného stavu.

Ve třetí třetině se znova několikrát předvedl ústecký gólman Michael Petrásek a byl neskutečnou oporou svého týmu. Dlouho vyrovnanou hru změnila až přesilová hra domácích, ve které Oceláři dokázali využít svého většího počtu bruslařů na ledě, když Radim Matuš nasměroval přesnou tečí střelu Bajtka až za záda bezmocného Petráska. V závěru utkání se ještě hosté snažili znovu vyrovnat, to se jim však nepovedlo, a tak Třinec zvítězil a bere tři body.

Ohlasy trenérů

Jiří Juřík (HC Oceláři Třinec): "Dnes jsme sehráli velmi špatné utkání. Před zápasem jsme si říkali, že to nechceme podcenit, ale přesně k tomu došlo. Náš začátek byl velmi špatný. Dneska jsme rádi za tři body."

Milan Skrbek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Dnes jsme nehráli špatně. Doplatili jsme na naši nedisciplinovanost. V utkání bylo z naší strany hodně faulů a to rozhodlo."
Sdílet článek na sociálních sítích

Junioři

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže