Ú s t í n/L. - Ústecký juniorský tým zažívá krizi. Nepovedené zápasy stojí kromě mnoha sil také cenné umístění v tabulce. Po mdlém výkonu v Pardubicích, kde tým Jakuba Pořického prohrál 1:5, jsou žlutomodří na předposledním místě v tabulce.
so 22. 9. 2012, Čez Arena
HC ČSOB pojišťovna Pardubice
5:1 2:0, 1:1, 2:0

Branky a nahrávky: 9. Březina (Škvor), 13. Vachutka (Chmelař), 25. Březina (Vachutka), 54.Bureš (Veselý), 55. Bureš (Veselý) – 38. Janák (Vlach). Rozhodčí: Homola – Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 8:4, navíc Březina (Pardubice) 10 min. [NARZ] + OK [NESP]. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 60. Střely na branku: 45:37. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.

HC ČSOB pojišťovna Pardubice: Jeschke – Fridrich, Havlík, Petira, Pilný, Robertson, Starý, Škvor, Vácha – Bureš, Březina, Havel, Chmelař, Moravec, Moučka, Poulíček, Řezníček, Schneider, Vachutka, Veselý, Zelinger

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek – Grin, Holeček, Málek, Neumann, Vegner, Zdvořáček – Bačák, Fojt, Hanzl, Janák, Jindřich, Kubáč, Kuchynka, Pořický, Štěpánek, Vlach

Domácí Pardubice měly utkání od začátku do konce pevně ve svých rukou. Hned ve 2. minutě pálil do tyče ústecké branky Patrik Moučka. Stejný čin se o pár minut později povedl i Ondřeji Starému, který do konstrukce Petráskovy svatyně usměrnil pas od Davida Březiny.

V dalších minutách pardubická aktivita opadla zásluhou první přesilovky Lvů z Ústí, ovšem jen na chvilku! V 9. minutě Jan Škvor zavezl kotouč do útočného pásma a před brankou hezkou přihrávkou našel před chvíli zmiňovaného Davida Březinu, který akci dokončil – 1:0.

Za pět minut to bylo už o dvě branky. Ve vlastním oslabení ujel Daniel Vachutka a sólo přes tři čtvrtě hřiště zakončil přesně – 2:0.

I do druhé třetiny Pardubičtí vstoupili pravou nohou. Za Jeschkeho brankou útočnou akci založil Daniel Vachutka, ve střední části hřiště předal puk Davidu Březinovi, jenž se prokličkoval až před Petráska a zakončil k pravé tyči – 3:0. Posléze mohli čtvrtou branku přidat v přečíslení Bureš se Starým, ale druhý jmenovaný nebyl úspěšný.

Hra domácích poté trochu ubrala na tempu a zákonitě tak přišel trest. První a poslední branku ústecké družiny vstřelil Milan Janák, když pardubickému brankáři nasadil ukázkové jesle, za kterými se Jeschke stihl maximálně ohlédnout – 3:1.

Ústečtí se ve třetí hnali za další brankou, jmenovitě Štěpán Kuchynka, který neuspěl ve svém brejku a po něm přečíslení jeho dvou spoluhráčů ukázkově zastavil domácí obránce.

Posléze už ale úřadovaly jen Pardubice, respektive útočné duo Bureš – Veselý. V 54. minutě Jan Veselý vlétl do útočné třetiny, vystřelil do Petráska a odražený kotouč do sítě dopravil jeho parťák Bureš – 4:1.

O minutu později příchozí diváci viděli prakticky stejnou branku. Jan Veselý tentokráte pálil z opačné strany a do odkryté branky neposlal odražený kotouč nikdo jiný než z druhé vlny přijíždějící Lukáš Bureš – 5:1.