Ústí nad Labem - Slovan v rámci 34. kola vyškolil Písek, když zvítězil ve Zlatopramen Areně před nejnižší návštěvou sezóny (820 diváků) poměrem 10:0. Čisté konto si připsal Michael Petrásek, tři body zůstávají v krajské metropoli Ústeckého kraje. Začátek utkání musel být posunut o pět minut, tj. na 18:05 hod., neboť při rozbruslení rozbil hráč Písku plexisklo za hostující brankou.
pá 21. 12. 2012, Zlatopramen Arena
IHC Komterm Písek
10:0 3:0, 5:0, 2:0

Branky a nahrávky: 10. Brož, 12. Poživil (Lapšanský, Ludvík), 19. Kovář (Ludvík, Lapšanský), 21. Kovář (Poživil, Lapšanský), 33. Čermák (Tůma, Pavlík), 36. Meidl (Handlovský, Rod), 38. Meidl (Daniel Boháč, Přeučil), 38. Ludvík (Lapšanský), 57. Smetana (Meidl, Daniel Boháč), 59. Lapšanský (Poživil, Ludvík). Rozhodčí: Úlehla - Lučan, Čížek. Vyloučení: 5:10, navíc Šperger (PÍS) 10 min. OT [NESP]. Využití: 5:0. Diváci: 820. Střely na branku: 59:15 (19:7, 20:6, 20:2). Průběh utkání: 10:0. Zakázaná uvolnění: 4:1. Ofsajdy: 3:4. Vyhraná vhazování: 48:25 (18:10, 17:10, 13:5).

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - L. Poživil, Sklenička, F. Pavlík, Špelda, Vl. Brož, Holomek, od 40. Grin, od 40. Smetana - R. Kovář, Lapšanský, Ludvík - Matai, Rod, Handlovský - P. Přeučil, V. Meidl, Daniel Boháč - D. Tůma, T. Sýkora, M. Čermák

IHC Komterm Písek: Halmoši (38. - 40. Exner) - do 40. Drtil, Veselý, L. Kříž, Semrád, Prokop, Kužel, M. Dvořák - do 50. Strnad, Šperger, Jakub Marek - Petruška, F. Vlček, Ferebauer - do 50. Markulinec, Kučera, Homolka - Bernát, V. Novák, P. Sedláček

Boj o sebevědomí Slovan zvládl. Po dvou prohrách za sebou se vzchopil a na domácím ledě přejel Písek. Dosáhl prvního dvouciferného vítězství v sezoně. Jedinou kaňkou předvánočnho večera tak je prachbídná návštěva. Necelá tisícovka diváku byla na Slovanu naposledy ještě ve druhé lize!

Přitom vstup do mače neměli ústečí hokejisté nijak oslnivý. Ve druhé minutě v přesilovce měl sice nadějnou pozici při dorážce mezi kruhy Ludvík. Mezi tyče ale svou ránu nevměstnal. V dalších vteřinách při úvodní přesilovce zápasu už domácí nehrozili. A začali zlobit hosté. Po Sedláčkově střele z mezikruží měli Ústečtí štěstí. Puk prošel pod Petráskovým chráničem a zastavil se jen o decimetr před čarou. Jako první jej odklidili Ústečtí. Pak přežili téměř minutu a půl dlouhé dvojnásobné oslabení. Při střele Špergera je zachránila tyčka. Načež se předvedl mladý domácí brankář. Přesunul se včas proti zakončujícímu Petruškovi. Další manevry Písku zmařil dobrou prací na brankovišti Handlovský.

Promarněná příležtost hosty zmrazila. Počínali si nedobře při vlastní rozehrávce v obranné třetině. Jejich vysoký puk lapil ze vzduchu Vladimír Brož, který udělal tři kroky ke kruhu a a práskl do puku tak dobře, že zaplachtil přesně do horního koutu branky – 1:0.

