Ústí nad Labem - Dohrávku 35. kola I. hokejové ligy ČR aneb souboj šelem zvládli lépe Ústečtí Lvi, kteří si poradili s celkem Medvědi Beroun 1933 v poměru 5:0. V tabulce se druhé Olomouci přiblížili na rozdíl tří bodů, třetím shut-outem se pyšní Michael Petrásek. V utkání se dvakrát prosadil Robin Kovář, z toho jednou z trestného střílení.
po 7. 1. 2013, Zlatopramen Arena
Medvědi Beroun 1933
5:0 2:0, 3:0, 0:0

Branky a nahrávky: 3. Kovář (Ludvík, Roubík), 6. Kovář z TS, 25. Roubík (Poživil), 37. Handlovský (Matai, Rod), 38. Daniel Boháč (Čermák, Holomek). Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, D. Hynek. Vyloučení: 6:6, navíc Krejčí (BER) TS [PODR]. Využití: 1:0. Diváci: 1 160. Střely na branku: 34:15 (14:7, 12:7, 8:1). Průběh utkání: 5:0. Zakázaná uvolnění: 1:7. Ofsajdy: 3:0. Vyhraná vhazování: 33:18 (15:6, 8:8, 10:4).

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - L. Poživil, Smetana, Vl. Brož, P. Hořava, K. Černý, Holomek, F. Pavlík, Špelda - R. Kovář, Roubík, Ludvík - M. Čermák, Lapšanský, Sklenička - P. Přeučil, V. Meidl, Daniel Boháč - Matai, Rod, Handlovský

Medvědi Beroun 1933: V. Sedláček (41. Kůdela) - Knesl, J. Šulc, J. Hertl, Jebavý, Beneš, Přindiš, D. Krejčí - Videlka, Lenc, Hrdel - Polák, Stromko, Jonáš - Plichta, J. Kadlec, J. Bárta - Trojan, Fiedler, Čurda - Hošťálek

Po úvodním vhazování sebrali kotouč domácí a Čermák střelou z otočky ihned vyzkoušel Sedláčkovy schopnosti. Do první větší příležitosti se dostal Ludvík, který jen o pár centimetrů minul odkrytou část brány. Po chvilce si ale ústecký útočník reputaci napravil, když od mantinelu vybruslil před bránu, kde zmatení hosté přihráli puk číhajícími ROBINU KOVÁŘOVI, pro nějž už nebyl problém trefit prázdnou klec. Zvýšit skóre pak mohl Handlovský. Ten ujížděl sám na Sedláčka, ovšem v koncovce úspěšný nebyl. V šesté minutě odpískal rozhodčí faul na Kováře a následovalo trestné střílení. ROBIN KOVÁŘ po vzoru Martina Procházky proměnil a stav byl náhle 2:0. Medvědi šli v polovině této třetiny do čtyř, jenže ti se i přes velké problémy v defenzivě ubránili. Lvům se naskýtala jedna šance za druhou. Další, kdo se octl tváří v tvář Sedláčkovi, byl Lapšanský. I on měl ale smůlu v zakončení. Příležitost zahrát si v početní výhodě dostal i Beroun, a to hned čtyři minuty. Hosté se drželi před Petráskem asi dvě minuty, ale téměř ho neohrožovali, neboť jejich střely nepředstavovaly žádné nebezpečí. Ke konci první části měli Berounští ještě jednu přesilovku, jenže ani v té nebyli úspěšní.

Do druhého dějství vstoupili opět aktivněji domácí. Meidl například orazítkoval tyč Sedláčkovy brány střelou z mezikruží. O chvíli později se Slovanu podařilo navýšit stav. O třetí branku Lvů se postaral JAROSLAV ROUBÍK, jehož dělovka vyslaná téměř od modré byla nechytatelná. Žlutomodří si pak vysloužili trest za příliš mnoho hráčů na ledě a o minutu později poslal sudí za katr dalšího z Ústeckých a Beroun hrál necelou minutu v pěti proti třem. Nízký stav protihráčů na ledě ale nedokázali Medvědi zužitkovat. Po oslabení domácích ujel berounské obraně Meidl, jenže jako by byly samostatné úniky ústeckých hráčů tento zápas začarované – ani jeho střela si cestu do Sedláčkovy svatyně nenašla. Ve třicáté páté minutě usedl na trestnou lavici jeden z Berounských. Lvi si se soupeřem pohrávali jako kočka s myší. Matai poslal kotouč do tandemu LUKÁŠI HANDLOVSKÉMU a ten se nemýlil – 4:0. Ústí Medvědy opravdu nešetřilo. Učebnicovou výměnu puku předvedli Boháč s Čermákem. Ti si vyloženě smlsli na hostujícím brankáři, kterého zlákali na jednu stranu brankoviště. A protože druhá strana brány byla odkrytá, DANIEL BOHÁČ už nemohl minout – 5:0.

Do třetí periody nastoupili Medvědi s druhým brankářem Kůdelou. Lvi si po třech minutách hry zahráli v oslabení. Domácí se ale v pohodě ubránili. Pak utkání nebylo pro diváky příliš atraktivní. Oba týmy se u puku střídaly a hrálo se především ve středním pásmu. V první polovině této třetiny nebyly šance ani jedné ani na druhé straně. Ve druhé části třetí třetiny pak mohl navýšit Matai, který však trefil pouze brusli hostujícího gólmana. Utkání se v tomto dějství už jen dohrávalo. K vidění nebylo nic zajímavého. Ke konci zápasu si ještě vysloužil dvě minuty jeden z berounských hráčů. Ústečtí se drželi v útočné třetině, ale na Kůdelu nevyzráli. Slovan tak suverénně přehrál hostující celek výsledkem 5:0, Michael Petrásek vychytal již druhé čisté konto v řadě a celý tým získal opět tři body.

Jiří Mička (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Získali jsme tři body, čtyřicet minut jsme se prezentovali dobrým hokejem. Třetí třetina se už pouze z povinnosti dohrávala a náš výkon nebyl v této části hry dobrý. V tabulce jsme stáhli náskok druhé Olomouce na tři body. Čeká nás do konce základní části ještě dost zápasů. Když budeme v těchto výkonech pokračovat a uděláme nějakou vítěznou šňůru, můžeme se v tabulce ještě trochu posunout."

Petr Novák (Medvědi Beroun 1933): "Chtěli jsme hrát co nejdéle na 0:0, ale už v sedmé minutě to bylo z našeho pohledu 0:2. Začátek jsme měli hodně špatný, soupeři jsme dvakrát přihráli na gól. Jednou jsme udělali obrovskou chybu, podruhé z toho byla penalta. To se v Ústí nad Labem nemůže. Když dostanete Slovan na koně, začne hrát ještě lépe, než normálně hraje. Jsme rádi, že utkání skončilo pouze 0:5 z našeho pohledu, protože třetí třetinu Ústečtí Lvi jen dohrávali. Kdyby pokračovali ve svém výkonu, mohli nám vstřelit i osm branek. Po dobrém zápasu v Písku jsme pro změnu odehráli hodně špatné utkání. Je to způsobené tím, že kluci málo zápasů vyhráli a nevěří si. Proti Lvům nastoupili možná s velkým respektem, ale to proti takovému soupeři nemůžete. Musíte bořit jejich hokej a hrát s velkým nasazením, to jsme neměli. Rozhodující také bylo, že jsme nevyužili přesilovou hru pět na tři. Měli jsme v ní dvě nebo tři střely, ale nedostali jsme se k dorážkám. Říká se, že kdo nepromění dvojnásobnou přesilovku, nemůže vyhrát. To se potvrdilo i tentokrát. Vojtěcha Sedláčka jsme po druhé části střídali my, odchytal všechna utkání, co v Berouně jsem, tzn. pět. Kromě toho chytal také v dresu Sparty Praha. Hynka Kůdelu jsem ještě v brance neviděl, nyní k tomu byla příležitost. Jsem spokojen s tím, že neobdržel gól. Myslím si, že přednost dostane v dalším duelu právě Hynek Kůdela."