Ml. B o l e s l a v, Ú s t í n/L. - Na ledě lídra soutěže si Ústečtí Lvi notně vylámali zuby. V Mladé Boleslavi padli vysoko 2:6. Za kratší konec tahali po celý zápas, ve skóre ztráceli již od první minuty. Záblesk naděje sice přineslo Kovářovo snížení na 1:2 v závěru první třetiny, jenže soupeř jim vyrovnání nedovolil. V úvodu druhé třetiny znovu odskočil na dvoubrankový rozdíl a ve třetí třetině pak Slovan třemi brankami doslova převálcoval. Ústečtí v poslední minutě jen korigovali konečnou prohru. Na první místo nyní ztrácejí třináct bodů. Uniká jim i druhá Olomouc, která má na Lvy náskok osmi bodů.
st 19. 12. 2012, ŠKO-ENERGO ARÉNA
BK Mladá Boleslav
6:2 2:1, 1:0, 3:1

Branky a nahrávky: 1. Pabiška (Kafka, Výborný), 12. Koudelka z TS, 25. Pabiška (Výborný, Toman), 44. Nouza, 48. Vrbata (Padělek, Nouza), 50. Mikulík (Demel) - 18. Kovář (Ludvík, Roubík), 60. Holomek. Rozhodčí: Šindler, Pavlovič - Komárek, Krátký. Vyloučení: 10:10, navíc Němeček (MBL) TS [HÁK] - Handlovský (UNL) TS [SEK]. Využití: 1:2. Diváci: 2 230. Střely na branku: 37:36. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1, 6:2.

BK Mladá Boleslav: Valent - Kasík, Pojkar, Němeček, Toman, Jindra, Chaloupka, Bohunický, Šmach - Nouza, D. Vrbata, A. Padělek - Kafka, D. Výborný, L. Pabiška - Mikulík, Koudelka, Demel - Rys, Loskot, Červený

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct (48. Koutský) - L. Poživil, Sklenička, F. Pavlík, K. Černý, Vl. Brož, J. Zeman, od 40. Holomek, od 40. Špelda - R. Kovář, do 40. Roubík, Ludvík - Lapšanský, Daniel Boháč, Handlovský - D. Tůma, T. Sýkora, M. Čermák - od 40. Matai, od 40. V. Meidl, od 40. Přeučil

Oproti ostatním zápasům šlo v tom s Ústím poměrně rychle do tuhého a na obou stranách to začalo pořádně jiskřit. Už v první minutě vyvolal bouři domácího nadšení Lukáš Pabiška, který rychlým dojezdem před branku a následným prostrčením kotouče mezi Orctovými betony otevřel účet. Hosté mohli velmi rychle vyrovnat, Tůma byl totiž faulován natolik vážně, že sudí nařídil trestné střílení. Navrátilec Michal Valent si však s jeho střelou poradil. Následně byl vysokou holí zasažen Demel, ale než se Boleslavští stačili v přesilovce zorientovat, rozhodčí vyloučil na druhé straně Nouzu.

Lvi hrozili hlavně z brejků, takřka v dalším samostatném nájezdu se objevil Handlovský. Valent se před ním roztáhl jak široký, tak dlouhý. Olej do ohně přililo i další trestné střílení, odpískané tentokrát ve prospěch Středočechů. Martin Koudelka se jej i bez Nouzy v zádech zhostil na výbornou a poslal Bruslaře do vedení 2:0. Boleslav si vedla velmi dobře i v následné přesilovce, z rohu se až před branku protlačil Výborný a nebýt skvělého Orctova zákroku, mohlo být s Ústím ještě hůř. Lvům se nakonec ale přeci jen podařilo alespoň snížit. V přesilovce si velmi zkušeně počínal Robin Kovář, puk podržel a pak zvedl nad ležící obránce i Valentovo rameno.

