Do Ústí nad Labem přicestoval tým Zlína. Tento tým před zápasem patřil na první místo průběžné tabulky NOEN extraligy juniorů. Domácí se snažili, ale na branku, kterou Zlín vstřelil v úvodu posledního dějství, odpovědět nedokázali. Zejména v závěru utkání, kdy Ústí hrálo v šesti proti třem, chybělo opravdu málo.
čt 20. 9. 2012
Ústecký Slovan s.r.o.
PSG Zlín
0:1 0:0, 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 42. Šlahar (Fořt, Talán). Rozhodčí: Luczków - Místecký, Střelka. Vyloučení: 4:3, navíc Málek (UNL) 10 min. NARZ, Ságer (UNL) 10 min. NESP, Fořt (ZLN) 5 min. + OK [RAP]. Bez využití. Diváci: 137. Střely na branku: 32:33. Průběh utkání: 0:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Zdvořáček, Smetana, Ságer, Grin, Holeček, Málek, Neumann - Fojt, Kubáč, Hanzl, Piewak, Štěpánek, Bačák, Vegner, Pořický, Jindřich, Janák

PSG Zlín: Rozum - Urbanec, Řezáč, Janota, Zbořil, Buchta, Talán, Macharáček - Kovařík, Haloda, Šlahař, Matula, Popelka, Jurík, Janeba, Sedláček, Mika, Doležálek, Fořt, Doležálek

Komentář

Úvod zápasu se nesl ve velmi rychlém tempu. Zlín měl více za hry, v útoku se pohyboval s přehledem, a tak Lvíčata musela občas zatáhnout za záchrannou brzdu – faulovat. Hosté měli k dispozici hned několik početních výhod, ani jednu ovšem nezužitkovali. Šance střídala šanci, tento hokej se divákům líbil. Chvílemi byl Zlín lepší po všech stránkách, ale ani to k brance nevedlo. I domácí se dostali do několika slušných příležitostí, ale gólman Zlína byl pozorný. Ústecký Kubáč se dostal do největší šance svého týmu, ale branku nevstřelil. Po první třetině byl stav bez branek.

Ve druhé třetině začal lépe Zlín, jen díky pohotovosti Petráska to byla plichta. Z domácího týmu se nejlépe jevilo duo Pořický a Hanzl, dostali se do několika šancí, jenže branku nevstřelili. Martin Hanzl ujížděl samostatně na Rozuma, ten souboj face to face vyhrál. V samotném závěru mohl branku vstřelit Pořický, ovšem mířil úplně nad.

Poslední dějství opět bylo ve znamení čekání na branku. Ta přišla v čase 41:10. Šlahařova rána na vzdálenější tyč prošla mezerou v Petráskově výstroji. Domácí se hodně snažili vyrovnat. V závěru zápasu hráli přesilovku 5 na 4, poté odvolali gólmana. V poslední půlminutě byl vyloučen zlínský Fořt, Ústí hrálo 6 na 3. Jenže ani to nepomohlo. Zlín vybojoval výhru 1:0.

Fotogalerie

Sdílet článek na sociálních sítích

Junioři

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže