Ústecký juniorský tým sehrál utkání sedmého kola NOEN extraligy v Praze, kde se utkal se Slavií. Žlutomodří inkasovali již v sedmé minutě dvě branky a to de facto rozhodlo. Jediný gól Ústí vstřelil kapitán Jakub Pořický. Severočeši jsou na posledním místě tabulky.
so 29. 9. 2012
HC Slavia Praha
5:1 3:0, 1:1, 1:0

Branky a nahrávky: 7. Ptáčník, 7. Brzák (Rittig, Leština), 15. Knot (Krejčí, Brzák), 39. Jedlička (Ptáčník, Navrátil), 60. Knot (Jedlička, Šteiner) - 23. Pořický (Hanzl). Rozhodčí: Vladimír Pešina - David Štětina, Jakub Štetina. Vyloučení: 3:4, navíc Holeček (UNL) 10 min. NESP. Využití: 2:0. Diváci: 124. Střely na branku: 46:26. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.

HC Slavia Praha: Dlouhý - Novák, Hložek, Knot, Rittig, Malý, Růžička, Babka, Leština, Šteiner, Krejčí, Moravec, Ptáčník, Ryzák, Navrátil, Tomek, Brzák, Jedlička, Mavrojanidis

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Megela, Zdvořáček, Smetana, Křepelka, Fojt, Kubáč, Hanzl, Piewak, Štěpánek, Bačák, Vlach, Holeček, Vegner, Pořický, Faigl, Jindřich, Janák, Neumann, Málek

Ve vršovickém Edenu se utkaly dva týmy, kterým se vstup do sezony příliš nepovedl; jak domácí slávisté, tak ústečtí Lvi vybojovali v pěti utkáních pouze čtyři body.

Do utkání lépe vstoupili domácí. V sedmé minutě se otevřel skóre Martin Ptáčník , který střelou k bližší tyči překvapil Petráska. Ten už za patnáct vteřin lovil puk ze sítě podruhé, když po přihrávce Rittiga zvýšil Luboš Brzák na 2:0.

Jednu z mála šancí hostí v prvním dějství si vytvořil Dominik Megela, který si pohrál se slávistickými obránci, dostal se před Dlouhého, tam ale selhal v zakončení.

Lvi nabídli slávistům množství přesilovek, přičemž tu druhou bleskově využil Ronald Knot , který střelou od modré propálil Petráska. Naopak Lvi nevyužili příležitost početní výhody a odešli do kabin s třígólovým mankem.

Už ve třetí minutě druhé části snížil stav Jakub Pořičný , který pohotově zakončil střelou zleva. Lvi si ale nedokázali vytvořit tlak, který by vedl k vyrovnání. Na druhé straně ale slávisté pohrdali šancemi a až v závěru se dokázal po krásné hokejové akci prosadil Jakub Jedlička a do kabin se tedy šlo za stavu 4:1

Třetí dějství se neslo ve znamení nepřesností na obou stranách, které zamezovaly většímu tlaku některého z celků. Hosté nevyužili ani jednu z přesilovek, ačkoli je již hráli mnohem lépe než v první třetině. V samém závěru utkání upravil skóre na konečných 5:1 obránce Ronald Knot.