Kadaň - K souboji čtvrtého celku tabulky se třetím odcestovali Ústečtí Lvi do Kadaně. Všechny branky vstřelil Slovan při přesilové hře, hattrickem se blýskl Robin Kovář. Tři asistence zaznamenal Lukáš Poživil, poprvé od utkání hraném v Šumperku 17. 10. 2012 oblékl žlutomodrý dres vyléčený Lukáš Špelda.
po 3. 12. 2012, Zimní stadion Kadaň
SK Trhači Kadaň
2:3pp 1:1, 1:1, 0:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 10. Andres (Hafenrichter), 23. Seman (Opalek) - 6. Kovář (Smetana, Poživil), 33. Kovář (Roubík, Poživil), 63. Kovář (Roubík, Poživil). Rozhodčí: Luczków - Svoboda, Frodl. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:3. Diváci: 520. Střely na branku: 20:33. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

SK Trhači Kadaň: Hanuljak - Macháček, Prošek, Schmidt, Szakal, Trefný, Havel, Opalek, Mazanec - Hrabák, J. Charousek, Ondřej - K. Ton, Mainer, Jíra - Kůs, Hanták, F. Seman - Andres, Chlouba, Hafenrichter

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - L. Poživil, do 40. Smetana, Vl. Brož, Špelda, F. Pavlík, Sklenička, do 40. Vobořil, Holomek - R. Kovář, Roubík, Ludvík - D. Tůma, T. Sýkora, M. Čermák - do 40. P. Přeučil, V. Meidl, Handlovský - J. Kloz, Daniel Boháč, do 40. Laš

Oba celky vstoupily do utkání opatrně, první střelu na branku vyslal po necelé minutě hry hostující Handlovský, ovšem Hanuljak důležitý první zákrok zvládl skvěle. Poté začala mít více ze hry Kadaň, která se tlačila před Orctovu branku, výraznou šanci si ovšem nevytvořila. První branka padla v 6. minutě zápasu, kdy z levého kruhu prostřelil Hanuljaka Robin Kovář. Inkasovaná branka kadaňské hokejisty nezlomila, zvýšili aktivitu, nicméně Orct dokázal všechny střelecké pokusy zlikvidovat. Velkou šanci vytvořil Kůs, který nahrával před ústeckou branku, Orct ale dokázal puk vyšťouchnout. Vyrovnání se Kadaň zaslouženě dočkala v 10. minutě, kdy na jediného obránce Slovanu ujeli Hafenrichter s Bronislavem Andresem, jenž využil přihrávku Hafenrichtera a srovnal stav utkání na 1:1. Ihned poté měla Kadaň možnost otočit vedení na svou stranu v přesilové hře, ale ústečtí bránili pozorně. S vyloučením Andrese ale hosté naložili o poznání nebezpečněji, aktivní Kovář zkoušel tečovat před Hanuljakem. ten si ovšem poradil. Závěr úvodní třetiny patřil hostům, kteří zle zatápěli Hanuljakovi, kadaňský gólman vše ustál.

Druhou třetinu Kadaň začala v oslabení, protože pouhé dvě vteřiny před koncem první části se nechal vyloučit Andres. Hosté si vytvořili několik šancí, ale všechny ztroskotaly na Hanuljakovi. Naopak dvacet sekund po vypršení Andresova trestu se Kadani ve 23.minutě podařilo otočit skóre ! Daniel Opalek vystřelil a střelu tečoval nejlepší kadaňský střelec Filip Seman. Ústí se v následujících desítkách vteřin usadilo v obranném pásmu Kadaně, obrana v čele s Hanuljakem situaci zvládla. Následující minuty patřily spíše kadaňským hokejistům, nebezpečně pálil Schmidt, jehož střelu ještě tečoval Ton. Slovanu se podařilo vyrovnat ve 33. minutě zápasu. Po kombinaci v útočném pásmu vstřelil svůj druhý gól Robin Kovář. Asistovali Roubík s Poživilem. Poté se na ledě začalo přiostřovat, hráči Slovanu udělali několik hrubších zákroků, čímž rozlítili domácí fandy. Ve 35. minutě vyslal pěknou střelu Mazanec, branku ale těsně minul. V závěru druhého dějiství byly šance na obou stranách, nicméně oba brankáři chytali velice dobře.

Úvod třetí třetiny se vydařil lépe domácím, kteří několikrát ohrozili Orcta. Střela Hafenrichtera šla těsně mimo, v následné přesilovce měl velkou šanci Mainer, ale na ústeckého matadora Orcta také nevyzrál. V 50. minutě bych vyloučen Petr Jíra, kadaňští oslabení zvládli. O tři minuty později měla Kadaň 13 vteřin dlouhou přesilovku 5 na 3, ale téměř se nedostala do útočného pásma. Poslední pětiminutovka byla v režii Kadaně. Nejprve pálil ve slibné šanci Schmidt, jehož střela těsně minula Orctovu branku. Dvě minuty před koncem se Orct dostal do křížové palby, která ale síť nerozvlnila. Po 60 minutách bylo tedy skóre 2:2 a šlo se na prodloužení.

První polovina nastaveného času byla vyrovnaná, hrál se opatrný hokej. V čase 62:03 byl vyloučen domácí trefný a Kadaň ve třech čelila velkému tlaku. Robin Kovář pálil zpoza levého kruhu těsně nad bránu, o chvilku později se k němu puk dostal podruhé a tentokrát vyslal bombu, která vymetla levou šibenici kadaňské brány. Kovář tedy zkompletoval hattrick a utnul devět zápasů trvající vítěznou sérii Kadaně.

Jiří Čelanský (SK Kadaň): „Hráli jsme velice slušně, bohužel to nebylo jen o hráčích. Zápas byl hodně ovlivněný a z takového utkání je bod pro nás vítězstvím. Jako tým jsme nezklamali, zatím jako tým vystupujeme, a proto bodujeme.“

Jaromír Šindel (HC Slovan Ústečtí Lvi): „Vyrovnané utkání, které bylo trošku ovlivněno výkonem rozhodčího na obou stranách. Díky tomu to bylo zbytečně nervóznější, ale zase na druhou stranu to byl rychlý a kvalitní zápas. Utkání rozhodlo mužstvo jako celek a ne jen Robin Kovář, který dal hattrick. Robin je koncový hráč na přesilovky. V pondělí nám, na rozdíl od minulých zápasů, přesilové hry vycházely a díky tomu jsme vyhráli. S výkonem mužstva jsem spokojen, vyhrálo se po dvou utkáních, ve kterých jsme nebodovali. Získali jsme dva body a podařilo se nám vrátit se do pohody.“