Od té chvíle se domácí uklidnili a měli zápas plně v režii. Do konce třetiny se hrálo výhradně v útočné třetině Ústí. Lvi si pohybem vynucovali fauli Jihočechů a v přesilovkách trestali. Nejdřív se do rány od modré čáry parádně opřel Lukáš Poživil. Jeho puk opět zaplul do stejného růžku jako při Brožově střele. Pak domácí bek trefil v další početní výhodě střelou po zemi brankovou konstrukci. Třetí branku však Lvi ještě před odchodem do šaten stihli. Krásnou individuální akci Lapšanského zakončovali dorážkami Ludvík a po něm na brankovišti již za překonaným Halmošim zametal puk do branky Robin Kovář..

A hra ústecké kočky s píseckou myší pokračovala i ve druhé dvacetiminutovce. Jen 49 vteřin po jejím začátku, jen chvíli poté, co hosté doplnili síly na ledě na pět, se podruhé v zápase trefil z dorážky Robin Kovář.. Od modré pálil Poživil. Na deset minut ústecký brankostroj ustrnul. Ale jen proto, že domácí své příležitosti zahazovali nebo ztroskotávali na Dominiku Halmošim, který se musel v brance pořádně ohánět.

Co však hostující brankář zvládl proti velkým šancím Tůmy, Mataie, Ludvíka nebo Kováře však ve druhé polovině periody už neustál. Domácí začali plynule navyšovat skóre a naladili ústecké příznivce do příjemné ježíškovské nálady. Na 5:0 se zvyšoval Miloslav Čermák dorážkou po akci Tůmy.

Další dva zásahy domácí smečky přidal Václav Meidl. Oba ve stejném balení. Nasprintoval na brankoviště a zakončil skvostnou příhru. V prvním případě rovnou z trestné lavice a pas mu adresoval zpoza branky Handlovský, podruhé ze stejného místa Boháč. Meidl vždy mířil nechytatelně pod břevno. Kanonádu už nevydržel Halmoši a své místo v brance přenechal Jiřímu Exnerovi. Ten svůj první kontakt s pukem měl, až když jej vytahoval z vlastní branky. To přesilovku po třech vteřinách využil David Ludvík. Puk mu po buly přisitrčil Lapšanský.

Ve třetí třetině se do branky vrátil Halmoši a musel strpět další dvě rány. Díky premiérovým brankám v ústeckém dresu Ondřeje Smetany a Adama Lapšanského završili Lvi dvouciferné vítězství a blaženě se mohou přesunout k vánočnímu stromečku.

Jiří Mička (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Důležité pro vývoj utkání bylo ubráněné oslabení ve třech proti pěti v úvodním dějství. Ve zbytku třetiny jsme vstřelili tři branky, které určily, jakým směrem se duel bude dále vyvíjet. Jsme rádi, že máme první utkání se shut-outem v sezóně a že jsme si udobřili diváky. Před střetnutím s Pískem jsme trénovali především tlak do branky a hru ve středním pásmu. Přineslo to své ovoce, ale musíme natrénovat vše, abychom byli připravení na play-off, kde se bude rozhodovat. Spokojenost s pátečním zápasem převládá, dávali jsme pěkné góly. Až na pár výjimek není mužstvu, co vytknout. Kluci nyní dostanou volno, v sobotu 22. 12. 2012 je dobrovolný trénink. Sejdeme se opět
26. 12. v 8:00 hod. V tento den a 27. 12. 2012 budeme trénovat dvoufázově, zaměříme se na kondici. V pátek 28. 12. 2012 potrénujeme jednofázově, 29. 12. 2012 přijede Havlíčkův Brod."

Jiří Kudrna (IHC Písek): "Debakl to byl veliký, ale musím přiznat, že v úvodu zápasu bylo na domácích znát, že nejsou v největší pohodě. V prvních sedmi minutách se zdálo, že to nebude špatné utkání z naší strany. Tato část hry vypadala slušně, při přesilové hře pět na tři jsme si vytvořili dvě brankové příležitosti. Bohužel poté soupeř udeřil a byli jsme zralí na ručník. Měli jsme od té doby spoustu vyloučených hráčů. Hráli jsme v mladé kombinované sestavě, kterou jsme dávali dohromady pár hodin před střetnutím. Neustáli jsme to a utkání se změnilo v jednostrannou záležitost." (celý rozhovor naleznete zde)