V úvodu druhé periody mohli Boleslavští vedení opět navýšit, 52 sekund dlouhou dvojnásobnou přesilovku ale nevyužili a, ačkoliv ji strávili prakticky celou nastěhovaní v útočném pásmu, větší šanci si prakticky nepřipsali. Nakonec je to ale příliš mrzet nemuselo, protože stejně jako v prvním dějství zaúřadoval Pabiška. Na obou stranách následně padlo opět několik trestů, z čehož ve většině případů vycházeli lépe domácí, v přesilovkách se jim ale zkrátka nedařilo.

Na ledě byly k vidění stále častěji strkanice a nedovolené zákroky holí. Pojkar a Čermák se dokonce pustili do menší pěstní šarvátky. Hra se začala mnohem víc kouskovat, že by se nebylo na co dívat, se ale rozhodně říct nedá. Solidní šanci měl Vrbata, na druhé straně zase Handlovský. Skóre už se ale v prostřední třetině nezměnilo.

Ústečtí do třetí třetiny vstoupili s nadějí, že ještě mohou situaci změnit. Prakticky okamžitě se nastěhovali před Valenta a například Tůma na něj vyslal poměrně ostrý projektil, který po zemi dojel a narazil do brankové konstrukce. Proto když se Tomáš Nouza trefil střelou zpoza obránce, působilo to jako pořádný šok. Nutno podotknout, že nejspíš právě kvůli svému bránícímu kolegovi Orct neviděl.

A naděje Severočechů braly s definitivní platností za své. Ve 48. minutě se trefil David Vrbata a nešťastného Orcta tak vyhnal z branky. Jeho kolega Koutský neudržel čisté skóre ani dvě minuty. Milan Mikulík a Tomáš Demel proti jedinému obránci ho v tom navíc řádně vykoupali, gólman Lvů byl prakticky bezmocný. V poslední minutě zápasu už jen kosmeticky upravil skóre Ondřej Holomek, sluší se nicméně dodat, že velmi efektivním způsobem. Domácí už se totiž nejspíš viděli v kabině a soupeře nechali projet svým pásmem jako nůž máslem. Na přídělu tří bodů na účet Bruslařského klubu to už ale nemělo žádný efekt.

Jiří Slabý (BK Mladá Boleslav): "Utkání se mi určitě hodnotí lépe než to minulé. Po nepovedeném zápase v Třebíči jsme si něco řekli a do všeho jsme šli s ohromným nasazením. Soupeř byl kvalitní, takže hrál také velmi rychle a bylo to vidět i na tempu. První třetina byla, dá se říci, vyrovnaná, nikdo v ní vyloženě nevyčníval nad toho druhého. Důležité bylo, že jsme nedostali gól z nájezdu, který Michal chytil. Naopak jsme z nájezdu dokázali skórovat my. Od druhé třetiny jsme měli utkání pod kontrolou a odehráli jsme ho tak, jak jsme chtěli. Myslím si, že zápas musel diváky strhnout. Přístup našich hráčů, kteří šli do všeho naplno a po hlavě, se musel lidem líbit. Kluci se snažili vyhrávat souboje, tlačili se do brány, dávali góly. Atmosféra byla suprová a my jsme s diváky spokojení. Doufám, že budou chodit stále takoví nažhavení."

Jaromír Šindel (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Výsledek je pro nás hodně krutý. Myslím si, že více jak půlku utkání jsme z naší strany odehráli velice dobře. Bohužel oslabení, kdy jsme během utkání šli třikrát do tří, nás stála hodně sil. Toto a odchod Roubíka zřejmě rozhodlo. Vyloučení byla hodně přísná a myslím si, že tam byly situace, které se daly hodnotit jinak. Jak jsem řekl, oslabení nás stála hodně sil, rozhodilo nás to, protože do začátku třetí třetiny to bylo hodně otevřené utkání. Bohužel, ač vypadalo půl zápasu pěkně, tak v poslední periodě to pro nás vyznělo spíše tragikomicky. O co více jsme chtěli, tím více jsme dělali chyb a psychická pohoda domácích byla v závěru hodně znát."