Ústí nad Labem - V předposledním přípravném zápase změřil výběr Jaromíra Šindela síly s účastníkem nejvyšší tuzemské hokejové soutěže, Litvínovem. Severočeské derby nabídlo již v úvodu v rozmezí 99 sekund tři branky. Druhá třetina přinesla velmi pohledný pád čárového rozhočího Michala Biedermanna, ale i dvě branky žlutomodrých. Ve třetí dvacetiminutovce již gól nepadl, přestože Ústí nad Labem mělo k dispozici dvě minuty dlouhou dvojnásobnou přesilovou hru. Nepomohl ani time-out, který si Lvi před touto početní výhodou vzali. Dva přesné zásahy zaznamenal v tomto střetnutí Tomáš Rod.
čt 6. 9. 2012, Zlatopramen Arena
HC Verva Litvínov
4:1 2:1, 2:0, 0:0

Branky a nahrávky: 5. Rod (Handlovský, Sklenička), 7. Tůma (Čermák, Sýkora), 25. Rod (Tůma, Čermák), 28. Sýkora (Hořava) - 7. Majdan (Posmyk). Rozhodčí: Martin Novák - M. Biedermann, Šerý. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 883. Střely na branku: 31:39 (12:15, 10:11, 9:13). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1. Zakázaná uvolnění: 2:2. Ofsajdy: 2:2. Vyhraná vhazování: 33:26 (10:10, 13:7, 10:9).

Ústecký Slovan s.r.o.: Koutský - L. Poživil, K. Černý, Vl. Brož, Sklenička, Holomek, Vobořil, P. Hořava, Špelda - R. Kovář, Roubík, Ludvík - Matai, Rod, Handlovský - do 40. D. Tůma, T. Sýkora, M. Čermák - Kloz, Daniel Boháč, Laš

HC Verva Litvínov: Francouz - Posmyk, Kubát, Stříteský, Havelka, Jareš, Kousalík, Gula - Majdan, V. Hübl, Lukeš - J. Černý, R. Hanzl, Martin Frolík - Bojer, Baláž, Gerhát - Martynek, Rapáč, R. Pšurný

Domácí hned od začátku ohrožovali litvínovskou bránu. Jejich šance se ještě zvýšily, když na trestnou lavici usedl jeden z hráčů hostí. V největší příležitosti se octl Kovář, který dostal přihrávku přímo před branku. Jeho střela ovšem skončila mimo tři tyče. Lvi na skórování početní výhodu nepotřebovali. Bezprostředně po ní totiž vsítil branku TOMÁŠ ROD. Ten si počkal u litvínovské svatyně a bekhendem poslal kotouč do sítě. Hosté měli na tento gól rychlou odpověď. Po vhazování ve středním pásmu se hra přesunula do obranné třetiny Slovanu. Puk se odrazil k najíždějícímu JURAJI MAJDANOVI, který z mezikruží propálil nepřipraveného Koutského. I Lvi stihli na branku svého protivníka ihned zareagovat. Po nájezdu ústeckých hráčů před Francouzovu bránu se v brankovišti strhl zmatek, čehož využil DAVID TŮMA a prostrčil puk až za brankovou čáru. Necelé čtyři minuty před koncem první třetiny měli i hosté k dispozici přesilovou hru. Ústí ale úspěšně vyhazovalo a dokázalo se s přehledem ubránit. První perioda tak skončila stavem 2:1.

Hra se na začátku druhé části přelévala ze strany na stranu. Tři minuty po jejím zahájení okusili domácí opět hru ve čtyřech. V této početní výhodě branka nepadla, což Ústečtí Lvi ihned po jejím skončení ztrestali. Když se TOMÁŠ ROD vracel z trestné lavice, obdržel puk a dostal se do samostatného nájezdu, při němž vyzrál na Francouze, který neměl šanci. V gólové příležitosti se chvilku poté octl i Boháč, který však trefil lapačku litvínovského gólmana. Netrvalo ale dlouho a Slovan si pro branku stejně došel. Na 4:1 zvyšoval TOMÁŠ SÝKORA, který se zorientoval po Hořavově ráně od modré a usměrnil ji do sítě soupeře. Velká příležitost se naskytla i Martynkovi. Ten pálil z bezprostřední blízkosti, ale jeho střelu bezpečně vykryl Koutský. Hosté se ke konci druhé třetiny snažili o snížení brankového rozdílu, a tak bylo obranné části Ústí poměrně rušno. Branka už ale nepadla a do kabin se odcházelo za stavu 4:1.

V úvodu třetí periody šli Litvínovští do čtyř. Lvi se pokoušeli ohrozit Francouzovu svatyni. Jejich pokusy ale nebyly nějak zvlášť nebezpečné. I na druhé straně došlo k početní výhodě, když k časoměřičům zamířil jeden ze žlutomodrých hráčů. Jenže ani Litvínov nedokázal využít příležitost. Chemici mohli snížit skóre díky Frolíkovi, který se po skrumáži před bránou nejlépe zorientoval a vystřelil puk na bránu. V ní ale číhal nekompromisní Koutský. Ten vytáhl z rukávu další precizní zákrok. Podobné a možná ještě lepší zásahy tasil i o chvíli později, když hrála Verva přesilovku. Tři a půl minuty před samotným závěrem obsadili trestnou lavici hostí hned dva hráči a Slovan tak měl celé dvě minuty na navýšení stavu. Nejblíže k tomu měl Roubík, jehož střela sice proletěla za zády Francouze, ale do sítě se jen taktak nedostala. Utkání tedy skončilo stavem 4:1.

Jaromír Šindel (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Nastoupili jsme přibližně se sestavou, se kterou chceme ve středu nastoupit k prvnímu utkání nové sezóny. Ve čtvrtek jsme předčili soupeře kombinační hrou a duel nám ukázal, že se dá hrát s každým týmem. V zápase v Litvínově jsme byli horším celkem, remizovali jsme se štěstím. V odvetě tomu bylo přesně naopak, ale soutěž nám začíná až příští týden."

Petr Rosol (HC Verva Litvínov): "Nehrálo pět hráčů základní sestavy. Bohužel to nebylo kvůli tomu, že bychom hráče nechávali odpočívat, ale máme lehčí i těžší zranění. Chtěl jsem ve Zlatopramen Areně zvítězit, jenže soupeř dobře bránil, a tak se to nepovedlo. V obou utkáních jsme dokázali Slovanu vstřelit pouze po jedné brance, což je pro Ústí nad Labem dobrá vizitka. Lvi mají velice kvalitní tým i nadále, pyšní se extraligovou gólmanskou dvojicí a dobrým útokem. S Mladou Boleslaví budou podle mého názoru hrát širší baráž."