Ú s t í n/L. - Ústečtí junioři odehráli druhý ligový zápas v Jihlavě. Po dvou třetinách prohrávali o dvě branky. Severočechy vrátil do hry Martin Hanzl, který skóroval hned dvakrát. Zápas skončil 3:3, nerozhodlo ani prodloužení. V samostatných nájezdech se neprosadil ani jeden z hráčů ve žlutomodrém. Stíhací jízda skončila částečným úspěchem - ziskem jednoho bodu.
so 8. 9. 2012
HC Dukla Jihlava
Ústecký Slovan s.r.o.
4:3sn 1:1, 2:0, 0:2 - 0:0, 4:3

Branky a nahrávky: 12. Mikeš, 23. Horký (Střecha, Vantuch), 23. Tobola H. (Mikeš), 65. Horký - 18. Kubáč (Grin, Vegner), 53. Hanzl, 59. Hanzl. Rozhodčí: Blecha - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:2. Využití: 1:1. Diváci: 106. Střely na branku: 32:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3.

HC Dukla Jihlava: Šťastný - Zadražil, Pavlas, Tobola P., Dundáček, Tobola H. Žáček, Březka - Vala, Mikeš, Přidal - Prokš, Střecha, Horký - Štěpán, Vlček, Lupač - Kuchta, Gregar, Vantuch

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Holeček, Smetana, Grin, Vegner, Ságer, Zdvořáček - Štěpánek, Hanzl, Pořický - Musil, Kubáč, Fojt - Janák, Piewak, Bačák - Strnad

Komentář

Ústečtí junioři odcestovali k sehrání druhého zápasu NOEN extraligy juniorů do Jihlavy. V úvodu zápasu měli výhodu přesilové hry, tu ovšem nevyužili. V polovině třetiny se do dobré pozice dostal Jakub Grin, ale trefil ten beka stojícího před ním. V čase 11:19 se nedohodli žlutomodří obránci a puk nechali volně ležet před Petráskem. Toho využil Roman Mikeš a poslal Duklu do vedení. Dvě minuty před koncem třetiny se do brejku dostal Ondřej Kubáč. Nově příchozí muž do Ústí přelstil gólmana Šťastného a vyrovnal. V samotném závěru první třetiny se v šanci mihl Martin Hanzl, jeho střele chyběl důraz. Za nerozhodného stavu skončila první třetina.

Úvod druhé třetiny se Ústí hrubě nepovedl, protože inkasovalo dvě branky v rychlém časovém sledu. David Horký a Hynek Tobola prostřelili Petráska, a tak poslali domácí tým do vedení o dvě branky. Severočeši se snažili nepříznivý stav zvrátit. Jihlavská defenzivní řada si vedla velmi dobře a nepustila hosty do řádné velké šance. Jihlava vedla 3:1.

Do posledního dějství vstoupili žlutomodří s vědomím, že jim na změnu skóre nezbýval zas tak hodně času. Jihlavští střelci si nevěděli rady s Petráskem. Ústecké snahy řídil Martin Hanzl. Hbitý forvard se dostal před brankáře Šťastného. Puk poslal na místo určení a hosté se dostali na dostřel. Šance na vyrovnání stouply s nabídnutou přesilovou hrou. Tu ovšem využít nedokázali. V čase 57:55 byl vyloučen domácí Prokš. Ústečtí trenéři si vzali oddechový čas, nechali odpočinout klíčové borce. 73 sekund před koncem třetiny skóroval opět Martin Hanzl. Zápas tedy dospěl do prodloužení.

V úvodu prodloužení se do šance prodral staronový muž v sestavě Ústí – Jakub Pořický. Po něm se snažil puk dostrkat do branky Milan Janák. Ani ten neuspěl. Jihlavský Dundáček prověřil gólmana Petráska, ten ododal. Nerozhodlo ani prodloužení, na řadu přijdou nájezdy.

V dovednostní soutěži se za Ústí neprosadil nikdo. Hanzl, Pořický ani Kubáč nepřekonali gólmana Jihlavy. Dukla vyhrála díky Davidu Horkému. Ústečtí se rozhodně nemají za co stydět.

Ohlasy trenérů

Milan Skrbek (trenér Ústí): Dvě třetiny jsme vypadali, jako kdybychom hokej hráli poprvé a až třetí třetinu jsme se probudili.

Štěpán Moravec (trenér Jihlavy): Minimálně první dvě třetiny jsme Ústí přehrávali a zaslouženě jsme vedli. Po dvou individuálních chybách našich obránců jsme dvě branky dostali. Jsem rád, že jsme vyhráli nájezdy, ale mrzí mě, že jsme zápas nerozhodli už ve třetí třetině.
Sdílet článek na sociálních sítích

Junioři

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže