Třebíč - V rámci souboje o první místo tabulky I. hokejové ligy ČR zajížděli hokejisté Ústeckých Lvů na led Třebíče. Do utkání vstoupili lépe domácí, když se po 147 sekundách hry radoval z branky Tomáš Kaut (druhou asistenci si připsal gólman Marek Čiliak). Slovan nenechal se svou odpovědí dlouho čekat, za dalších 167 vteřin vyrovnal skóre v početní výhodě Zbyněk Sklenička. V 16. minutě zužitkovali hráči Horácké Slavie dvojnásobnou přesilovou hru, když vedení vrátil červenobílým Jakub Čuřík. Stav 1:2 vydržel až do 46. minuty, kdy přesilovkovou ranou srovnal David Ludvík. Vítěznou trefu zaznamenal tečí v úvodu 55. minuty Jaroslav Roubík, jenž společně s Davidem Ludvíkem nastřádal v duelu nejvíce kanadských bodů (oba 1+1). Svěřencům Kamila Pokorného nevyšla závěrečná power-play šest proti čtyřem, a tak se Lvi vrací se třemi body.
so 22. 9. 2012, MANN + HUMMEL ARENA, Třebíč
SK Horácká Slavia Třebíč
2:3 2:1, 0:0, 0:2

Branky a nahrávky: 3. Kaut (Vondráček, Čiliak), 16. Čuřík (Dolníček, Rangl) - 6. Sklenička (Handlovský, Rod), 46. Ludvík (Roubík, Hořava), 55. Roubík (Hořava, Ludvík). Rozhodčí: Humpolíček - Kašík, Wesley. Vyloučení: 4:7, navíc Dolníček (TRE) 10 min. [NESP]. Využití: 1:2. Diváci: 1 870. Střely na branku: 35:38. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

SK Horácká Slavia Třebíč: Čiliak - Malena, Rangl, Dietz, Zdráhal, Dlapa, L. Sláma, Sobotka, R. Kadela - M. Čech, Dolníček, Čuřík - Burian, Ostřížek, do 45. Marosz - E. Kadela, Kaut, Vondráček - Křivohlávek, J. Káňa II, M. Přibyl

Ústecký Slovan s.r.o.: Koutský - L. Poživil, Smetana, F. Pavlík, Sklenička, P. Hořava, Špelda, Vl. Brož, Holomek - R. Kovář, Roubík, Ludvík - Matai, Rod, Handlovský - D. Tůma, T. Sýkora, M. Čermák - Kloz, Daniel Boháč, Laš

Utkání mezi prvními dvěma celky začalo lépe pro domácí Horáckou Slavii, když ve 3. minutě našel Vondráček přesnou přihrávkou Tomáše Kauta, který tváří v tvář brankáři Koutskému uspěl střelou mezi betony a poslal tak Horáckou Slavii do vedení 1:0.

Lepší start si snad ani Horáci nemohli přát, ovšem Ústecké Lvy obdržená branka ještě více nabudila. Hosté se dostali do náporu, z čehož vyplynulo první vyloučení. Menším trestem byl potrestán Dolníček a tlak hostí se tak mohl ještě více rozvíjet. Ústí dokázalo početní převahu celkem rychle zužitkovat, když po čtyřech vteřinách napřáhl od modré čáry Zbyněk Sklenička, jenž prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

V 10. minutě měla pro změnu k dispozici první početní výhodu také domácí Horácká Slavia Třebíč. Nutno říci, že Horáci sehráli velice povedenou hru v početní převaze, kdy se brankář Koutský musel po dvou skvěle sehraných akcích co ohánět.

Další branku jsme registrovali až v 16. minutě, neboť jeden z hostujících hráčů při oslabení ve snaze vyhodit kotouč, trefil pouze ochrannou síť a poslal svůj tým do třech, čehož dokázala třebíčská družina využít. Po střele kapitána Dolníčka se k dorážce dostal Jakub Čuřík a vrátil Horácké Slavii jednobrankové vedení.

Lvi se opět se zvýšenou aktivitou tlačili do útočného pásma, avšak do přestávky se jim již srovnat nepodařilo. Bylo však jasné, že sobotní utkání bude velice bojovné a vyrovnané.

Hned v úvodu druhé třetiny byl vyloučen domácí obránce Malena a Horáckou Slavii čekaly před vlastní bránou opět perné chvíle. Nutno říci, že díky obětavosti a dobrému bránění Třebíčských se hostujícím Lvům nepodařilo srovnat a Malenovo vyloučení tak zůstalo nepotrestáno.

V prostřední části mělo naopak více šancí Ústí nad Labem. Brankář Horácké Slavie se měl co ohánět. Zejména ve 32. minutě, kdy musel čelit Rodovi, který střílel a vzápětí poté také dorážel.

Převahu na kotouči měli Horáci spíše od druhé poloviny třetiny, kdy se místy dokázali usadit v útočném pásmu a připravit si střelecké pozice. Branku ale prostřední část hry nepřinesla a červenobílí tak stále drželi hubené vedení 2:1.

Naopak v poslední třetině hrála přesilovku na začátku Horácká Slavia, ale pouze chvíli, neboť kapitán Dolníček se po minutě nechal zbytečným faulem ve střední třetině vyloučit a hrálo se ve čtyřech.

A právě toto zbytečné vyloučení dokázalo Slovan ve zkrácené přesilovce potrestat. Ve 46. minutě střílel od modré čáry Roubík a před brankářem Čiliakem nechytatelně tečoval David Ludvík.

V 53. minutě mohl Dolníček své zbytečné vyloučení napravit, když uháněl s kotoučem podél pravé strany mantinelu. Kapitána však zradila koncovka, jeho bekhendový pokus skončil v lapačce brankáře Koutského.

O chvíli později uháněla na Koutského také třebíčská jednašedesátka, Burian, kterému ale včas padl pod nohy ústecký obránce.

Následně se Ústí nad Labem do Třebíče doslova zakouslo a vytvořilo si velký tlak, který byl korunován vedoucí brankou. Na začátku 55. minuty od modré čáry nahodil kotouč Hořava a před brankou tečoval Jaroslav Roubík. Byla to velice podobná branka, jako ta vyrovnávací, Čiliak nemohl nic dělat.

V závěru Třebíč zkusila hru bez brankáře, ale na vyrovnání to už nestačilo. Horáci sehráli se soupeřem velice vyrovnanou partii, a co rozhodlo? Horácká Slavia neproměnila vyložené šance a soupeř měl ke konci nejspíše více fyzických sil.

Kamil Pokorný (SK Horácká Slavia Třebíč): "Souhlasím, že nás přesilové hry posadily na koně. Viděli jsme dobrý zápas v dobré kulise. Myslím, že první třetinu jsme mohli vyhrát větším rozdílem. Ve druhé části jsme se dostali od 30. minuty pod tlak, ale i přes to, že jsme si vytvořili šance, nám tam nic nespadlo. Ve třetí třetině soupeř ještě přitlačil a zápas otočil. V závěru jsem věřil, chyběl nám kousek k tomu, abychom získali bod. Hráči hráli na hraně svých možností, trochu nás zklamala koncovka."

Jaromír Šindel (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Myslím, že jsme viděli kvalitní zápas, který měl nasazení. Dalo by se říci, že porážka je pro domácí až příliš krutá, protože soupeř si nějaký bod zasloužil, ale tak to ve sportu chodí. My jsme dali téměř tři totožné branky, ale opět jsme si za nimi šli. Úvod se nám nevydařil a vyloučením jsme soupeře dostali do hry. Od půlky zápasu jsme kráčeli za vítězstvím."