Ústí nad Labem - První část nabídla divákům ve Zlatopramen Areně vyrovnaný hokej. Zajímavostí je, že brankář Zdeněk Orct inkasoval tři tresty, z toho dva menší, po jednom se nařizovalo trestné střílení. Trestný nájezd Adam Červenka neproměnil, hosté ale těžili z následné dvojnásobné přesilovky. Ústí nad Labem se pomstil někdejší bývalý hráč, Jakub Hulva. Slovan následně pěti brankami skóre otočil a opět potvrdil pravidlo z letošních vzájemných utkání se Šumperkem, že soupeř, který inkasuje jako první, vyhraje.
po 18. 2. 2013, Zlatopramen Arena
DRACI PARS ŠUMPERK
5:1 0:1, 2:0, 3:0

Branky a nahrávky: 23. Ludvík (Čermák, Sýkora), 28. Roubík (Poživil), 47. Sýkora, 51. Laš (Martin Frolík, Špelda), 57. Martin Frolík (Roubík) - 18. Hulva (T. Sedlák, Holík). Rozhodčí: Florian - Gerát, Hynek. Vyloučení: 7:8, navíc Orct (UNL) TS [PPN]. Využití: 0:1. Diváci: 900. Střely na branku: 29:23 (8:9, 8:8, 13:6). Průběh utkání: 0:1, 5:1. Zakázaná uvolnění: 2:4. Ofsajdy: 2:6. Vyhraná vhazování: 38:23 (13:8, 13:4, 12:11).

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - L. Poživil, Smetana, Vl. Brož, K. Černý, do 40. Vobořil, Šmach, Grin, Špelda - Martin Frolík, Roubík, Laš - M. Čermák, T. Sýkora, Ludvík - R. Kovář, Lapšanský, do 20. Daniel Boháč - Matai, Rod, Handlovský

DRACI PARS ŠUMPERK: Vajner - A. Holík, M. Novotný, Gewiese, J. Tesařík, T. Sedlák, Pastor, Navrátil - Plášek, Skoumal, Haas - L. Finsterle, R. Meidl, Cink - A. Červenka, Hulva, Brunec - Kindl, Langr

Ústečtí hokejisté se jako první dostali do šance, když na Vajnera vyslal prudkou střelu Ludvík. Šumperský gólman měl však situaci pod kontrolou. Další, kdo měl obrovskou příležitost prosadit se, byl například Matai, který se octl sám před bránou, ale jeho bekhendová střela skončila v náruči Vajnera. I na druhé straně kluziště musel být Orct na pozoru. Především v ten okamžik, kdy se před ním nečekaně zjevil Červenka, jehož koncovka také nebyla úspěšná. V desáté minutě přišlo i první vyloučení. Na trestnou lavici usedl jeden z hostujících hráčů, a Lvi tak v početní výhodě atakovali útočné pásmo. Salith Slovanu dovolili asi jen tři střely a zbytek oslabení úspěšně vyhazovali. Další přesilová hra se domácím naskytla i o pět minut později. Jenže právě v oslabení uháněl Červenka na bránu a byl faulován, tudíž sudí odpískal trestné střílení. Červenka ústeckého brankáře nepřekvapil a, stav byl tak stále nerozhodný. Draci měli ke konci třetiny také přesilovku, a to rovnou 5 na 3, při níž si vedli lépe než hokejisté z města nad Labem. Hosté situace využili a JAKUB HULVA se z prostoru pro vhazování nemýlil – 0:1.

