Beroun - Deváté kolo I. hokejové ligy ČR nabídlo další souboj šelem, Lvi zajížděli k Medvědům. Svěřenci Jaromíra Šindela vezou ze středu Čech tři body po výhře 5:3. Utkání se vydařilo Miloslavu Čermákovi, který zaznamenal tři kanadské body. Útočník Ústí nad Labem dokázal jednou skórovat a připsat si dvě gólové asistence.
so 6. 10. 2012, Zimní stadion Beroun
Medvědi Beroun 1933
3:5 1:0, 0:2, 2:3

Branky a nahrávky: 10. Hošťálek z TS, 49. Trojan (Hošťálek, Meidl), 50. Vostřák (Klhůfek, Pavel) - 24. Tůma (Čermák, Špelda), 31. Tůma (Čermák, Sýkora), 51. Přeučil (Pavlík, Laš), 54. Čermák (Brož), 54. Kovář (Roubík, Rod). Rozhodčí: Schmejkal - Frodl, M. Svoboda. Vyloučení: 3:5, navíc Holomek (UNL) TS [HÁK]. Bez využití. Diváci: 280. Střely na branku: 17:42. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:5.

Medvědi Beroun 1933: A. Svoboda (35. Kůdela) - Ruprecht, Jebavý, Vítek, J. Hertl, Kořínek, Pour, Drda - Vostřák, Bárta, Klhůfek - A. Padělek, T. Doležal, Kubeš - R. Meidl, Hošťálek, Trojan - Tuček, Michal, Palaščák

Ústecký Slovan s.r.o.: Koutský - L. Poživil, Sklenička, do 50. P. Hořava, do 50. Holomek, Vl. Brož, Špelda, F. Pavlík, Vobořil - R. Kovář, Roubík, Rod - do 50. Matai, do 50. Hess, do 50. Handlovský - D. Tůma, T. Sýkora, M. Čermák - P. Přeučil, Daniel Boháč, Laš

Beroun vstoupil do utkání proti Ústí aktivně a sympaticky se pokoušel ohrozit Koutského. I Ústí se v prvních pěti minutách dostalo k zajímavým možnostem, ale všechny kotouče končily v lapačce Adama Svobody. Beroun se dostal při vyloučení hostujícího Hesse i k hraní přesilové hry, ale nedokázal se při ní téměř udržet před Koutským. Přesilová hra ještě neskončila a na trestnou putoval domácí hráč. Hra ve čtyřech na obou stranách měla trvat šestnáct vteřin, nakonec tomu tak bylo, jenže tato herní situace už neskončila za bezbrankového stavu. V čase 9:40 se dostal do úniku berounský Ondřej Hošťálek, sólo neproměnil, ale byl hákován. Sudí Schmejkal neváhal s odpískáním trestného střílení, které faulovaný Ondřej Hošťálek s přehledem proměnil bekhendovým blafákem. Ústí následně dohrávalo přesilovku, ve které si dokázalo vytvořit i tlak před brankou, ovšem všechny střely pochytal Svoboda. Na druhé straně se musel být Koutský na pozoru při vyloučení Skleničky. Beroun se v přesilové hře neprosadil. V závěru třetiny byl k vidění opatrný hokej, kde se nerodilo moc šancí, až v závěru si jednu vytvořili Lvi. Laš však dobrou střelou z mezikruží nepřekonal.

Vstup do druhé části vyšel lépe hostům ze severu Čech, kteří sice z prvních dvou akcí neskórovali, z té třetí už ano. David Tůma dostal hodně prostoru před Svobodou a přesně zakončil. I další gólovou šanci si vytvořili hosté, kanonýr Roubík však v samostatném úniku neuspěl. Beroun ustál i další přesilovku a dokonce mohl jít opět do vedení. Zajímavá rána Michala Pavla se neujala. Staré známé pořekadlo Nedáš-dostaneš, se nakonec potvrdilo i v této akci. Opět ústecký David Tůma zůstal před Svobodou a skóroval! V pětatřicáté minutě utkání došlo v berounské brance k překvapivé, ale vynucené změně brankáře. Oba týmy se ještě v závěru sice snažili s výsledkem něco udělat, ale častá přerušení ani jednomu celku nedaly prostor ke kombinaci v pásmu.

Beroun vstupoval do třetí části s jednobrankovým mankem, ale to už po necelých dvou minutách druhé části nemuselo platit. Po závaru před Koutským se puk dostal až k Tomáši Doležalovi, který odražený kotouč poslal do tyče. Na druhé straně se do výborných šancí třikrát po sobě dostal Tomáš Sýkora, ani jednu však neproměnil v třetí branku Lvů. Beroun dostal možnost další přesilové hry téměř vzápětí, ale výhoda opět zůstala neproměnná. Potrestat to mohl za nedlouho Laš, ale nebyl úspěšný. Naopak na druhé straně se k domácí radosti skóre měnilo. Ondřej Hošťálek byl opět jako u první branky faulován v úniku, ale ještě stačil zadovkou přiťuknout puk na Jana Trojana, který po ledě propálil Koutského. Uběhlo jen 44 vteřina a Medvědi podruhé v zápase šli do vedení. Pavel Vostřák napřáhl mezi kruhy a odražený kotouč zaplachtil až za Koutského. Ani na ústeckou odpověď se dlouho nečekalo. Petr Přeučil dostal dobrou pobídku od Pavlíka a přesně nad rameno skóroval. Ústí nakonec Kůdelu překonalo ještě dvakrát a oba góly dělilo jen deset vteřin. Nejprve střílel přesně Miroslav Čermák a další zásah přidal Robin Kovář. Medvědi v závěru ještě měli přesilovou hru, ale ani tu nevyužili.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Utkání v Berouně bylo velmi kvalitní, plné osobních soubojů a mělo po celých šedesát minut maximální nasazení. Soupeř se v úvodní třetině ujal vedení z trestného střílení. Ve druhé části jsme byli lepším mužstvem a výsledkem byly dvě branky v síti domácích. V závěrečném dějství jsme neproměnili několik vyložených šancí, čehož Berounští využili a během čtyřiačtyřiceti sekund vstřelili dvě branky. Poté jsme sestavu zredukovali na tři formace (viz sestava výše; pozn. red.) a naší zkušeností jsme utkání dotáhli do vítězného konce. V utkání výborně zahrála celá pětka Tomáše Sýkory, tj. Vladimír Brož, Lukáš Špelda, David Tůma, Tomáš Sýkora, Miloslav Čermák."