K a d a ň - K sedmému přípravnému zápasu se vydali ústečtí hokejisté do dalšího severočeského města. Tentokrát ukončili svou jízdu v Kadani. Utkání ale rozehrál lépe soupeř, když se v 11. minutě dostal do vedení. Slovanu se sice podařilo srovnat krok, ale o pár minut později to byla opět Kadaň, kdo měl náskok jedné branky. V posledním dějství, několik málo minut před koncem, se Slovanu podařilo vyrovnat zásluhou Sýkory. Ústečtí Lvi si tak z Kadaně odvezli další remízu.
čt 23. 8. 2012, Zimní stadion Kadaň
SK Trhači Kadaň
2:2 1:0, 1:1, 0:1

Branky a nahrávky: 11. Bursík, 35. Charousek (Opalek) - 27. Brož (Matai, Rod), 57. Sýkora. Rozhodčí: Zubzanda - Zajíc, Armstark. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 242. Střely na branku: 36:35. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2.

SK Trhači Kadaň: Hanuljak - D. Kolář, Szakal, Kolčava, Pavlas, Schmidt, Mazanec, Opalek, Lučka - F. Seman, Charousek, Jíra - Stoklasa, Tvrdek, Deveri - Mála, F. Ondráček, Bursík - Mainer, Škorík, Andres

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - Vl. Brož, do 40. Špelda, L. Poživil, Smetana, Vobořil, Motejlek, Holomek, do 40. Švaříček - Matai, Rod, Handlovský - Kloz, Daniel Boháč, Laš - do 40. Belluš, T. Sýkora, do 40. M. Čermák - D. Tůma, do 40. Jonáš, P. Přeučil

Domácí dostali hned na začátku zápasu výhodu přesilovky, ve které si ale nedokázali vypracovat větší šanci. V první šanci zápasu se ocitl Mainer, který se snažil objet branku a dorazit puk, který vybojoval zpod brankáře. V 6. minutě se dostal do úniku Čermák, ale byl zablokován tak důkladně, až skončil v domácí kleci. O chvíli později využil Belluš chyby domácí obrany, ale Hanuljak jeho pokus vyrazil betonem. Hosté pokračovali v útočení a Rod nadvakrát zkoušel překonat domácího strážce. Ani jednou neuspěl. Domácí bojovali a pressing na modré čáře jim zajistil první branku.V 11. minutě Bursík vybojoval puk, objel tři hostující obránce a nekompromisní střelou otevřel skóre. Lvi měli příležitost vyrovnat v přesilovce a následné osmisekundové dvojnásobné výhodě, ale domácí obrana byla pozorná. V závěru měli domácí výhodu druhé přesilovky, ale tentokrát skvěle bránila hostující obrana. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro domácí.

Hosté začali třetinu velice aktivně. V 26. minutě Přeučil střílel vedle branky, puk se odrazil před branku a domácí obrana měla co dělat aby odpálila puk pryč. O minutu později byl vyloučen Mazanec a Lvi přesilovku využili. Matai našel přihrávkou zpoza branky Brože a jeho střela propadla hloučkem těl a skončila za zády domácího gólmana. Ústečtí měli více ze hry a Hanuljak měl plné ruce a nohy práce. Nejdříve Mataiova dorážka, následně brejky Přeučila a Čermáka.

S domácími to vypadalo bledě, ale dokázali udeřit. Opalek nahrál z vlastního kruhu Charouskovi a ten střelou mezi betony překonal Orcta. Domácí byli i nadále aktivnějším celkem, ale žádná akce neskončila brankou.

Třetí třetina měla velice pomalý rozjezd. Až po 150s se jeden z celků odhodlal ke střele, Matai ale minul branku. Ve 47. minutě ujel Bursík a Charousek do úniku 2 na 1, ale Charousek nepřekonal Orcta. Lvi postupně přebrali zápas do svých tlap a domácí se měli co ohánět. Szakal odpaloval puk před odkrytou brankou, o chvíli později projel obranou Poživil, přihrál Handlovskému a ten napálil puk do Hanuljakovy lapačky. V 57. minutě střílel Boháč, Tůma tečoval těsně před brankou a Hanuljak vytáhl z klobouku skvělý zákrok. Následné vhazování vyhrálo Ústí a Sýkora dotlačil puk za Hanuljakova záda. Půlminutu před koncem dostali domácí možnost přesilovky, ale Ústečtí skvěle zahráli a oba celky se tak rozešli smírně, prodloužení se nehrálo.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Každým zápasem hledáme tu pravou ideální sestavu, která by měla nastoupit do prvního mistrovského utkání. V tomto a předešlém utkání v Litvínově poprvé zasáhl do hry brankář Zdeněk Orct a musím říci, že zachytal ve velkém stylu. V utkání v Litvínově jsme uhráli remízu hlavně jeho zásluhou. V dnešním hokeji se každé mužstvo zaměřuje především na defenzivu, proto moc branek nepadá. Utkání rozhoduje každá sebemenší chyba. Mužstvo, které těch chyb soupeře dokáže vícekrát využít, vyhrává. Navíc hřiště v Kadani je menších rozměrů, hráči jsou neustále v osobních soubojích a nemají tolik prostoru pro kombinace. V každém utkání jsme nastoupili v odlišných sestavách, v zápase v Litvínově jsme 40 minut hráli bojácně, neměli jsme ten správný pohyb a měli jsme snad dvě šance na gól. Až v poslední třetině jsme hráli to, co jsme si řekli, a nakonec se nám podařilo zápas dovést k remíze. Jak už jsem se zmínil, byla to zásluha především "Oriho". V zápase v Kadani byl první třetinu lepší soupeř, prohrávali jsme většinu osobních soubojů, hůře se pohybovali. Od druhé třetiny jsme začali soupeře přehrávat, ale nevyužili jsme více než jednu šanci ke vstřelení branky. Do třetí třetiny jsme zredukovali sestavu na tři pětky a v závěru se nám podařilo vstřelit zaslouženou vyrovnávací branku. Bohužel, co nás nejvíce trápí, je vysoký počet vyloučených hráčů v každém utkání. Na to se musíme hlavně zaměřit, protože většinu utkání rozhodují přesilové situace. V příštím týdnu nás čekají domácí utkání s Mostem a Benátkami. Protože po utkání v Litvínově jsme přišli o kompletní pětici hráčů, budeme se sestavou opět tak trochu "improvizovat". V tom dalším týdnu, kdy hrajeme dvě utkání s extraligovým Litvínovem a Slávií, už budeme chtít být co nejblíže sestavě, která by měla nastoupit proti Benátkám nad Jizerou 12. září 2012 v prvním kole. Každý zápas nám ukáže svá pozitiva, ale i negativa. Pro nás bylo v utkáních v Litvínově a v Kadani velice pozitivní to, v jakém počtu dokážou za námi přijet naši věrní fanoušci. Velice si jich vážíme a doufáme, že nás budou hnát za vítězstvím v každém utkání, ať to bude doma nebo venku."