Na začátku druhé periody se domácím podařilo vyrovnat. Čermák nahodil puk před bránu, kde zrovna číhal DAVID LUDVÍK, který přelstil Vajnera střelou z bezprostřední blízkosti – 1:1. Šumperk chtěl na tento gól rychle reagovat a několikrát nebezpečně ohrozil ústeckou svatyni. Netrvalo ale dlouho a na koni bylo pro změnu Ústí. Téměř v polovině utkání se Lvi usadili v útočné třetině, a když po poslední vyslané střele vyrazil hostující gólman puk před sebe, JAROSLAV ROUBÍK se jako první zorientoval a poslal kořist do sítě – 2:1. Slovan měl pak dispozici početní výhodu, během níž se ale Draci v pohodě ubránili. Hra se ke konci prostřední části přelévala ze strany na stranu a pro fanoušky nebyla příliš atraktivní. Asi největší podívanou byl pro fanoušky zákrok Gewiese, který po akci Ústečanů vymetl puk z brankové čáry, když Vajnerovi proklouzl mezi betony.

V úvodu třetí třetiny měli ústečtí hokejisté o jednoho muže na ledě méně – jejich oslabení ovšem hosté nedokázali zužitkovat. Po těchto dvou trestných minutách se hrál hokej ve stejném duchu jako ke konci druhé periody. Až ve čtyřicáté sedmé minutě padla další branka. Po velké chybě šumperské defenzivy, kdy jeden z obránců špatně rozehrál, se kotouč přilepil na hůl TOMÁŠE SÝKORY a ten z mezikruží propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:1. Třetí branka Lvy očividně povzbudila, a tak netrvalo dlouho a svůj náskok navýšili o tři góly. Frolík nahodil puk nenápadně na bránu, kde už čekal připravený MAREK LAŠ, který se prosadil po dorážce z těsné blízkosti – 4:1. Ve zbytku utkání rozdal rozhodčí ještě několik trestných minut, a to jak na jedné, tak na druhé straně. Při hře 4 na 4 vybojoval puk za hostující svatyní Roubík, poslal puk před ní, kam si zrovna najížděl MARTIN FROLÍK a jeho dělovka vymetla růžek Vajnerovy klece – 5:1.

Jaromír Šindel (HC Slovan Ústečtí Lvi): "V první třetině nebyl náš výkon ideální, rozehrání nám trvalo déle, ale hraje se šedesát minut. Od druhé části se náš výkon podstatně zvedl a dokráčeli jsme k výsledku 5:1. Zdeněk Orct inkasoval v úvodním dějství tři tresty, když před nařízeným trestným střílením šel pod nohy a trefil puk. Byla to souhra okolností. Při druhém a třetím prohřešku mu ujely nervy, byla to spíše chyba obránců, kteří ho neuchránili a Zdeněk Orct se tak musel chránit sám. V posledních pěti kolech základní části jsme nechali střídavě některé hráče odpočívat. Hráči, kteří hráli v sezóně méně odehráli všech pět utkání, naopak vytěžovaní hráči odpočívali střídavě jeden zápas. Sestava proti Jihlavě nabude jiné podoby. Dukla má velice kvalitní tým, hraje velice dobře defenzivně a má dobře sehrané přesilové hry." (celý rozhovor naleznete zde)

Radek Kučera (Salith Šumperk): "V zápase jsme se ujali vedení, první třetina byla z naší strany dobře zahraná. Poté jsme inkasovali dva rychlé góly a do třetí části jsme šli s jednobrankovým mankem. V závěrečném dějství jsme se dopustili hrubé chyby, kterou soupeř potrestal a odskočil na rozdíl dvou branek. Od stavu 3:1 byl zápas v režii v Ústí nad Labem. My se nebyli už schopní zvednout, výsledek je pro nás krutý. Utkání rozhodlo to, že jsme ve Zlatopramen Areně udělali více hrubých chyb. Příležitost v brankovišti jsme dali Vratislavu Vajnerovi, neboť Tomáš Štůrala plní v rámci střídavých startů povinnosti ve Zlíně, kde mají momentálně problémy s gólmany. V play-out se chceme zachránit a vyhnout se baráži o sestup. Bodů máme nahráno dost, ale to může být zavádějící. Musíme začít pracovat na plné pecky a neponechat nic náhodě. V úterý lehce potrénujeme a vybruslíme zápas s Ústeckými Lvy. Ve středu se budeme chystat na první utkání."